Geri Dön
EkonomiMilliyet Mimarlık ekinin 2. sayısı Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerde!

Milliyet Mimarlık ekinin 2. sayısı Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerde!

YAPI Dergisi'nin içerik yönetimiyle yayınlanan Milliyet Mimarlık ekinin 2. sayısı 28 Şubat Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerde!

Milliyet Mimarlık ekinin 2. sayısı Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerde!

Ekin bu sayısında, TRT 2 kanalında hazırlayıp sunduğu TV programı “MİM” aracılığıyla mimarlığın ulusal ölçekte tartışılır hale gelmesine katkıda bulunan Mimar Nevzat Sayın ile gündemdeki yarışmalar, pandemi döneminde fazlasıyla önem kazanan ev kavramı ve mimarlığı konuşmanın önemi üzerinde bir röportaja yer veriliyor.

Ekte ayrıca 9016 Mimarlık’ın Türkiye’nin yarışmayla üretilmiş ilk cemevi olma özelliğini taşıyan “Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi” yapısı ile Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık tarafından tasarlanan ve kullanıcılarına esnek çalışma alanları sunan “Trendyol Kampüs” projesi mercek altına alınıyor.

Milliyet Mimarlık'ın bu ayki Dosya bölümünde ise, doğayla iç içe yaşamanın ve tarımsal üretimin öneminin daha iyi anlaşıldığı pandemi dönemiyle birlikte daha güçlü bir eğilim haline gelen kentlerden kırsal yaşama göç hareketi mimarlar ve akademisyenlerle birlikte masaya yatırılıyor.

Milliyet Mimarlık ekinin 2. sayısı Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerde

Muğla'da nesli tükenmekte olan Karakulak araç çarpması sonucu öldüMuğla'nın Seydikemer ilçesinde, Türkiye'de sayısı çok az olan ve nesli tükenme tehlikesinde olan 'Karakulak' (Caracal caracal) adıyla bilinen yabani kedi türü, çiftçi Yusuf Siper (30) tarafından ölü bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler