Psa

Psa

Son dakika psa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan psa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan psa haber sayfamızda...

Psa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 559 psa haberi bulunmuştur.
Stellantis'in net karı arttı
Stellantis'in net karı arttı Fiat Chrysler ve PSA Group'un birleşmesi ile kurulan Stellantis, 2022 yılının ilk yarısında net karını yüzde 34 artırarak 8 milyar euro seviyesine çıkardı.
28.07.2022Uzmanpara
Prostat kanserine yakalanma riski yüzde 20
Prostat kanserine yakalanma riski yüzde 20Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Şahan, bir erkeğin hayat boyu prostat kanserine yakalanma riski yüzde 20 civarında olduğunu söyledi.
13.05.2022Sağlık
Prostat kanserine karşı geliştirdiler! Nokta atışı yapacak
Prostat kanserine karşı geliştirdiler! Nokta atışı yapacakErkeklerde en sık rastlanan ikinci kanser türü olan prostat kanseri için daha kesin ve hızlı bir tarama yöntemi geliştirildi. Uzmanlar, dünyada her yıl 375 bin erkeğin yakalandığı prostat kanserini teşhis etmede kullanılan bu yeni yöntemin pek çok şeyi değiştirebileceği görüşünde.
22.03.2022Gündem
Sıfır ve ikinci el araç satış pazarında faaliyet gösteren 24 teşebbüse para cezası verilmedi
 Sıfır ve ikinci el araç satış pazarında faaliyet gösteren 24 teşebbüse para cezası verilmediRekabet Kurulunun birinci el ve ikinci el araç satışı pazarlarında faaliyet gösteren distribütör ve araç kiralama şirketlerinin 'rekabete aykırı hareket ettikleri' iddiasıyla yürütülen soruşturma sonuçlandı. Rekabet Kurulu söz konusu 24 teşebbüse idari para cezası verilmemesine karar verdi.
8.03.2022Ekonomi
Sıfır ve ikinci el araç pazarında faaliyet gösteren teşebbüsler Rekabet Kurulu'nun karşısında
Sıfır ve ikinci el araç pazarında faaliyet gösteren teşebbüsler Rekabet Kurulu'nun karşısındaRekabet Kurulu'nun birinci el ve ikinci el araç satışı pazarlarında faaliyet gösteren distribütör ve araç kiralama şirketlerinin 'rekabete aykırı hareket ettikleri' iddiasıyla yürütülen soruşturmada sözlü savunma toplantısı başladı.
23.02.2022Ekonomi
Prostat kanseriyle ilgili ümit veren gelişme!
Prostat kanseriyle ilgili ümit veren gelişme!İngiltere'nin önde gelen uzmanlarından Kanser Araştırma Enstitüsü'nden Prof. Dr. Ros Eeles, prostat kanseri taramasının beş yıl içinde mümkün olabileceğini söyledi. Eeles, "Genetik ve tıbbi görüntüleme alanlarındaki ilerlemeler bunu mümkün kılıyor" dedi.
27.12.2021Dünya
Çağdaş Türkiye’yi Avrupa’ya anlatacak
Çağdaş Türkiye’yi Avrupa’ya anlatacakÇağdaş Türkiye Araştırma Kürsüsü’nün başkanı Prof. Dr. Yaprak Gürsoy “Görüyoruz ki, kendimizi doğru şekilde anlatamıyoruz veya bizi anlamak istemiyorlar. Dolayısıyla akademik çalışmalar yaparak buna katkıda bulunmak istiyoruz” diyor
28.11.2021Pazar
‘56 milyon lira primle lideriz’
‘56 milyon lira primle lideriz’ Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Türkiye’nin ilk faizsiz özel sağlık sigortası olan Katılım Sağlık, ihtiyaca odaklanan esnek yapısıyla kısa sürede halkımızın teveccühünü kazandı.
21.10.2021Sigorta
Port Yarımca, PSA Grubu’na lojistik hizmeti sunacak
Port Yarımca, PSA Grubu’na lojistik hizmeti sunacakOYAK Denizcilik ve Liman İşletmeleri’nin Japon Nippon Yusen Kaisha (NYK) Grubu ile kurduğu ortaklık kapsamında hayata geçirilen Port Yarımca, ‘Stellantis Group bitmiş araç lojistiği ihalesini’ kazandı. Türkiye pazarı için ihale edilen araçların elleçleme işini üstlenen Port Yarımca, Peugeot, Citroen, DS ve OPEL markalarına 2022 ve 2023 yıllarında liman operasyonları alanında hizmet verecek. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
25.09.2021Ekonomi
Dikkat! Prostat sinsice ilerliyor
Dikkat! Prostat sinsice ilerliyorDün Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Günü’ydü. Erkeklerde en sık görülen ikinci kanser olan prostat kanseri günümüzde giderek yaygınlaşıyor.
16.09.2021Gündem
Psa Testi Nedir? Psa Değerleri Kaç Olmalıdır? İşte Psa Değer Tablosu...
Psa Testi Nedir? Psa Değerleri Kaç Olmalıdır? İşte Psa Değer Tablosu...PSA, prostat hücrelerinin ürettiği proteinlerden birine verilen isimdir. Üretilen PSA'nın az bir miktarı kanda dolaşır halde bulunur. Kandanki PSA (Prostat Spesifik Antijen) değerlerinin ölçüldüğü test, PSA testi olarak adlandırılır. Peki PSA testi nedir? PSA değerleri kaç olmalıdır? İşte PSA değer tablosu hakkında tüm detaylar.
8.09.2021Sağlık
Romatoloji Nedir, Romatolojik Hastalıklar Nelerdir? Romatoloji Doktorları (Romatolog) Hangi Hastalıklara Bakar?
Romatoloji Nedir, Romatolojik Hastalıklar Nelerdir? Romatoloji Doktorları (Romatolog) Hangi Hastalıklara Bakar?Romatoloji, romatizmal hastalıklar olarak isim verilen sistemik otoimmün durumların, kas ve iskelet sistemi hastalıklarının teşhis ve tedavisiyle ilgilenen tıp dalıdır. Romatolog ise, romatoloji alanında uzmanlaşan uzman doktordur. Romatologlar, aynı zamanda eklemleri etkileyen genetik bozuklukları da inceler. Romatoloji nedir, romatolojik hastalıklar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
7.09.2021Sağlık
Rekaket Kurulu duyurdu! 'ÖTV' soruşturması sonuçlandı
Rekaket Kurulu duyurdu! 'ÖTV' soruşturması sonuçlandıRekabet Kurulu, yeni binek otomobil ve hafif ticari araç üreticisi ve dağıtıcısı teşebbüslere yönelik, özel tüketim vergisi (ÖTV) indirimi sonrasında birlikte hareket ederek fiyat artışına gittikleri ve mal arzını kısıtladıkları iddiasıyla yürütülen soruşturmayı tamamladı. Söz konusu kuruluşlara idari para cezası verilmesine gerek olmadığı kararına varıldı.
6.09.2021Ekonomi
Yeni Cıtroën C3 Aircross SUV Türkiye’de!
Yeni Cıtroën C3 Aircross SUV Türkiye’de!Citroën’in ilk olarak 2017 yılında satışa sunduğu, zengin kişileştirme seçenekleri ve modülerlik özellikleriyle B-SUV sınıfının beğenisini kazanan modeli C3 Aircross SUV, yenilenerek Türkiye’de de yollara çıkmaya başladı.
16.07.2021Otomobil
Otomotiv devi Stellantis üretimi durduruyor
Otomotiv devi Stellantis üretimi durduruyorFiat Chrysler'in PSA ile birleşmesi sonucu kurulan Stellantis, İtalya'nın güneyindeki Melfi'de bulunan fabrikasında üretimi çip tedarikinde sıkıntılar nedeniyle Haziran ayında 4 gün durduracak.
31.05.2021Uzmanpara
Son dakika... İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları Güney Afrika'da protesto edildi
Son dakika... İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları Güney Afrika'da protesto edildiİsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları, Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Johannesburg kentinde protesto edildi. Göstericiler, daha sonra Afrika Ulusal Kongresi'nin (ANC) genel merkez binasına hareket etti.
23.05.2021Dünya
C3’ün üretimi 1 milyonu geçti
C3’ün üretimi 1 milyonu geçtiÜlkemizde Groupe PSA Türkiye çatısı altında temsil edilen dünyanın önde gelen otomotiv markalarından Citroën, B segmentindeki modeli C3 ile önemli bir kilometre taşına ulaştı. 2002 yılından günümüze kadar geçen sürede toplam 4,5 milyon adet üretilen Citroën C3, 2016 yılında pazara sunulan üçüncü nesliyle de tam 1 milyon üretim adedini geride bıraktı.
21.05.2021Otomobil
'45 yaşından sonra her erkek yılda 1 kez prostat taraması yaptırmalı'
'45 yaşından sonra her erkek yılda 1 kez prostat taraması yaptırmalı'Erkeklerde en sık görülen kanser türlerinin başında prostat kanseri geliyor ve yaşla birlikte görülme sıklığı artıyor. Erken tanının önemine dikkat çeken Üroloji Uzmanı Op.Dr. Osman Çelik, ailesinde prostat kanseri tanısı olan kişilerin tarama testlerine 40 yaşından itibaren başlamasını önerdi. PSA testi nedir? Prostat hastalıklarında değerlendirme nasıl yapılır? İşte prostat kanserinde erken tanının önemiyle ilgili detaylar...
Yeni Citroën C4 Türkiye’de
Yeni Citroën C4 Türkiye’deCitroën, kompakt hatchback sınıfına iddialı bir giriş yapan yeni C4 modelini Türkiye’de 4 farklı motor ve 4 farklı donanım seçeneğiyle satışa sundu.
7.05.2021Otomobil
Her yıl 1 milyondan fazla tanı konuluyor
Her yıl 1 milyondan fazla tanı konuluyorÖzel Ege Şehir Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Semerci dünya genelinde her yıl 1 milyondan fazla erkeğin prostat kanseri tanısı aldığını belirtti, tedavi yöntemlerini anlattı
20.02.2021Ege
Tofaş, 2020 Yılında Başarılı Finansal Sonuçlara İmza Attı
Tofaş, 2020 Yılında Başarılı Finansal Sonuçlara İmza AttıTofaş, 2020 yılına ait finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, geçtiğimiz yıl 250 bin 630 adetlik üretim ve 118 bin adetlik ihracat gerçekleştirdi. Tofaş’ın gelirleri 23 milyar 557 milyon TL olarak gerçekleşirken, şirketin net karı ise 1 milyar 784 milyon TL olarak gerçekleşti.
Son dakika... Müge Anlı'dan Aleyna Çakır açıklaması!
Son dakika... Müge Anlı'dan Aleyna Çakır açıklaması!Ankara'daki evinde ölü bulunan, Aleyna Çakır'da (21) tespit edilen doku ve sperm örneğinin, ölümüyle ilgili gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan daha sonra uyuşturucu soruşturması kapsamında tutuklanan Ümitcan Uygun'a ait olduğu açıklandı. Aleyna Çakır’ın aile avukatı Umur Yıldırım, ''Dün alınan rapor değerliydi. Olay Ümitcan’ın anlattığı gibi değil. Çünkü olay örgüsüne uygun değil. Aleyna’nın vücudunda darp izleri çıktı. Tırnaklarında doku çıktı.'' dedi. Müge Anlı da "Utanmadık şükürler olsun Allah utandırmadı. Utananlar olduğunu düşünüyorum utanmıyorlarsa utanmaları gereken kişiler olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.
5.02.2021Gündem
Koronavirüs endişesi kanserde erken tanıyı önlüyor!
Koronavirüs endişesi kanserde erken tanıyı önlüyor!Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Demir, 4 Şubat Dünya Kanser Günü kapsamında yaptığı açıklamada; meme, kolon ve akciğer kanserlerine bağlı ölümlerde önümüzdeki 5 yıl içinde yüzde 10-15 oranında artış öngörüldüğünü söyledi. Tanı ve tedavi seçeneklerindeki gelişmeler sayesinde son 25 yılda kanser ölümlerinde yaklaşık yüzde 25’lik bir düşüş yaşandığını belirten Prof. Dr.Gökhan Demir, “Pandemi sonrasında kanser tanı ve ölüm oranlarının önceki yıllara dönmemesi için kanserle ilgili olabilecek tüm yakınmalarda zaman geçirmeden hastaneye başvurulmalı, rutin kontroller aksatılmamalı” diyerek önemli uyarılar ve önerilerde bulundu
AB'de otomobil satışları 2020'de sert düştü
AB'de otomobil satışları 2020'de sert düştüAvrupa Birliği (AB) otomobil pazarında toplam satışlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 23,7 geriledi.
19.01.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları İngiltere hariç yükselişle kapandı
Avrupa borsaları İngiltere hariç yükselişle kapandıAvrupa borsaları, yatırımcıların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı aşının uygulanmasına odaklanmasıyla haftanın ilk işlem gününü İngiltere FTSE 100 endeksi hariç yükselişle tamamladı.
18.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Psa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.