Geri Dön

Bankalar 23 Nisan (Bugün) ve 24 Nisan (Yarın) çalışacak mı? Bankalar sokağa çıkma yasağı süresince hizmet verecek mi?

30 Büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı 22 Nisan 24:00 itibariyle başladı. Bugün açık olacak olan kurum ve işletmeler İçişleri Bakanlığı tarafından dört gün sürecek olan sokağa çıkma yasağı genelgesinde duyuruldu. Peki Bankalar 23 Nisan (Bugün) çalışacak mı? Banka şubeleri sokağa çıkma yasağı süresince hizmet vermeye devam edecek mi? İşte Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan o açıklama...

Bankalar 23 Nisan (Bugün) ve 24 Nisan (Yarın) çalışacak mı? Bankalar sokağa çıkma yasağı süresince hizmet verecek mi?

Bankalar bugün açık mı sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 30 Büyükşehir ve Zonguldak'ta dün gece yarısından itibaren başlayan sokağa çıkma yasağının ardından vatandaşlar bugün bankalar açık mı? Bankalar bugün ve yarın hizmet verecek mi sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki Bankalar 23-24 Nisan tarihlerinde hizmet verecek mi?

BANKALAR BUGÜN AÇIK MI?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bugünün resmi tatil olması nedeniyle bankalar bugün hizmet vermeyecek

TBB: Banka şubeleri 24 Nisan'da kapalı olacak

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu, sokağa çıkma kısıtlaması getirilen illerdeki banka şubelerinin 24 Nisan'da kapalı olmasını kararlaştırdığını açıkladı.

TBB'den yapılan açıklamada, karar ile ilgili şöyle denildi:

"T.C. İçişleri Bakanlığının 21 Nisan 2020 tarihli 'Sokağa Çıkma Kısıtlaması' kararına istinaden 31 ilde 24 Nisan Cuma günü banka şubeleri kapalı olacaktır.

"Bu çerçevede, kısıtlama kapsamındaki 31 ilde yerleşik olan ve edimlerinin yerine getirilmesinin son günü 24 Nisan 2020 tarihi olan müşterilere; her türlü bankacılık işlemlerini ve edimlerini şube dışı kanalları kullanarak yerine getirilmesinin hatırlatılması, veya müşterilerin edimlerinin 27 Nisan 2020 tarihine ötelenmesi hususlarında üyelerimize tavsiyede bulunulmasına karar verilmiştir."

 

Yatağa bağımlı kadın yangından son anda kurtarıldıBursa'nın İnegöl ilçesinde, 3 katlı apartmanın en üst katındaki dairede yangın çıktı. Alevler kısa sürede katın tamamına yayılırken, evde bulunan yatağa bağımlı kadın, aile fertleri tarafından kurtarıldı. Yangın ise alt katlara yayılmadan itfaiye ekiplerince yaklaşık 1 saatte söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber