Geri Dön

GameStop’ta hisse alımına kısıtlama geldi

İnternet forumlarında bir araya gelen ve Wall Street’teki profesyonellerle hisse savaşlarına giren küçük yatırımcı ordusuna internet üzerinden hisse alım satımı yapılan platformlardan aralarında GameStop ve AMC Entertainment’in de bulunduğu hisselerin alım satımına kısıtlama getirildi.

GameStop’ta hisse alımına kısıtlama geldi

Küçük yatırımcı ile hedge fon yöneticileri arasındaki piyasa savaşları ABD ve Avrupa borsalarını sarstıktan sonra Asya’ya da yayılmıştı. Avustralya borsalarındaki bazı şirketlerdeki sosyal medya temelli hareketler finans kurumlarının milyarlarca dolar kaybetmesine neden olmuştu. Yatırımcılar, ünlüler ve politikacılar bu kısıtlamalara tepki gösterirken internet üzerinden işlem yapılan platformlar küçük yatırımcıların değil Wall Street’in çıkarlarını korumakla suçlandı.

Bursa'da kullanılmayan 2 evde çıkan yangın söndürüldüBursa'nın Gemlik ilçesinde kullanılmayan 2 müstakil evde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.Alınan bilgiye göre, Yeni Mahalle Kumla Yokuşu'nda boş olan 2 müstakil evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.Bölgedeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 6 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın yaklaşık 1 saatte söndürüldü.Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber