Ekonomi Emekli maaşları ve emekli ikramiyeleri ne zaman yatıyor?

Emekli maaşları ve emekli ikramiyeleri ne zaman yatıyor?

25.05.2024 - 19:41 | Son Güncellenme:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekliler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan Kurban Bayramı bayram ikramiyesinin bayramdan önce hesaplara yatacağını söyledi. İşte detaylar...

Emeklilerin gözü bayram ikramiyesinde. Peki bayram öncesi bayram ikramiyesi ve maaşlar ne zaman yatacak?

Haberin Devamı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bayram ikramiyelerinin bayram öncesinde hesaplara yatacağının sinyallerini verdi.

Emekli maaşları ve emekli ikramiyeleri ne zaman yatıyor

Yaklaşık 16 milyon emeklinin gözü kulağı bayram ikramiyelerinde. İkramiyelerin ne zaman yatacağı merak edilirken bir adım daha geldi. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda tarihler uyduğu için memur ve emekli maaşları öne çekilmemişti.

Emekli maaşları ve emekli ikramiyeleri ne zaman yatıyor

3 BİN LİRALIK BAYRAM İKRAMİYESİ

Kurban Bayramı tarihi 16 Haziran 2024 Pazar. Toplamda 16 milyon emekli maaşı alan bir emekli kitlesi var. Bu kitle içerisinde hem kendi maaşlarını alanlar var hem de dul/yetimler var. Dul ve yetimlerde bu ikramiye hisseleri oranında yatırılıyor. Örneğin yüzde maaş alıyorlarsa ikramiyenin de yüzde 50'sini yani 1500 lira ikramiye alacaklar.

Haberin Devamı

Emekli maaşları ve emekli ikramiyeleri ne zaman yatıyor

MAAŞLAR NORMALDE NE ZAMAN ÖDENİYOR?

Maaş ödemeleri öne çekilmediği durumlarda 4A SSK emeklilerine maaşları 17-26 Haziran arasında yatırılacak. Bağ-Kur emeklileri maaş ödemeleri ise 25-28 Haziran arasında olacak. Bu tarihler nedeniyle ödemelerin bayram öncesine çekilmesi doğdu. Çalışmalar devam ediyor.