Geri Dön

Rifat Hisarcıklıoğlu yeniden TOBB Başkanı oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin genel kurulunda başkan değişmedi. Tek aday olan Rifat Hisarcıklıoğlu, yeniden başkan seçilerek, delegelere mesajlar verdi.

Rifat Hisarcıklıoğlu yeniden TOBB Başkanı oldu

Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığına yeniden seçildi. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki 69. Genel Kurul'da, Hisarcıklıoğlu, toplam bin 734 delegenin imzasıyla aday gösterildi. Tek aday olarak seçimlere giren Hisarcıklıoğlu, geçerli oyların tamamını alarak 4 yıl süreyle TOBB Başkanı oldu. Böylece 16 Haziran 2001'de ilk kez başkan olan Hisarcıklıoğlu, 4 kez başkanlık görevini sürdürmüş olacak.

DELEGELERE SESLENDİ

Genel Kurul başlarken açılış konuşmasını yapan Hisarcıklıoğlu, delegeler şöyle seslendi: "Uzun süredir devam eden bir seçim maratonundan geçiyoruz. Allahın izniyle bugün camiamızın seçim dönemini tamamlıyoruz. Sizlerin başkanı olmaktan ve omuz omuza çalışmaktan büyük onur ve gurur duyduk. 364 oda ve borsamızın 1 734 delegenin ortak talebiyle TOBB Başkanlığı’na yeniden aday gösterdiniz. Ben işi yaparken hep arkamda bu güveni hissettim. Tüm delegeler işin merkezindedir. İşin beynidir iskeletidir. Önemli olan birlik içinde hareket etmektir."

Yeni TOBB Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

"İbrahim Çağlar (İstanbul Ticaret Odası Başkanı), Harun Karacan (Eskişehir Ticaret Odası Başkanı), Necdet Özer (Denizli Ticaret Odası Başkanı), Ender Yorgancılar (Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı), Memiş Kütükçü (Konya Sanayi Odası Başkanı), Çetin Osman Budak (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), İbrahim Burkay (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Salih Zeki Murzioğlu (Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Cengiz Günay (Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Faik Yavuz (Ankara Ticaret Borsası Başkanı), Çamur Ali Kopuz (İstanbul Ticaret Borsası Başkanı), Şahin Bilgiç (Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı), Ebubekir Bal (Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı), Halim Mete (İstanbul Deniz Ticaret Odası Başkanı)."

'Kayalıklardan bir kişi düştü' iddiası ekipleri harekete geçirdiKayseri'nin Talas ilçesinde "Kayalıklardan biri düştü" diye ihbar alan ekipler harekete geçti. Dik yamaçlarda yaklaşık 3 saat boyunca arama yapan ekipler düşen birine rastlamadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber