Rifat Hisarcıklıoğlu

Rifat Hisarcıklıoğlu

365 Oda ve Borsayı kapsayan, Türkiye’nin kâr amacı gütmeyen en büyük iş kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) son dönem başkanıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Aslen Kayserili olan Hisarcıklıoğlu evli ve üç çocuk babasıdır. Ayrıca TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi mütevelli heyeti başkanıdır.  Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde Kırgızistan cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'e onursal doktora belgesi verirken, 2011. Öğrenim Durumu Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi(Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) - Ekonomi ve İşletme Bölümü TED Ankara Koleji  İş HayatıKristal Şeker Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu BaşkanıEskihisar İnşaat ve yatırım A.Ş. - Yönetim Kurulu BaşkanıEskihisar Dış Ticaret A.Ş. - Yönetim Kurulu BaşkanıFibor A.Ş. - Yönetim Kurulu BaşkanıSöğütözü İnşaat ve İşletme A.Ş.- Yönetim Kurulu BaşkanıEskihisar İnşaat Malzemeleri A.Ş. - Yönetim Kurulu BaşkanıNuh Makina Sanayi A.Ş. - Yönetim Kurulu ÜyesiNuh Ticaret ve Sanayi A.Ş. - (Nuh Makarna) Yönetim Kurulu ÜyesiNuh Çimento A.Ş. - Yönetim Kurulu Üyesi Üyesi bulunduğu kuruluşlar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği - Yönetim Kurulu Başkanı - (göreve geldiği tarih: 16.06.2001)Avrupa Odalar Birliği (EUROCHAMBRES) - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - (göreve geldiği tarih: 17.10.2009)İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası (ICCIA) - Yönetim Kurulu Başkan YardımcısıMilletlerarası Ticaret Odası (ICC) - Yönetim Kurulu ÜyesiDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) - Yönetim Kurulu BaşkanıTOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi - Mütevelli Heyeti BaşkanıTürkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) - Mütevelli Heyeti BaşkanıYunus Emre Vakfı - Mütevelli Heyet ÜyelisiTÜBİTAK - Bilim ve Teknik Yüksek Kurulu ÜyesiUNICEF- Türkiye Milli Komitesi Yüksek Danışma Kurulu ÜyesiKİK (Türkiye - AB Karma İstişare Komitesi)- Komite ÜyesiICC G-20 Danışma Grubu- ÜyesiWCF (Dünya Odalar Federasyonu)- Genel Konsey ÜyesiPNB (Yeni bir Başlangıç için Ortaklar)- Türkiye BaşkanıCACCI (Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu)- Yönetim Kurulu ÜyesiECO- CCI (Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası)- Yürütme Kurulu ÜyesiD-8 Ticaret Odaları Federasyonu- İcra Kurulu ÜyesiDünya Türk İş Konseyi (DTİK) BaşkanıAnkara Ticaret Odası Meclis Üyesi

Rifat Hisarcıklıoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.661 rifat hisarciklioglu haberi bulunmuştur.
Coğrafi işaret sayısı 1000’e yaklaştı
Coğrafi işaret sayısı 1000’e yaklaştıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) katkılarıyla Antalya Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), 11’inci kez kapılarını ziyaretçilere açtı.
21.10.2021Ekonomi
Hisarcıklıoğlu yeniden Avrupa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanvekili oldu
Hisarcıklıoğlu yeniden Avrupa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanvekili olduTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Avrupa Ticaret ve Sanayi Odası (EUROCHAMBRES) Başkanvekilliği görevine yeniden seçildi.
16.10.2021Ekonomi
Türkgözü Sınır Kapısı 100 milyon liralık yatırımla modernize ediliyor
Türkgözü Sınır Kapısı 100 milyon liralık yatırımla modernize ediliyorTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğince (TOBB) Ardahan'da bulunan Türkiye ile Gürcistan arasındaki Türkgözü Sınır Kapısı'nın modernize edilmesi için çalışmalara başlandı.
16.10.2021Ekonomi
2.2 milyon dosyada yüzde 70 anlaşma
2.2 milyon dosyada yüzde 70 anlaşmaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, ara buluculuk sisteminin yargının yükünü hafiflettiğini ve toplumsal barışa katkı sağladığını söyledi.
7.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Daha fazla yatırım çekmek için hazırız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Daha fazla yatırım çekmek için hazırızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Dünyanın dört bir yanından daha fazla yatırımı ülkemize çekmek için Türkiye olarak hazırız, yeni fırsatlarla, salgın sonrası dünya ekonomisinde yerimizi almaya hazırlıklıyız. Attığımız adımlarla hem ülkemizdeki mevcut uzun vadeli dış yatırımların daha da büyümesini, hem de yeni dış yatırımların Türkiye'yi en iyi şekilde değerlendirmesini arzu ediyoruz" dedi.
4.10.2021Ekonomi
TOBB’dan 50.5 milyonluk bağış
TOBB’dan 50.5 milyonluk bağışTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile birlik üyeleri tarafından orman yangınları nedeniyle toplam 50 milyon 573 bin 366 liralık yardım toplandı.
4.10.2021Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Varlık Fonu toplantısına katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Varlık Fonu toplantısına katıldıTürkiye Varlık Fonu AŞ Yönetim Kurulu Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapıldı.
2.10.2021Siyaset
Bakan Pakdemirli: Üreticimizi koruyan, tüketicimizi kollayan politikalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz
Bakan Pakdemirli: Üreticimizi koruyan, tüketicimizi kollayan politikalarımızı kararlılıkla sürdüreceğizTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gübre, yem ve enerji gibi birçok emtiada dünya fiyatlarının arttığını ancak tarımsal destekler ve alım fiyatlarıyla çiftçinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek, çiftçinin maliyet artışlarından endişe etmeden tohumunu toprakla buluşturmaya devam etmesi gerektiğini söyledi.
1.10.2021Ekonomi
‘Devlet-vakıf üniversitesi ayrımı yapmıyoruz’
‘Devlet-vakıf üniversitesi ayrımı yapmıyoruz’Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Yükseköğretim Meclisi Toplantısı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Yükseköğretim Meclisi Başkanı Bekir Okan ve vakıf üniversitelerinin temsilcilerinin katılımıyla dün yapıldı. Toplantıda konuşan Rifat Hisarcıklıoğlu, kamu kurumu statüsündeki vakıf üniversitelerinin, ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını söyleyerek Türkiye’nin yükseköğretim açısından, birçok Avrupa ülkesinden çok daha iyi durumda olduğuna dikkat çekti.
1.10.2021Eğitim
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim elemanı profilini yakından takip edeceğiz
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim elemanı profilini yakından takip edeceğizYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Bundan sonra geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de gerek devlet gerek vakıf üniversitelerinin istihdam ettiği öğretim elemanı profilini yakından takip edeceğimizi sizlere ifade etmek isterim" dedi.
30.09.2021Gündem
961 milyon lira yardım toplandı
961 milyon lira yardım toplandıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangın ve sel afeti yardım kampanyalarına 961 milyon 351 bin lira bağışta bulunulduğunu bildirdi. Soylu, kaskosu ve sigortası olmayan 1861 aracın yüzde 80 üzerindeki zararlarının da karşılandığını bildirdi.
30.09.2021Ekonomi
TOBB'dan AFAD'a doğal afetler için 50,5 milyon lira yardım
TOBB'dan AFAD'a doğal afetler için 50,5 milyon lira yardımİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangın ve sel afeti yardım kampanyasına 961 milyon 351 bin lira bağışta bulunulduğunu bildirdi.
29.09.2021Ekonomi
Mısır’la ekonomide normalleşme adımları
Mısır’la ekonomide normalleşme adımlarıMısır ile Türkiye ilişkilerinde normalleşme sürecine girilirken, TOBB öncülüğündeki iş heyeti, Mısır’a bir ziyaret gerçekleştirerek, Türk girişimcilerin bu ülkede yaşadığı sıkıntıları ve yatırım imkanlarını masaya yatırdı.
29.09.2021Ekonomi
Akıllı KOBİ Platformu Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi
Akıllı KOBİ Platformu Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, KOBİ'lerin artık dijitalleşmesi gerektiğini belirterek, "Akıllı KOBİ Platformu'nu KOBİ'lerin dijital dönüşümde karar almalarını hızlandırmak amacıyla faaliyete geçirdik." dedi.
17.09.2021Ekonomi
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de "2021 Unesco Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması" programında konuştu. Enflasyon konusunda net konuşan Erdoğan, 'Enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz.' dedi.
16.09.2021Siyaset
Türkiye'de yapılan kartlı harcamalar yükseldi
Türkiye'de yapılan kartlı harcamalar yükseldiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa'nın Harcamalar Araştırması'na göre 2021'in ocak-nisan dönemi itibarıyla kartlı harcamalar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41 arttı.
2.09.2021Uzmanpara
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan büyüme değerlendirmesi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan büyüme değerlendirmesiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu yılın ikinci çeyreğinde elde edilen yüzde 21,7'lik büyüme rakamına ilişkin, "Sürdürülebilir büyüme ve yatırımların artması için desteklerin devam etmesi gerekiyor." ifadesini kullandı.
1.09.2021Ekonomi
Uyuşmazlıkları TOBB çözecek
Uyuşmazlıkları TOBB çözecekTürkiye Odalar ve Barsalar Birliği (TOBB), uyuşmazlıkların mahkeme ve arabuluculuk yoluyla çözümlenememesi halinde başvurulmak üzere 1991 yılında özerk bir yapıda açılan TOBB Tahkim Merkezi’nden sonra TOBUYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi’ni de açtığını duyurdu.
30.08.2021Ege
'İklim krizi gıda krizinin habercisi'
'İklim krizi gıda krizinin habercisi'İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, son zamanlarda yaşanan yangınlarla gündeme gelen iklim kriziyle ilgili olarak, "İklim krizi gıda krizinin habercisi." ifadelerini kullandı.
13.08.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOGG Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOGG Yönetim Kurulu üyelerini kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.
12.08.2021Siyaset
15.4 milyon TL yardım toplandı
15.4 milyon TL yardım toplandıYangınlardan etkilenen bölgelere destek için üyelerinin seferber olduğunu belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Biz bir aileyiz, yalnız değilsiniz” dedi
10.08.2021Ege
Rifat Hisarcıklıoğlu: Bursa'ya teknoloji üssü kazandırıyoruz
Rifat Hisarcıklıoğlu: Bursa'ya teknoloji üssü kazandırıyoruzTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ile bir otomobilden fazlasını yapacaklarını belirterek, "Bunu yapmak için sıradan bir fabrikadan çok daha fazlasına ihtiyacımız var. Bu sebeple Bursa'ya bir fabrikadan fazlasını, sadece bir üretim üssü değil, teknoloji üssü inşa ediyoruz." ifadesini kullandı.
6.08.2021Ekonomi
ATO Başkanı Baran, Türkiye'nin Çinli şirketler için bölgesel merkez olabileceğini bildirdi
ATO Başkanı Baran, Türkiye'nin Çinli şirketler için bölgesel merkez olabileceğini bildirdiAnkara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Türkiye'nin Çinli global şirketler için ideal bir bölgesel merkez olma potansiyeline sahip olduğunu ifade etti.
6.08.2021Ekonomi
TOBB’dan 1.5 milyon  adet fidan bağışı
TOBB’dan 1.5 milyon adet fidan bağışıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yanan orman alanlarını eski haline kavuşturmak amacıyla birliğin 1.5 milyon üyesi adına 1.5 milyon fidan bağışında bulunduklarını bildirdi.
6.08.2021Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan fidan bağışı açıklaması
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan fidan bağışı açıklamasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yanan orman alanlarını eski haline kavuşturmak amacıyla Birliğin 1,5 milyon üyesi adına 1,5 milyon fidan bağışında bulunduklarını bildirdi.
5.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

tobbizmiregetürkiyeRifat Hisarcıklıoğlu

Rifat Hisarcıklıoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.