Imf

Imf

Son dakika IMF haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan IMF gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan IMF haber sayfamızda...

Imf

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.503 imf haberi bulunmuştur.
IMF baş ekonomisti görevi bırakıyor
IMF baş ekonomisti görevi bırakıyorUluslararası Para Fonu (IMF) Baş Ekonomisti ve Araştırma Birimi Direktörü Gita Gopinath'ın Ocak 2022'de fondan ayrılmayı ve kamu hizmeti izni sona erdiğinde planlandığı gibi Harvard Üniversitesi Ekonomi Bölümü'ne geri dönmeyi planladığını duyurdu.
20.10.2021Uzmanpara
Lübnan krizden kurtulmak için IMF ile görüşüyor
Lübnan krizden kurtulmak için IMF ile görüşüyorEkonomik krizle boğuşan Lübnan ile Uluslararası Para Fonu (IMF) arasında teknik görüşmelerin başladığı bildirildi.
20.10.2021Uzmanpara
Kılıçdaroğlu'ndan Merkez Bankası'na ziyaret! Kavcıoğlu'ndan açıklama
Kılıçdaroğlu'ndan Merkez Bankası'na ziyaret! Kavcıoğlu'ndan açıklamaCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, 'Herkesin sahiplenmesi gereken bir kurumdur. Merkez Bankası güçlüdür. Rezervleri ile rakamları ile, fiyat istikrarı anlamındaki mücadelesi ile birlikte gereken her şeyi Para Politikası Kurulu ile almaktadır.' dedi.
15.10.2021Ekonomi
IMF, Japonya'nın büyüme oranını revize etti
IMF, Japonya'nın büyüme oranını revize ettiUluslararası Para Fonu (IMF) Japonya'nın bu yıl ekonomik büyüme oranını aşağı yönlü güncelledi.
15.10.2021Uzmanpara
IMF'den enflasyon tahmini
IMF'den enflasyon tahminiUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, gelişmiş ekonomilerde gelecek yılın ortasına kadar enflasyonun gerilemesini beklediklerini ifade etti.
14.10.2021Uzmanpara
IMF'den enflasyon açıklaması! 2022'nin ortasını işaret etti...
IMF'den enflasyon açıklaması! 2022'nin ortasını işaret etti...Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, gelişmiş ekonomilerde gelecek yılın ortasına kadar enflasyonun gerilemesini beklediklerini ifade etti.
13.10.2021Ekonomi
'Maliye politikası değişen koşullara uymalı'
'Maliye politikası değişen koşullara uymalı'Uluslararası Para Fonu (IMF), kamu borcu rekor seviyelere yükseldikçe ülkelerin maliye politikalarını kendi koşullarına göre ayarlamaları gerektiğini bildirdi.
13.10.2021Uzmanpara
Kritik rapor yayımlandı! IMF'den denge vurgusu
Kritik rapor yayımlandı! IMF'den denge vurgusuUluslararası Para Fonu (IMF), ekonomik iyimserliğin azaldığını ve finansal kırılganlıkların yoğunlaştığını belirterek, dünya genelinde politika yapıcıların finansal piyasalardaki istikrarsızlığı artırmadan ekonomik destek sağlamaya özen göstermesi gerektiğini bildirdi.
12.10.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güne hafif yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,07 artarak 34.520,37 puana çıktı.
12.10.2021Ekonomi
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldıNew York borsası, güne hafif yükselişle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,07 artarak 34.520,37 puana çıktı.
12.10.2021Uzmanpara
IMF, Türkiye'nin büyüme tahminini yükseltti
IMF, Türkiye'nin büyüme tahminini yükselttiUluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye ekonomisinin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 5,8'den yüzde 9’a yükseltirken, 2022 için büyüme beklentisini yüzde 3,3'te sabit bıraktı.
12.10.2021Uzmanpara
IMF Türkiye için büyüme tahminini değiştirdi
IMF Türkiye için büyüme tahminini değiştirdiUluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye ekonomisinin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 5,8'den yüzde 9’a yükseltirken, 2022 için büyüme beklentisini yüzde 3,3'te sabit bıraktı.
12.10.2021Ekonomi
Küresel ekonominin devleri tartışılıyor
Küresel ekonominin devleri tartışılıyorİkinci Dünya Savaşı sonrası yeniden şekillenen dünya ekonomisinin simgeleri olan Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) yönetişim modelleri veri usulsüzlüğü skandalıyla sorgulanırken, "Bretton Woods ikizleri" olarak da adlandırılan her iki kurumun itibarının uzun vadeli olarak zarar görmesi bekleniyor.
12.10.2021Uzmanpara
IMF'den Başkan Georgieva'ya destek
IMF'den Başkan Georgieva'ya destekUluslararası Para Fonu İcra Kurulu yapılan incelemelerde sunulan bilgilerin, IMF Başkanı Kristalina Georgieva'nın Dünya Bankası Üst Yöneticisi (CEO) olduğu dönemde 2018 yılı İş Yapma Kolaylığı Raporu'nda uygunsuz bir rol oynadığını kesin olarak göstermediğini belirterek, Georgieva'nın liderliğine olan güvenin bir kez daha teyit edildiğini bildirdi.
12.10.2021Uzmanpara
IMF'den Başkan Georgieva'ya destek
IMF'den Başkan Georgieva'ya destekUluslararası Para Fonu İcra Kurulu, yapılan incelemelerde sunulan bilgilerin, IMF Başkanı Kristalina Georgieva'nın Dünya Bankası Üst Yöneticisi (CEO) olduğu dönemde 2018 yılı İş Yapma Kolaylığı Raporu'nda uygunsuz bir rol oynadığını kesin olarak göstermediğini belirterek, Georgieva'nın liderliğine olan güvenin bir kez daha teyit edildiğini bildirdi.
12.10.2021Ekonomi
Tanzanya kredi için rakamları paylaşacak
Tanzanya kredi için rakamları paylaşacakUluslararası Para Fonundan (IMF) kredi alabilmesi için yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin verileri paylaşması şart koşulan Tanzanya hükümeti, salgına dair rakamları her hafta açıklayacağını duyurdu.
7.10.2021Uzmanpara
IMF'den enflasyon açıklaması
IMF'den enflasyon açıklamasıUluslararası Para Fonu (IMF), yüksek enflasyonun gelecek aylarda devam etmesinin muhtemel olduğunu, 2022 ortasına kadar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi seviyelere dönmesinin beklendiğini duyurdu.
6.10.2021Uzmanpara
Son dakika! Bakan Soylu 'yeni bir rakam veriyorum' diyerek duyurdu
Son dakika! Bakan Soylu 'yeni bir rakam veriyorum' diyerek duyurduİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bugün birilerinin medet umduğu PKK'nın yurt içindeki bütün silahlı eleman sayısı, yeni bir rakam veriyorum, 181'e inmiştir. Kandil'den Batı'ya yaptıkları imdat çağrılarını görmüyor değiliz." dedi.
5.10.2021Gündem
IMF'den 86 ülkeye 110 milyar dolar
IMF'den 86 ülkeye 110 milyar dolarUluslararası Para Fonu (IMF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana 86 ülkeye 110 milyar doların üzerinde finansal destek sağladı.
5.10.2021Uzmanpara
IMF'den Başkan Georgieva'nın adının karıştığı usulsüzlük iddialarına ilişkin inceleme
IMF'den Başkan Georgieva'nın adının karıştığı usulsüzlük iddialarına ilişkin incelemeUluslararası Para Fonu İcra Kurulu, Dünya Bankası'nın İş Yapma Kolaylığı Raporu'nda Çin'in sıralamasını etkileyen verileri değiştirmek için IMF Başkanı Kristalina Georgieva'nın da aralarında bulunduğu dönemin üst düzey banka yetkililerinin, personele baskı yaptığı iddialarının sahibi, hukuk bürosu Wilmer Hale'in temsilcileriyle görüştü.
4.10.2021Ekonomi
IMF'den yeşil ekonomi açıklaması
IMF'den yeşil ekonomi açıklamasıUluslararası Para Fonu (IMF), 50 trilyon dolarlık yatırım fonu endüstrisinin yeşil ekonomiye geçişin finansmanı ve iklim değişikliğinin tehlikeli etkilerinden bazılarının önlenmesinde önemli rol oynayabileceğini belirtti.
4.10.2021Uzmanpara
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki özel oturumunda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Terör örgütleri dahil her kesim tarafından istismar edilen, 'Kürt sorunu' denilen meseleyi, hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla çözdük' dedi.
1.10.2021Siyaset
Arjantin, IMF'ye 1,9 milyar dolar ödedi
Arjantin, IMF'ye 1,9 milyar dolar ödediArjantin, yeni bir yardım anlaşması için müzakereler yürüttüğü bir dönemde IMF'ye 1,9 milyar dolar civarında bir ödeme yaptı.
23.09.2021Uzmanpara
Evergrande ne demek? Evergrande krizi dengeleri değiştirdi!
Evergrande ne demek? Evergrande krizi dengeleri değiştirdi!Evergrande krizi dünyanın gündeminde. Çin merkezli bir emlak şirketi olan Evergrande'nin iflas ettiğine dair ihtimaller piyasayı etkiliyor. Peki, Evergrande nedir, Evergrande krizi ne demek?
22.09.2021Ekonomi
Evergrande krizi kabusun habercisi mi?
Evergrande krizi kabusun habercisi mi?Çinli gayrimenkul devi Evergrande büyük bir darboğaz ile karşı karşıya kaldı. Şirketin 300 milyar doları aşan borcunun zamanında ödenmemesi durumunda temerrüde düşecek olmasıyla gayrimenkul piyasasında zincirleme bir kriz yaşanacağı belirtiliyor. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte akıllara ilk olarak şu soru geliyor: 2008 yılında ABD’de başlayarak tüm finansal sistemin çökmesine neden olan mortgage krizinin bir ikincisi mi geliyor? Tüm dünya tarafından konuşulan kritik gelişmeyle ilgili Prof. Dr. Sefer Şener, Uzmanpara'ya önemli değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar…
22.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

IMFdestekkrizenflasyonbüyüme

Imf ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.