Geri Dön

Resmi Gazete'de enerji tebliğleri yayımlandı

Enerji verimliliği ile ilgili uygulanacak idari para cezaları yüzde 9,11 arttı.

Resmi Gazete'de enerji tebliğleri yayımlandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının konuya ilişkin tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Enerji Verimliliği Kanununun 10'uncu maddesinde düzenlenmiş olan idari para cezaları, 2020 yılı yeniden değerleme oranı olan yüzde 9,11 artırıldı. 2021'de uygulanacak idari cezalar 1854 lira ile 186 bin 632 lira arasında değişecek.

Tebliğ, 1 Ocak 2021'de yürürlüğe girecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK), biodizel harmanlama yükümlülüğünden fazla olan veya eksik kalan biodizel miktarı gelecek takvim yılının yükümlülüğünün hesaplanmasında ayrıca dikkate alınacak.

EPDK'nin konuya ilişkin tebliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Ayrıca, biodizel harmanlama yükümlülüğünden bir yükümlülük dönemindeki eksik harmanlama nedeniyle uygulanan idari para cezası bir sonraki dönem yapılacak mahsuplaşma işlemine de engel teşkil etmeyecek.

Polisin hırsızları yakalama anı kamerada!İstanbul'da organize şekilde hırsızlık yapan şebekelere yönelik düzenlenen operasyonlarda 2021 yılının iki ayında 61 şüpheli polis tarafından yakalandı. Bu şüphelilerden 47'si tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yakalanan şüphelilerle birlikte 142 bin lira para, 3 adet tabanca, 2 adet otomobil, bir miktar uyuşturucu madde, milyonlarca liralık değerinde ziynet eşyası ile elektronik eşyalar ele geçirildi. Polisin şüphelileri yakalama anları ise güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber