Geri Dön
Ekonomiİlk Turkuaz Kart Steven Young’a

İlk Turkuaz Kart Steven Young’a

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, nitelikli yatırımcı ve iş gücünü Türkiye’ye çekmek amacıyla hazırlanan ‘Turkuaz Kart’lardan ilkini iş insanı Steven Young’a teslim etti.

İlk Turkuaz Kart Steven Young’a

Bakan Bilgin şunları söyledi: “Ülkemize katkı sağlayan veya sağlayacağı öngörülen yüksek nitelikli iş gücü için tasarlanan Turkuaz Kart, sahiplerine, Türkiye’de süresiz çalışma ve ikamet hakkı, Türkiye’de bağımsız veya bir işverene bağlı olarak çalışma hakkı, Türkiye’ye çoklu giriş çıkış hakkı, uzun dönem ikamet izninin sağladığı bütün hakları ve aynı zamanda kişinin eş ve çocuklarına da ikamet hakkı sağlıyor. Turkuaz Kart sahibi, üç yıllık geçiş süresi kaydının kaldırılması şartıyla Türk vatandaşlığını kazanma hakkına da sahip olabiliyor.”

İlk Turkuaz Kart sahibi olan iş insanı Steven Young, 1995’ten bu yana Türkiye’de sanayinin önde gelen şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapıyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 24 Ekim 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 338 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 24 bin 792 kişinin testi pozitif çıktı, 195 kişi yaşamını yitirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler