Imf

Imf

Son dakika IMF haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan IMF gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan IMF haber sayfamızda...

Imf

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.709 ımf haberi bulunmuştur.
Cevdet Yılmaz: Ülkemize daha fazla yatırım, fon akışı sağlanacak
Cevdet Yılmaz: Ülkemize daha fazla yatırım, fon akışı sağlanacakCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yatırım ortamını iyileştirmek için büyük gayret sarf ettiklerini söyleyerek, "Bu yıl gelişmekte olan ülkelere yönelik artması beklenen sermaye akımlarından, Türkiye hak ettiği payı alacaktır. Ülkemize gerek finansal alanda gerek doğrudan yatırımlar şeklinde daha fazla yatırım, fon akışı sağlanacaktır. Bunun emarelerini şimdiden görüyoruz" dedi.
9.02.2024Ekonomi
Efkan Ala: Türkiye uçurumun kenarından alındı
Efkan Ala: Türkiye uçurumun kenarından alındıAK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Erzurum'da düzenlenen belediye başkanları aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, "O 6'lı masanın etrafına oturmuş olanlardan, oy veren vatandaşlarımızdan bir kısmı şunu dedi; 'Türkiye bir facianın eşiğinden dönmüş. Adamlar şunu dediler, 6'lı masayı kuranlar onların tabiri bu, 'iyi ki biz kazanamamışız.' Böyle bir uçurumun kenarından alındı Türkiye. Bunu siz başardınız" dedi.
3.02.2024Gündem
Ana gündem yapay zeka, onunki başka!
Ana gündem yapay zeka, onunki başka!Davos zirvesine yapay zeka teknolojilerinin dünyaya getireceği değişim tartışması damga vururken Arjantin’in yeni Başkanı Javier Milei, yakından takip edilen konuşmasında sosyalizmi Batı’ya yönelik tehdit olarak gündeme taşıdı.
19.01.2024Ekonomi
IMF: Yapay zeka işlerin yüzde 40'ını etkileyecek
IMF: Yapay zeka işlerin yüzde 40'ını etkileyecekUluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yapılan yeni bir analize göre, yapay zeka teknolojisi, dünya çapında tüm işlerin yaklaşık yüzde 40'ını etkileyecek.
15.01.2024Dünya
IMF'den küresel büyüme öngörüsü
IMF'den küresel büyüme öngörüsüUluslararası Para Fonu (IMF) küresel ekonominin 2024'te çok yavaş büyüyeceğini düşünüyor.
12.01.2024Uzmanpara
Altın fiyatlarında son durum ne?
Altın fiyatlarında son durum ne?Altın fiyatları yeni yılın ilk haftalarında gösterdiği fiyat hareketleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Dün ABD’de enflasyon rakamları açıklandı. Kritik veri sonrası piyasalarda yön belli oldu. Peki bugün piyasada son durum ne? İşte detaylar...
12.01.2024Uzmanpara
Enflasyonla mücadelede başarının reçetesi
Enflasyonla mücadelede başarının reçetesiIMF’nin bir çalışmasına göre, enflasyonla mücadelede başarılı olan ülkeler daha sıkı para politikası izlemişler, daha düşük nominal ücret artışı yapmışlar ve para birimlerinde daha az değer kaybına izin vermişler.
9.01.2024Ekonomi
Aksiyon Filmleri 2024: En İyi, En Yeni, Sürükleyici Türk ve Yabancı Aksiyon Film Önerileri
Aksiyon Filmleri 2024: En İyi, En Yeni, Sürükleyici Türk ve Yabancı Aksiyon Film ÖnerileriFilm dünyasının sevilen türleri arasında gerilim, komedi, macera ve aksiyon filmleri başı çekiyor. Her yaş grubundan bireylere uygun çekilen filmler izlerken kişiyi işlediği konuya adapte ediyor. Yönetmen koltuğunda dünyaca ünlü isimlerin oturduğu ve kadrosunda önemli isimlerin yer aldığım filmler bulunuyor. Aileniz veya arkadaşlarınızla izleyebileceğiz en iyi, en yeni, sürükleyici, tehlikeli ve macera içeren Türk ve yabancı aksiyon film önerileri için sizin için hazırladığımız aksiyon filmleri 2024 içeriğimize göz atabilirsiniz.
Cevdet Yılmaz: Dünyanın 3 katı daha fazla bir büyüme performansı sergiledik
Cevdet Yılmaz: Dünyanın 3 katı daha fazla bir büyüme performansı sergiledikCumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşlarının, 2024 yılı bütçeleri üzerine konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, son 20 yıl Türkiye'nin istikrar içinde, siyasi istikrar içinde, güven ortamı içinde yüksek büyüme oranı sağlamış bir ülke olduğunu söyledi.
22.12.2023Ekonomi
Bakan Bolat açıkladı! ihracatımızı 302 milyar dolara çıkartacağız
Bakan Bolat açıkladı! ihracatımızı 302 milyar dolara çıkartacağızTicaret Bakanı Bolat, Orta Vadeli Program kapsamında açıklamalarda bulundu. Bakan Bolat "ihracatımızı 302,2 milyar dolara çıkartmayı hedefliyoruz" dedi.
15.12.2023Ekonomi
Peso’yu 2’ye böldü
Peso’yu 2’ye böldüEkonomiyi ayağa kaldırma hedefiyle radikal kararlar almaya başlayan Arjantin Devlet Başkanı Milei dolar-peso paritesini 391’den 800’e getirerek yüzde 50’nin az üzerinde devalüasyona gitti.
14.12.2023Ekonomi
'Küresel büyüme yüzde 7'ye kadar düşebilir'
'Küresel büyüme yüzde 7'ye kadar düşebilir'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkan Yardımcısı Gita Gopinath küresel ekonomide parçalanmanın GSYH'de %7'ye kadar düşüşe neden olabileceğini söyledi.
12.12.2023Uzmanpara
'Enerji fiyatlarının yüksek kalacağı görünüyor'
'Enerji fiyatlarının yüksek kalacağı görünüyor'Türk-Arap Ekonomik Forumu’nda (TAF) konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enerji konusunda az yatırım yapılıyor. Bunun sonucu olarak enerji fiyatlarının yüksek kalacağı görünüyor. Onun için daha iyi iş birlikleri yapmamız gerekiyor” dedi.
8.11.2023Uzmanpara
Bakan Şimşek: Daha iyi işbirlikleri yapmalıyız
Bakan Şimşek: Daha iyi işbirlikleri yapmalıyızTürk-Arap Ekonomik Forumu’nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enerji konusunda, az yatırım yapılıyor. Bunun sonucu olarak enerji fiyatlarının yüksek kalacağını görünüyor. Onun için daha iyi işbirlikleri yapmamız gerekiyor” dedi.
8.11.2023Ekonomi
'ECB faizi yüzde 4'e yakın tutmalı'
'ECB faizi yüzde 4'e yakın tutmalı'Uluslararası Para Fonu (IMF), Euro Bölgesi'ndeki hızlı ücret artışının enflasyonu daha uzun süre yüksek tutabileceğini ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) fiyat baskılarını ortadan kaldırmak için faiz oranlarını önümüzdeki yıl boyunca rekor seviye olan yüzde 4'e yakın tutması gerektiğini söyledi.
8.11.2023Uzmanpara
Ekim ayı ihracat rakamları açıklandı
Ekim ayı ihracat rakamları açıklandıTicaret Bakanı Ömer Bolat, ekim ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Bolat, "Tarihin en yüksek ekim ayı değerine ulaştık." dedi.
6.11.2023Haberler
Ekim ayı ihracat rakamları açıklandı
Ekim ayı ihracat rakamları açıklandıTicaret Bakanı Ömer Bolat, ekim ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Bolat, "Tarihin en yüksek ekim ayı değerine ulaştık." dedi.
6.11.2023Ekonomi
ABD - Çin çekişmesi dur durak bilmiyor!
ABD - Çin çekişmesi dur durak bilmiyor!ABD ve Çin rekabeti IMF ve Dünya Bankası’nda da sürdü. Çin ekonomik gücüne oranla IMF’de yeterince temsil edilmediğini düşünüyor. ABD kritik veto hakkını sürdürmenin yollarını arıyor...
18.10.2023Ekonomi
DDK Başkanı Arıncı’ya yeni görev
DDK Başkanı Arıncı’ya yeni görevDevlet Denetleme Kurulu (DDK) Başkanı Yunus Arıncı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Uluslararası Para Fonu (IMF) nezdindeki direktörler kuruluna üst düzey yönetici olarak görevlendirildi.
14.10.2023Ekonomi
Erkan, Fed Başkanı’yla ‘Fas’ta bir araya geldi!
Erkan, Fed Başkanı’yla ‘Fas’ta bir araya geldi!Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte Dünya Bankası ve IMF’nin yıllık toplantıları için gittiği Fas’ın Marakeş kentinde, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell ile bir görüşme gerçekleştirdi.
13.10.2023Ekonomi
Bakan Tunç: Şiddetin ortadan kaldırılması lazım
Bakan Tunç: Şiddetin ortadan kaldırılması lazımİsrail ve Filistin arasındaki çatışmaya ilişkin konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Son gelişen olaylar sonrasında bunu daha büyük bir şiddete, felakete, savaşa dönüşmeden olayın bir an önce çözümlenmesi özellikle bölge barışı açısından önemli" dedi.
10.10.2023Gündem
IMF, Türkiye için büyüme tahminini yükseltti
IMF, Türkiye için büyüme tahminini yükselttiUluslararası Para Fonu (IMF), "Global Ekonomik Görünüm Raporu"nda Türkiye için 2023 yılı GSYH beklentisini %4 olarak açıkladı.
10.10.2023Uzmanpara
'Ekonominin durgunluktan kurtulma şansı arttı'
'Ekonominin durgunluktan kurtulma şansı arttı'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva hizmetlere yönelik güçlü talebin ve enflasyonun düşürülmesinde kaydedilen ilerlemenin küresel ekonominin durgunluktan kurtulma şansını artırdığını ancak mali ve finansal risklerin devam ettiğini söyledi.
6.10.2023Uzmanpara
'IMF ile Çin güçlü bir ortaklığa sahip'
'IMF ile Çin güçlü bir ortaklığa sahip'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, IMF ile Çin'in güçlü bir ortaklığa sahip olduğunu söyledi.
4.09.2023Uzmanpara
Kılıçdaroğlu: Atatürk, bağımsızlık savaşını emperyal güçlere karşı yaptı
Kılıçdaroğlu: Atatürk, bağımsızlık savaşını emperyal güçlere karşı yaptıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlık savaşını emperyal güçlere karşı yaptı. Her yerde fabrikalar kurdu. Kırıkkale küçük bir köy iken, entegre silah sanayisini orada kurdu. Kayseri'de uçak fabrikasının temeli atıldı." dedi.
30.08.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Imf ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.