Geri Dön
EkonomiIIF: Merkez bu ay faiz indirimi yapar

IIF: Merkez bu ay faiz indirimi yapar

Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) TCMB’nin faiz indirimlerine eylül ayında başlamasını bekliyor. Kuruluş tarafından hazırlanan CEEMEA Bölgesi Merkez Bankaları raporunda Türkiye’de muhtemelen büyüme endişelerinin enflasyon endişelerini aşacağı ve TCMB’nin bu doğrultuda yıl sonuna kadar 200 baz puan faiz indirimi yapacağı kaydedildi.

IIF: Merkez bu ay  faiz indirimi yapar

Raporda, “TCMB’nin beklenen gevşetme döngüsüne eylül ayında 50 baz puan indirimle başlamasını bekliyoruz. Türkiye’de baz etkisinin azalması ile kasım-aralık döneminde manşet enflasyonda gerileme bekliyoruz. Ocak ayına kadar 150 baz puanlık ek indirim de muhtemel görünüyor” denildi.

IIF, 2022 sonunda gösterge faizi yüzde 15 öngörürken, “TCMB’nin faiz indirimleri bankaların kredi faizlerini düşürmelerine imkan tanıyabilir” ifadelerini kullandı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Kayıp alzheimer hastası kadın, 2 gün sonra ormanda bulunduBalıkesir'in Gönen ilçesinde 2 gündür kendisinden haber alınamayan alzheimer hastası Gülten Güler (83), ilçenin 8 kilometre uzağındaki ormanda bulundu. Hastaneye götürülen Güler'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler