Rifat Hisarcıklıoğlu

Rifat Hisarcıklıoğlu

365 Oda ve Borsayı kapsayan, Türkiye’nin kâr amacı gütmeyen en büyük iş kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) son dönem başkanıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Aslen Kayserili olan Hisarcıklıoğlu evli ve üç çocuk babasıdır. Ayrıca TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi mütevelli heyeti başkanıdır.  Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde Kırgızistan cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'e onursal doktora belgesi verirken, 2011. Öğrenim Durumu Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi(Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) - Ekonomi ve İşletme Bölümü TED Ankara Koleji  İş HayatıKristal Şeker Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu BaşkanıEskihisar İnşaat ve yatırım A.Ş. - Yönetim Kurulu BaşkanıEskihisar Dış Ticaret A.Ş. - Yönetim Kurulu BaşkanıFibor A.Ş. - Yönetim Kurulu BaşkanıSöğütözü İnşaat ve İşletme A.Ş.- Yönetim Kurulu BaşkanıEskihisar İnşaat Malzemeleri A.Ş. - Yönetim Kurulu BaşkanıNuh Makina Sanayi A.Ş. - Yönetim Kurulu ÜyesiNuh Ticaret ve Sanayi A.Ş. - (Nuh Makarna) Yönetim Kurulu ÜyesiNuh Çimento A.Ş. - Yönetim Kurulu Üyesi Üyesi bulunduğu kuruluşlar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği - Yönetim Kurulu Başkanı - (göreve geldiği tarih: 16.06.2001)Avrupa Odalar Birliği (EUROCHAMBRES) - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - (göreve geldiği tarih: 17.10.2009)İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası (ICCIA) - Yönetim Kurulu Başkan YardımcısıMilletlerarası Ticaret Odası (ICC) - Yönetim Kurulu ÜyesiDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) - Yönetim Kurulu BaşkanıTOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi - Mütevelli Heyeti BaşkanıTürkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) - Mütevelli Heyeti BaşkanıYunus Emre Vakfı - Mütevelli Heyet ÜyelisiTÜBİTAK - Bilim ve Teknik Yüksek Kurulu ÜyesiUNICEF- Türkiye Milli Komitesi Yüksek Danışma Kurulu ÜyesiKİK (Türkiye - AB Karma İstişare Komitesi)- Komite ÜyesiICC G-20 Danışma Grubu- ÜyesiWCF (Dünya Odalar Federasyonu)- Genel Konsey ÜyesiPNB (Yeni bir Başlangıç için Ortaklar)- Türkiye BaşkanıCACCI (Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu)- Yönetim Kurulu ÜyesiECO- CCI (Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası)- Yürütme Kurulu ÜyesiD-8 Ticaret Odaları Federasyonu- İcra Kurulu ÜyesiDünya Türk İş Konseyi (DTİK) BaşkanıAnkara Ticaret Odası Meclis Üyesi

Rifat Hisarcıklıoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.609 rifat hisarciklioglu haberi bulunmuştur.
TOBB ve Visa’dan “Akıllı KOBİ” ile dijitalleşme seferberliği
TOBB ve Visa’dan “Akıllı KOBİ” ile dijitalleşme seferberliğiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, KOBİ’lerin pandemi döneminde artan dijitalleşme ihtiyacına yönelik Akıllı KOBİ platformunu hayata geçirdi. Platform, KOBİ’lere pandemi döneminde işlerini sürdürebilmeleri için dijitalleşmeye yönelik donanım ve becerileri sunacak.
6.05.2021Ekonomi
‘Sisteme kilit’ uyarısı...
‘Sisteme kilit’ uyarısı...Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, karşılığı olan çeklerin ödenmemesinin bütün sistemi kilitlediğini belirterek, “Bu sorunun acilen çözülmesini, tüm iş dünyamız adına talep ediyoruz” ifadesini kullandı.
1.05.2021Ekonomi
Tahsilatlar için çözüm...
Tahsilatlar için çözüm...Çeklerin bankalara ibrazı ile icra iflas takiplerinin 31 Mayıs 2021’e kadar durdurulması için çıkarılan yasa, karşılığı olan çeklerin de tahsil edilememesine neden oldu. Çek tahsilatında yaşanan sorun, Ticaret Bakanlığı’nın devreye girmesiyle çözüldü.
1.05.2021Ekonomi
ATSO, yeşil binalarda dünya birincisi oldu
ATSO, yeşil binalarda dünya birincisi olduAfyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, İngiltere’de bulunan bina araştırma ve derecelendirme kuruluşu BREEAM’in dünya genelinde yeşil binalar arasında yaptığı oylamada ATSO binasının dünya birincisi olduğunu açıkladı.
30.04.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu kabul etti.
28.04.2021Siyaset
Kısa Çalışma Ödeneği Müjdesi
Kısa Çalışma Ödeneği MüjdesiCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma  ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldıklarını bildirdi.
22.04.2021Ekonomi
"Kısa çalışma ödeneği"nin uzatılması esnafı sevindirdi
"Kısa çalışma ödeneği"nin uzatılması esnafı sevindirdi"Kısa çalışma ödeneği" uygulamasının uzatılması, iş dünyası ile esnaf ve sanatkarların temsilcileri tarafından memnuniyetle karşılandı.
21.04.2021Ekonomi
Ticaret Bakanı Pekcan Kapıkule Sınır Kapısı'nda basın toplantısı düzenledi
Ticaret Bakanı Pekcan Kapıkule Sınır Kapısı'nda basın toplantısı düzenlediTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gümrük kapılarına ilişkin, "Komşularımızla sorunları konuşarak, istişare ederek çözebileceğimizi görüyoruz" dedi.
16.04.2021Ekonomi
‘Kısa çalışma ödeneği yeniden başlatılmalı’
‘Kısa çalışma ödeneği yeniden başlatılmalı’Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, kısa çalışma ödeneğinin yeniden başlatılması gerektiğini ifade etti.
16.04.2021Ekonomi
Bakan Pekcan'dan iş birliği çağrısı
Bakan Pekcan'dan iş birliği çağrısıTicaret Bakanı Pekcan, D-8 ülkelerinin, dijital ekonomi, dijitalleşme ve e-ticaret gibi kilit alanlarda da iş birliği yapması gerektiğini belirterek, "Türkiye olarak bu tür yenilikçi alanlarda D-8 ile ortak çalışmalar yapmaya hazırız." dedi.
5.04.2021Uzmanpara
Pekcan'dan dijital ekonomi ve e-ticaret gibi alanlarda iş birliği çağrısı!
Pekcan'dan dijital ekonomi ve e-ticaret gibi alanlarda iş birliği çağrısı!Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, D-8 ülkelerinin, dijital ekonomi, dijitalleşme ve e-ticaret gibi kilit alanlarda da iş birliği yapması gerektiğini belirterek, "Türkiye olarak bu tür yenilikçi alanlarda D-8 ile ortak çalışmalar yapmaya hazırız." dedi.
5.04.2021Ekonomi
Fikri ve sınai mülkiyet hakları için işbirliği
Fikri ve sınai mülkiyet hakları için işbirliğiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) arasında, fikri ve sınai mülkiyet haklarına ilişkin ‘Çerçeve İş Birliği Protokolü’ imzalandı.
5.04.2021Ekonomi
Bakan Pekcan, Aliyev tarafından kabul edildi
Bakan Pekcan, Aliyev tarafından kabul edildiTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Azerbaycan temasları kapsamında Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.
2.04.2021Uzmanpara
Hisarcıklıoğlu, Türkiye-Afganistan ticaret hacminin daha da artırılabileceğini bildirdi
Hisarcıklıoğlu, Türkiye-Afganistan ticaret hacminin daha da artırılabileceğini bildirdiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk şirketlerinin Afganistan'da 7 milyar doların üzerinde proje gerçekleştirdiğini belirterek, "Ticaret hacmimiz yeterli değil, daha fazlasını yapabiliriz." dedi.
29.03.2021Ekonomi
Küçük işletmeye alışverişle destek
Küçük işletmeye alışverişle destekTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, koronavirüs salgını döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek üzere ‘Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder’ kampanyası başlattı.
27.03.2021Ekonomi
TOBB ve Visa "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlattı
TOBB ve Visa "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlattıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek üzere "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlattı.
26.03.2021Ekonomi
MİTSO destek istedi
MİTSO destek istediMİTSO Başkanı Reşit Özer, Ankara’da TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret eti, üyelerinin koronavirüs salgını sürecinde karşılaştıkları sorunları anlatarak destek istedi.
26.03.2021Ege
‘Firmaları dijital dünyaya hazırlıyoruz’
‘Firmaları dijital dünyaya hazırlıyoruz’Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Firmaları ve girişimcileri dijital dünyaya hazırlıyoruz” dedi.
23.03.2021Ekonomi
TOBB ve Google’dan dijital iş birliği
TOBB ve Google’dan dijital iş birliğiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Google, Türkiye’deki küçük işletmelerin dijitalleşmesine yönelik ‘Küçük İşletmeler için Google’ platformunu kullanıma sundu. Platform işletmelerin, dijital dünyadaki varlıklarını, güçlendirerek devam ettirebilmelerine destek sağlayacak.
20.03.2021Ekonomi
TOBB ve Google küçük işletmeler için el sıkıştı
TOBB ve Google küçük işletmeler için el sıkıştıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Google, ülkedeki küçük işletmelerin dijitalleşmesi amacıyla oluşturulan platformu kullanıma sundu. Küçük işletmelerin desteklenmesini içeren bu planda, dijital varlıkların oluşturulması hedefleniyor.
19.03.2021Teknoloji
KOBİ’ye 12 milyonluk ‘dijital’ destek geliyor
KOBİ’ye 12 milyonluk ‘dijital’ destek geliyorTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Vodafone Business, KOBİ’lerin dijitalleşmesi yönünde yeni bir adım attı.
16.03.2021Ekonomi
Hisarcıklıoğlu: Daha fazla girişimciye ihtiyacımız var
Hisarcıklıoğlu: Daha fazla girişimciye ihtiyacımız varTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu çağda zenginleşmenin ve kalkınmanın anahtarının girişimcilik olduğunu belirterek, "Nüfusumuzdaki girişimcilerin oranı yüzde 2, bunu yüzde 5 seviyesine çıkarmamız lazım. Her girişimci ortalama 10 kişiye istihdam sağlıyor. İşte bu yüzden ülke olarak bizim de daha fazla girişimciye ihtiyacımız var. İşte 'Türkiye 100' programıyla, girişimci rol modellerimizin sayısı artsın istiyoruz" dedi.
15.03.2021Ekonomi
Ekonomide 4 koldan reform rüzgârı esecek
Ekonomide 4 koldan reform rüzgârı esecekCumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiyi yatırım, üretim, istihdam ve ihracat olmak üzere 4 temelde büyütme amacı taşıyan reformları açıkladı. Reformlar özel sektörü teşvik ederken, kamu tarafını da disipline edecek.
13.03.2021Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Ekonomi Reform Paketi'ni değerlendirdi!
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Ekonomi Reform Paketi'ni değerlendirdi!Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ekonomi Reform Paketi'ni değerlendirirken, "İhtiyaç duyulan alanlardaki yapısal sorunlara odaklı, kurumsal yapıyı güçlendiren, giderek önemi artan dijital, yeşil ekonomiye önem veren tedbirler açıklandı" ifadesini kullandı.
12.03.2021Ekonomi
TCMB Başkanı Ağbal, Türkiye İhracatçılar Meclisini ziyaret etti
TCMB Başkanı Ağbal, Türkiye İhracatçılar Meclisini ziyaret ettiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, enflasyon hedeflemesi çerçevesinde tüm paydaşları 2023 yılında yüzde 5 enflasyon hedefi etrafında birleştirmek ve bilgilendirme yapmak amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisini (TİM) ziyaret etti.
24.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

TOBBTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğiekonomikısa çalışma ödeneğiHisarcıklıoğlu

Rifat Hisarcıklıoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.