Imf

Imf

Son dakika IMF haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan IMF gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan IMF haber sayfamızda...

Imf

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.021 ımf haberi bulunmuştur.
Çin Merkez Bankası Başkanı, Powell ile görüştü
Çin Merkez Bankası Başkanı, Powell ile görüştü Çin Merkez Bankası Başkanı Pan Gongsheng, Fed Başkanı Jerome Powell ile görüştü.
18.04.2024 Uzmanpara
Bakan Mehmet Şimşek ABD'de yatırımcılarla görüştü
Bakan Mehmet Şimşek ABD'de yatırımcılarla görüştü Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bir dizi toplantıya katılmak için ABD'ye gitti. Bakan Şimşek, IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları ile G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'na katılıyor. Bakan Şimşek "Ekonomik program sonuç verdikçe, yatırımcıların inancı da artacaktır" dedi.
17.04.2024 Ekonomi
Bakan Tunç: Emeklimizin alım gücünü artıracağız
Bakan Tunç: Emeklimizin alım gücünü artıracağız Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti Kurucaşile teşkilatı tarafından Çok Programlı Lisesi'nin spor salonunda düzenlenen iftar programına katıldı. Bakan Tunç, burada AK Parti Kurucaşile Belediye Başkanı Hulusi Sayın ve partililer tarafından karşılandı.
29.03.2024 Gündem
‘Dünyada enflasyon falan yok’
‘Dünyada enflasyon falan yok’ Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu Ordu’da konuştu.
28.03.2024 Gündem
'Çin çok daha hızlı büyüyebilir'
'Çin çok daha hızlı büyüyebilir' Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, kapsamlı bir piyasa yanlısı reform paketi ile Çin'in çok daha hızlı büyüyebileceğini söyledi.
25.03.2024 Uzmanpara
Adalet Bakanı Tunç: Dünyada mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz
Adalet Bakanı Tunç: Dünyada mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Bugün yine İsrail, mübarek ramazanda bir ailenin üzerine bomba atıyor ve 36 Filistinli maalesef şehit edildi. Aylardır dünyanın gözü önünde bir insanlık dramı yaşanmaya devam ediyor. Ama buna ses çıkarabilen sadece Türkiye var, Recep Tayyip Erdoğan var. Dünyada mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.
17.03.2024 Gündem
Bakan Özhaseki'den TOKİ açıklaması: Depremden sonra herkes gördü ki hiçbir tanesi yıkılmadı
Bakan Özhaseki'den TOKİ açıklaması: Depremden sonra herkes gördü ki hiçbir tanesi yıkılmadı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Eskiden bizim daha çok entel dantel geçinen tiplerimiz TOKİ'yi beğenmezlerdi. Yukarıdan bakarlardı. 'TOKİ konutları değil mi?' vesaire gibi böyle bir kekremsi ifadeyle de kendilerine sunarlardı. Ama depremden sonra herkes gördü ki TOKİ'nin şu ana kadar 20 yılda, 22 yılda yaptığı 1 milyon 340 bin konut var. Hiçbir tanesi yıkılmadı. O şiddetli depremlerde dayandı. Depreme dirençli konutlar yapıldığını, dosdoğru yapıldığını ispat etti" dedi.
17.03.2024 Ekonomi
Adalet Bakanı Tunç iftar programında konuştu: Darbecilerin yaptığı anaysa ile yürüyemeyiz
Adalet Bakanı Tunç iftar programında konuştu: Darbecilerin yaptığı anaysa ile yürüyemeyiz Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kocaeli'de iftar programına katıldı. Bakan Tunç ""Darbecilerin yaptığı anaysa ile yürüyemeyiz” dedi.
16.03.2024 Gündem
S&P, Arjantin'in kredi notunu düşürdü
S&P, Arjantin'in kredi notunu düşürdü S&P Global Ratings, Arjantin'in yerel para cinsinden kredi notunu CCC-/C seviyesinden Seçici Temerrüt-SD seviyesine indirdi. Yabancı para cinsinden kredi notunu ise CCC-/C olarak teyit etti.
14.03.2024 Uzmanpara
Fatih Erbakan: Doğrunun yanında duracağız
Fatih Erbakan: Doğrunun yanında duracağız Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan basın mensupları ile bir araya geldi.
10.03.2024 Gündem
Bakan Tunç müjdeyi verdi! Marmaris'e yeni bir adalet sarayı planlanacak
Bakan Tunç müjdeyi verdi! Marmaris'e yeni bir adalet sarayı planlanacak Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Marmaris'te bir otelde düzenlenen AK Parti Marmaris Belediye Başkan adayı Serkan Yazıcı'nın proje tanıtım toplantısına katıldı. Toplantı İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı ve akabinde Yazıcı'nın seçim proje tanıtım videosu izlendi.
9.03.2024 Gündem
IMF Başkanı Georgieva görevini uzatmak istiyor
IMF Başkanı Georgieva görevini uzatmak istiyor Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, ikinci bir dönem için üye ülkelerin desteğini almaya hazır olduğunu söyledi.
8.03.2024 Uzmanpara
Moody's, Mısır'ın kredi görünümünü yükseltti
Moody's, Mısır'ın kredi görünümünü yükseltti Moody's, Mısır'ın kredi görünümünü, ülkenin IMF ve iki taraflı kreditörlerden yeni finansman sağlamasıyla birlikte pozitife yükseltti.
8.03.2024 Uzmanpara
Bakan Tunç'tan yeni anayasa açıklaması! 'İnşallah parlamentomuzda bu uzlaşma sağlanır'
Bakan Tunç'tan yeni anayasa açıklaması! 'İnşallah parlamentomuzda bu uzlaşma sağlanır' Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya’nın proje tanıtım toplantısına katıldı.
2.03.2024 Gündem
Adalet Bakanı Tunç: Vatandaşlarımızın özgürlüklerini arttırdık
Adalet Bakanı Tunç: Vatandaşlarımızın özgürlüklerini arttırdık Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Türkiye'de demokrasinin standartlarını hep yükselttik. Vatandaşlarımızın özgürlüklerini arttırdık. Bundan sonra da yine demokrasimizin standardını yükseltmenin gayreti içerisinde olacağız” dedi.
1.03.2024 Haberler
Adalet Bakanı Tunç: Vatandaşlarımızın özgürlüklerini arttırdık
Adalet Bakanı Tunç: Vatandaşlarımızın özgürlüklerini arttırdık Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Türkiye'de demokrasinin standartlarını hep yükselttik. Vatandaşlarımızın özgürlüklerini arttırdık. Bundan sonra da yine demokrasimizin standardını yükseltmenin gayreti içerisinde olacağız” dedi.
1.03.2024 Gündem
Bakan Tunç: Türkiye'nin aşamayacağı hiçbir zorluk yok
Bakan Tunç: Türkiye'nin aşamayacağı hiçbir zorluk yok Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nda STK temsilcileri ile bir araya geldi
1.03.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Türk Lirası daha cazip hale getirecek bir politika izliyoruz”
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Türk Lirası daha cazip hale getirecek bir politika izliyoruz” Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'nin başkenti Londra'daki temasları kapsamında Türk iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra Türk ve Kıbrıslı toplumların temsilcileriyle bir araya geldi.
28.02.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Satın alma gücüne göre dünyada 11'inci büyük ekonomiyiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Satın alma gücüne göre dünyada 11'inci büyük ekonomiyiz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'nin başkenti Londra'da Türk iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra Türk ve Kıbrıslı Türk toplum temsilcileriyle buluştu.
27.02.2024 Gündem
Cevdet Yılmaz: Ülkemize daha fazla yatırım, fon akışı sağlanacak
Cevdet Yılmaz: Ülkemize daha fazla yatırım, fon akışı sağlanacak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yatırım ortamını iyileştirmek için büyük gayret sarf ettiklerini söyleyerek, "Bu yıl gelişmekte olan ülkelere yönelik artması beklenen sermaye akımlarından, Türkiye hak ettiği payı alacaktır. Ülkemize gerek finansal alanda gerek doğrudan yatırımlar şeklinde daha fazla yatırım, fon akışı sağlanacaktır. Bunun emarelerini şimdiden görüyoruz" dedi.
9.02.2024 Ekonomi
Pakistan seçimleri neden önemli?
Pakistan seçimleri neden önemli? Pakistan'da siyasi karışıklık, ekonomik kriz ve artan güvenlik endişeleri eşliğinde 8 Şubat'ta genel seçimler yapılıyor.
8.02.2024 Dünya
Efkan Ala: Türkiye uçurumun kenarından alındı
Efkan Ala: Türkiye uçurumun kenarından alındı AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Erzurum'da düzenlenen belediye başkanları aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, "O 6'lı masanın etrafına oturmuş olanlardan, oy veren vatandaşlarımızdan bir kısmı şunu dedi; 'Türkiye bir facianın eşiğinden dönmüş. Adamlar şunu dediler, 6'lı masayı kuranlar onların tabiri bu, 'iyi ki biz kazanamamışız.' Böyle bir uçurumun kenarından alındı Türkiye. Bunu siz başardınız" dedi.
3.02.2024 Gündem
Bakan Şimşek'ten vergi ve fiyat istikrarı açıklaması
Bakan Şimşek'ten vergi ve fiyat istikrarı açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “İstanbul Sanayi Odası Ocak Ayı Meclis Toplantısı”nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, vergi düzenlemesi ile ilgili şu anda çalışmaların olduğunu belirtirken, kur korumalı mevduat (KKM) uygulamasından çıkış ile ilgili de önemli bilgiler verdi. İşte detaylar...
31.01.2024 Ekonomi
Türkiye’nin büyüme beklentisini yükseltti
Türkiye’nin büyüme beklentisini yükseltti Uluslararası Para Fonu (IMF) Dünya Ekonomik Görünüm Raporu’nda Türkiye için 2024 yılı büyüme beklentisini yüzde 3.1’e yükseltti.
31.01.2024 Ekonomi
Son dakika: Araç sahiplerine iyi haber! Trafik cezalarında yeni dönem
Son dakika: Araç sahiplerine iyi haber! Trafik cezalarında yeni dönem Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre trafik cezaları ödemelerinde 15 günlük indirim süresi 1 aya çıkarıldı.
31.01.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Imf ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.