Geri Dön
EkonomiKYK burs - yurt başvuru işlemi ne zaman? KYK 2020 son dakika gelişmeleri....

KYK burs - yurt başvuru işlemi ne zaman? KYK 2020 son dakika gelişmeleri....

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından başlatılacak olan KYK burs başvuruları yoğun ilgi görüyor. Üniversite öğrencileri KYK burs başvuru tarihlerini öğrenmek istiyor. Aynı zamanda başvuru işlemini tamamladıktan sonra KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağını bilmek isteyenler arayışta. İşte 2020-2021 eğitim yılında KYK burs başvuruları hakkında merak edilenler...

KYK burs - yurt başvuru işlemi ne zaman? KYK 2020 son dakika gelişmeleri....

2020-2021 Eğitim yılında üniversite öğrencileri yüz yüze eğitim için meraklanıyor. Üniversite okuyacak olanlar maddi destek olan KYK burslarından ve yurtlarından faydalanmak istiyor. Peki KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak? KYK burs sonuçları, KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK BURS - YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

KYK burs ve yurt başvuruları henüz başlamadı. Kredi ve Yurtlar Kurumu başvuru sayfasını açtığında haberimizin içeriğine link ekleyeceğiz.

KYK BURS - YURT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs ve yurt başvuruları tamamlandıktan sonra Kredi ve Yurtlar Kurumu sonuçlar için bir tarih duyurucak. Herhangi bir tarih vermeden son dakika olarak duyuru yayımlandığında ise haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular e-Devlet üzerinden alınacağı için e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-Devlet şifresi almaları veya diğer e-Devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekiyor.

Özel ve öncelikli durumu olduğunu beyan eden öğrencilerin yurt barınma hakkı kazandıktan sonra ilgili belgeyi yurt müdürlüklerine teslim etmesi gerekiyor. İlgili belgenin ibraz edilmemesi durumunda öğrencinin yurt hakkı geçersiz sayılacak.

BURS VE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden alınmaktadır. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmekte, durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi verilmektedir.

KYK BURSU NE KADAR?

2020'de kredi ve ya burs 550 lira,

Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren

yüksek lisansta bin 100 lira,

doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak.

KYK YURT ÜCRETİ NE KADAR?

GSB'den alınan verilere göre 2019-2020 eğitim öğretim yılında Kyk yurtlarında aylık yurt ücreti 200 TL olmakla birlikte, yüksek standartlı Kyk yurtların aylık ücreti ise 215-340 TL arasında değişmektedir. K.K.T. C'de bulunan Kyk yurtlarında ise aylık ücret 400 TL'dir.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Gıda Sistemleri Zirvesi'ne video mesaj gönderdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli yol haritamız, besin değeri yüksek, yeterli ve güvenilir gıdaya herkesin makul fiyatlarla ulaşımından, gıda kaybı ve israfının azaltılmasına, tarım, hayvancılık ve su ürünleri sektörlerinde sürdürülebilirlikten acil durumlara ve krizlere karşı gıda güvenliğinin teminine kadar çeşitli konulara odaklanmaktadır." ifadelerini kullandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler