Akm

Akm

Son dakika AKM haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan AKM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan AKM haber sayfamızda...

Akm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.225 akm haberi bulunmuştur.
Roca Duş Teknesiyle Banyonuzu Yenileyin
Roca Duş Teknesiyle Banyonuzu YenileyinBanyonuzu yeni bir duş teknesi ile yenilemek, bu alanı daha ferah ve erişilebilir hissettiriyor. Roca'da her biri farklı stil ve malzeme kalitesine sahip çeşitli duş tekneleri arasından seçim yapabilirsiniz. Farklı profillerden herkesin kullanımına olanak tanıyan Stonex® materyali ile üretilen duş teknesi, kayma önleyici özelliğiyle, yaşlı bir bireyin de banyo ihtiyaçlarına yenilikçi bir anlayış getirerek kullanıcı için kolaylık ve güvenlik sunuyor. Kaygan ve ıslak zeminin neden olabileceği yaralanmaların önüne geçiyor.
29.11.2021Vitrin
Eleştiri; Coğrafya Kader mi? Coğrafi Bir “Mevzu, Düşünme ve Davranma Biçimi” Olarak Mimarlık
Eleştiri; Coğrafya Kader mi? Coğrafi Bir “Mevzu, Düşünme ve Davranma Biçimi” Olarak MimarlıkCoğrafyanın mimarlığı. Sözde küçük, pahada kocaman bu kelamı, aynı anda hem son derece şahsi hem de toplumsal buluyorum. Hem dibine kadar öznel hem de çevrenizde olup bitene sonuna kadar bağlı...
29.11.2021Vitrin
Beyoğlu’nun cazibesi Kültür Yolu ile artıyor
Beyoğlu’nun cazibesi Kültür Yolu ile artıyorİstanbul’un en önemli cazibe noktalarından Beyoğlu, alışverişte de eski günlerine dönüyor. Beyoğlu Kültür Yolu’nun hareket kattığı caddede, günlük ziyaretçi sayısı 3 milyona, günlük cirolar da 6 milyon TL’ye kadar çıktı.
27.11.2021Ekonomi
Kahramanları kutsayan heykeltıraş
Kahramanları kutsayan heykeltıraşHeykel sanatının usta ismi Tankut Öktem’in retrospektif sergisi “Kristal Çağ Kapılarında” AKM’de açıldı. Sergide, Öktem’in savaşa karşı duran askerleri, işçileri ve efeleri ölümsüzleştiren anıtsal eserleri yer alıyor
23.11.2021Kültür Sanat
Beyoğlu kültür ve sanatın kalbi
Beyoğlu kültür ve sanatın kalbiBeyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız: “Beyoğlu sanatın kaynağıdır, merkezidir. Sinemanın zaten doğum yeridir. Aynı şekilde tiyatronun da öyle. Bu özelliği, yaptığımız ve yapacağımız projelerle daha da artacak. Beyoğlu iddiasını hep devam ettirecek”
22.11.2021Kültür Sanat
40 bin sektör emekçisine 280 milyon TL destek
40 bin sektör emekçisine 280 milyon TL destekKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2022 bütçe görüşmelerinde kültür varlığı kaçakçılığıyla mücadele konusunda İran, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, Çin, Peru, Türkmenistan, Özbekistan ve ABD ile dokuz uluslararası anlaşma imzalandığını, İsviçre ve Sırbistan için çalışmaların sürdüğünü söyledi.
20.11.2021Kültür Sanat
Efsanevi cemiyet gazetecisine veda
Efsanevi cemiyet gazetecisine vedaHayatını kaybeden gazeteci ağabeyimiz Güngör Denizaşan’ın meslek yaşamı, Bâb-ı Âli’de başlamıştı. Kısa sürede cemiyet hayatının vazgeçilmezi olan Denizaşan, sahibi olduğu “Gazete 13” ile tek başına yayıncılık yapmıştı. Ondan geriye muhteşem bir arşiv de kaldı
20.11.2021Gündem
Bakan Ersoy açıkladı: Ankara Millet Bahçesi'ne Türk Tarihi Müzesi!
Bakan Ersoy açıkladı: Ankara Millet Bahçesi'ne Türk Tarihi Müzesi!Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Millet Bahçesi'nde yer alan Atatürk Kültür Merkezi binasının aslına uygun şekilde onarılacağını belirterek, "Bir bölümünde Türklerin Anadolu'ya gelişi, bu toprakları yurt edinişi, köklü devlet geleneği çerçevesinde kültür ve sanat başta olmak üzere Anadolu'ya kattığı değerlerin günümüze kadarki sürecini anlatacak Türk Tarih Müzesi kurulması planlanmaktadır." dedi.
19.11.2021Siyaset
Kültür ve sanatın kalbine sponsor
Kültür ve sanatın kalbine sponsorTürk Telekom, AKM’nin ana opera salonuna adını veriyor. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “AKM’nin ‘kalbi’ olan büyük opera salonuna 7 yıllığına ismimizi verdik. Ayrıca AKM’nin tüm iletişim ve teknoloji altyapısını da sağlıyoruz” diye konuştu.
16.11.2021Ekonomi
Türk Telekom AKM'nin ana destekçisi oldu
Türk Telekom AKM'nin ana destekçisi olduKültür ve Turizm Bakanlığı ile Türk Telekom arasında imzalanan anlaşma kapsamında Türk Telekom AKM’nin ana destekçisi oldu. AKM’nin simgesi kırmızı kürenin bulunduğu 2 bin 40 kişilik ana opera salonuna Türk Telekom’un adı verildi.
15.11.2021Vitrin
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, AKM'de müzikseverlerle buluştu
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, AKM'de müzikseverlerle buluştuCumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Atatürk Kültür Merkezi'nde konser verdi.
14.11.2021Kültür Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamu çalışanlarına çağrı: Kimse sizin kılınıza dokunamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamu çalışanlarına çağrı: Kimse sizin kılınıza dokunamaz'Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizlerin aracılığıyla tüm kamu görevlilerimize şu çağrıyı yapıyorum... Kardeşlerim, Türkiye'de ne mafyaya ne de mafya siyasetine yer vardır. Tehdit dilini siyasetlerinin öznesi haline getirenlerin bu ülkenin memurunu, öğretmenini, polisini, bürokratını rahatsız etmesine asla izin vermeyiz. Biz bu makamda olduğumuz sürece kimse sizin kılınıza dokunamaz." dedi. 3600 ek gösterge için de konuşan Erdoğan, "Önümüzdeki yıl sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz. Yıllar önce sözünü verdiğimiz 3600 ek gösterge meselesini sahiplenmeye çalışan CHP gibi fırsatçılar olduğunu görüyoruz." ifadelerini kullandı.
14.11.2021Siyaset
'EDHO' devam edecek mi? Oktay Kaynarca açıkladı
'EDHO' devam edecek mi? Oktay Kaynarca açıkladıBeyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında gerçekleştirilen Türk Dünyası’nın Oscar’ı 'Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali', görkemli ödül töreniyle sona erdi. AKM'de düzenlenen törene katılan Oktay Kaynarca, başrolünde yer aldığı 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinin yayından kalkması hakkında konuştu.
14.11.2021Cadde
AKM’nin okuma köşesi
AKM’nin okuma köşesiYeni Atatürk Kültür Merkezi’nde açılan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi, 15 bin kitaptan oluşan koleksiyonuyla hem yapıya hem şehre dinamizm kazandırıyor
14.11.2021Kültür Sanat
Prenses uykusundan AKM’de uyanıyor
Prenses uykusundan AKM’de uyanıyorAKM’nin ilk bale gösterisi “Uyuyan Güzel” bugün izleyiciyle buluşuyor.
13.11.2021Kültür Sanat
Kısırlık Verimsizlik Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Kısırlık Verimsizlik Yanıtları
Kısırlık Verimsizlik Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Kısırlık Verimsizlik YanıtlarıÇengel bulmaca ve kare bulmaca çözmek hem boş zamanların güzel geçmesini hem de beyninizi çalıştırmanızı sağlamaktadır. Bulmacalarda sorulan soruların cevaplarını bilmek her zaman mümkün değildir. Kısırlık verimsizlik bulmacasının birden fazla cevabı bulunmaktadır. Kısırlık verimsizlik bulmacasının cevabı nedir? Kısırlık verimsizlik bulmacasının cevapları kaç harflidir? Sizler için kısırlık verimsizlik bulmacasının cevaplarını derledik.
12.11.2021Eğitim
Sevgin hep kalbimizde
Sevgin hep kalbimizdeBüyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 83. yılında özlemle anıldı. Ege’nin dört bir köşesinde duygulandıran görüntüler oluştu
10.11.2021Ege
AKM'de Atatürk ışık gösterisi ile anıldı
AKM'de Atatürk ışık gösterisi ile anıldıCumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83'üncü yıl dönümü vesilesiyle AKM İstanbul'da ışık gösterisi düzenlendi.
10.11.2021Haberler
‘Sinan’ın dünyası beni çok etkiledi’
‘Sinan’ın dünyası beni çok etkiledi’AKM’nin açılışında “Sinan” operasını sahneleyen İtalyan rejisör Vincenzo Grisostomi Travaglini, “Bu görev verildiğinde Süleymaniye Camii’ni ziyaret ettim. Sinan’ın ruh dünyasında ne kadar büyük bir sanatçı olduğunu o atmosferde daha iyi anladım” diyor
AKM’de şarkılar Atatürk için
AKM’de şarkılar Atatürk içinİstanbul Devlet Opera ve Balesi ve İstanbul Devlet Tiyatrosu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için vefatının 83. yılında Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) özel anma programı gerçekleştirecek.
Berberi müziğiyle tanışın
Berberi müziğiyle tanışınFas asıllı Fransız sanatçı Hindi Zahra, 11 Kasım’da AKM’de bir konser verecek.
Beyoğlu’nun en güzel yolu
Beyoğlu’nun en güzel yoluKültür Bakanlığı’nın düzenlediği Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, 65 noktada 40 sergi ve özel projeye ev sahipliği yapıyor. Binden fazla sanatçı 14 Kasım’a kadar AKM’den Galataport’a uzanan güzergâhta yer alan etkinliklerle sanatseverlerle buluşuyor
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy AKM'deki 'Mozaik' konserini izledi
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy AKM'deki 'Mozaik' konserini izlediKültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteklediği, İhsan Özer' in sanat yönetmenliğini yaptığı 'Mozaik' adlı dev konser Atatürk Kültür Merkezi'nin açılış haftası kapsamında sanatseverlerle buluştu. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da konseri izledi
Mutasavvıflar sahnede
Mutasavvıflar sahnedeAKM, bu akşam Türk Müziği alanında yapılan en iddialı sahne performanslarından birine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
Grammy ödüllü Chris Botti, AKM'de müzikseverlerle buluştu
Grammy ödüllü Chris Botti, AKM'de müzikseverlerle buluştuGrammy ödüllü trompet sanatçısı Chris Botti, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) açılış etkinlikleri kapsamında müzikseverlerle bir araya geldi.
2.11.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Akm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.