Geri Dön
EkonomiFiat Chrysler ve PSA Groupe birleşmesi koşullu onaylandı

Fiat Chrysler ve PSA Groupe birleşmesi koşullu onaylandı

Avrupa Birliği (AB), otomobil üreticileri Fiat Chrysler ve PSA Groupe arasındaki 38 milyar dolarlık birleşmeyi koşullu olarak onayladı. Birleşme sürecinin tamamlanmasıyla iki şirket dünyanın dördüncü büyük otomobil üreticisini oluşturmuş olacak.

Fiat Chrysler ve PSA Groupe birleşmesi koşullu onaylandı

Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre, iki şirketin yüzde 50'şer pay ile sahip olacakları yeni şirketin adı Stellantis olarak belirlendi. Açıklamaya göre, iki şirketin birleşme sürecini 2021 yılının ilk çeyreğinde tamamlaması bekleniyor. Aynı zamanda PSA, AB'nin koşulları arasında bulunan rekabet kurallarına uyum için Toyota Motor Corp. ile küçük kamyonet anlaşmasını genişletecek.

Covid-19 pandemisinden büyük ölçüde etkilenen otomobil endüstrisinde büyük şirketlerin hisse senetleri geçen mart ayında sert düşmüştü. Ancak FCA, krizden başarılı bir şekilde toparlanarak, hisselerinin yılın başlangıcına göre yüzde 6.0 yükselmesini sağladı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Çorlu Deresi'nden korkanlar göçüyor; yine simsiyah akıyorTrakya'da kirli suyuyla sık sık gündeme gelen Ergene Nehri'nin kollarından Çorlu Deresi, simsiyah akmaya devam ediyor. Endüstriyel atıkların yol açtığı kirlilik nedeniyle bölge halkının göç ettiğini belirten Ergene Kent Konseyi Başkanı Ercüment Tuncay, "Edirne'deki hastanelerin onkoloji servislerine gidilip, bakıldığında kanser vakalarının en fazla bu bölgeden geldiği görülecektir" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler