Geri Dön

Ege büyük balkon istiyor Doğu’ya mutfak yetmiyor

Hafele Türkiye tarafından yayınlanan ‘Konutta Bölgelere Göre Kullanıcı Alışkanlıkları’ araştırmasına göre, Ege Bölgesi’nde en çok geniş balkona önem verilirken, yemek kültürünün çok güçlü olduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da birden fazla mutfağın olduğu mimari tasarımlar öne çıkıyor.

Ege büyük balkon istiyor Doğu’ya mutfak yetmiyor

Oturma odası...

Araştırmaya göre Marmara’da yavaş yavaş kaybolan oturma odası kültürü, İç Anadolu’da hâlâ devam ediyor.
Hafele Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, “Marmara Bölgesi denildiğinde ilk akla gelen İstanbul olduğu için bu ilde iç mimari anlamda çoğunlukla modern mekanlar ve ufak metrekareler ile karşılaşıyoruz. Ebeveyn banyosu ve giyinme alanı son zamanların önem verilen konusu” dedi.

Uytun, daha çok az katlı evlerin yoğun olduğu Karadeniz’de ciddi dönüşüm yaşandığını vurgulayarak, yeni binalarda yüksek katların dikkat çektiğini, Karadeniz’de de geniş balkonların konut yatırımcılarının önemli bir tercih sebebi olduğunu aktardı.

Sağlık Bakanı Koca açıkladı: İşte Türkiye'nin ilçe ilçe corona virüs haritasıFahrettin Koca corona virüste Türkiye'deki gelişmeleri aktardı. Bakan Koca Türkiye genelindeki corona virüs dağılımı gösteren haritaları da paylaştı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber