Ekonomi Konuşan tablolara 10 bin ziyaretçi

Konuşan tablolara 10 bin ziyaretçi

26.12.2023 - 07:00 | Son Güncellenme:

Türk Telekom, teknoloji alanındaki bilgi birikimini kültür-sanat alanına aktardığı ve ana destekçisi olduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde herkese erişilebilir bir sergi deneyimi sundu.

Konuşan tablolara 10 bin ziyaretçi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Atatürk Kültür Merkezi’nde kapılarını açan “Tablolar Konuşuyor Dijital Resim Sergisi Mili Saraylar Resim Müzesi Koleksiyonu Seçkisi” ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim yaşattı. Başta görme engelliler olmak üzere, çeşitli derneklerin üyeleri ve Türk Telekom’un az görenlere yönelik kurumsal sosyal sorumluluk projesi Günışığı çocukları sergiye yoğun ilgi gösterdi. Toplamda 10 bine yakın kişinin ziyaret ettiği sergide Milli Saraylar Müzesi Koleksiyonu’ndan seçilen 20 eser ve deneyim odası ilgi çekti.

Haberin Devamı

Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü Arif Sancaktaroğlu, “Türk Telekom olarak ‘Türkiye’ye Değer’ çatısı altında gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle eğitimden sanata, yaşamdan teknolojiye her alanda fırsat eşitliği sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Görme engelli bireyler, Atatürk Kültür Merkezi’nde 3 hafta boyunca ziyaretçilerini ağırlayan sergide yer alan tabloları, Telefon Kütüphanesi uygulaması üzerinden sesli betimlemeli olarak dinlemeye devam edebilecek.