Rifat Hisarcıklıoğlu

Rifat Hisarcıklıoğlu

365 Oda ve Borsayı kapsayan, Türkiye’nin kâr amacı gütmeyen en büyük iş kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) son dönem başkanıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Aslen Kayserili olan Hisarcıklıoğlu evli ve üç çocuk babasıdır. Ayrıca TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi mütevelli heyeti başkanıdır.    Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde Kırgızistan cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'e onursal doktora belgesi verirken, 2011.   Öğrenim Durumu   Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi(Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) - Ekonomi ve İşletme Bölümü  TED Ankara Koleji    İş Hayatı Kristal Şeker Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Eskihisar İnşaat ve yatırım A.Ş. - Yönetim Kurulu Başkanı Eskihisar Dış Ticaret A.Ş. - Yönetim Kurulu Başkanı Fibor A.Ş. - Yönetim Kurulu Başkanı Söğütözü İnşaat ve İşletme A.Ş.- Yönetim Kurulu Başkanı Eskihisar İnşaat Malzemeleri A.Ş. - Yönetim Kurulu Başkanı Nuh Makina Sanayi A.Ş. - Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Ticaret ve Sanayi A.Ş. - (Nuh Makarna) Yönetim Kurulu Üyesi Nuh Çimento A.Ş. - Yönetim Kurulu Üyesi   Üyesi bulunduğu kuruluşlar   Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği - Yönetim Kurulu Başkanı - (göreve geldiği tarih: 16.06.2001) Avrupa Odalar Birliği (EUROCHAMBRES) - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - (göreve geldiği tarih: 17.10.2009) İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası (ICCIA) - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) - Yönetim Kurulu Üyesi Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) - Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi - Mütevelli Heyeti Başkanı Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) - Mütevelli Heyeti Başkanı Yunus Emre Vakfı - Mütevelli Heyet Üyelisi TÜBİTAK - Bilim ve Teknik Yüksek Kurulu Üyesi UNICEF- Türkiye Milli Komitesi Yüksek Danışma Kurulu Üyesi KİK (Türkiye - AB Karma İstişare Komitesi)- Komite Üyesi ICC G-20 Danışma Grubu- Üyesi WCF (Dünya Odalar Federasyonu)- Genel Konsey Üyesi PNB (Yeni bir Başlangıç için Ortaklar)- Türkiye Başkanı CACCI (Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu)- Yönetim Kurulu Üyesi ECO- CCI (Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası)- Yürütme Kurulu Üyesi D-8 Ticaret Odaları Federasyonu- İcra Kurulu Üyesi Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Başkanı Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi

Rifat Hisarcıklıoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.885 rifat hisarcıklıoğlu haberi bulunmuştur.
Bakan Bolat'tan ihracat mesajı! 'Yeni rekorlar kıracağımıza inancımız tamdır'
Bakan Bolat'tan ihracat mesajı! 'Yeni rekorlar kıracağımıza inancımız tamdır' DEİK Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Türkiye artık 1 trilyon 118 milyar dolarlık üretimi ile dünyanın 17'nci büyük ekonomisidir. Satın alma gücü paritesi temelinde 11'inci büyük ekonomi olmayı başardık." dedi.
25.05.2024 Ekonomi
Erdoğan, Togg’un yeni modeli T10F’in direksiyonunda
Erdoğan, Togg’un yeni modeli T10F’in direksiyonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin otomobili Togg’un yeni modeli T10F’i inceledi.
15.05.2024 Haberler
Erdoğan, Togg’un yeni modeli T10F’in direksiyonunda
Erdoğan, Togg’un yeni modeli T10F’in direksiyonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin otomobili Togg’un yeni modeli T10F’i inceledi.
15.05.2024 Gündem
Cevdet Yılmaz açıkladı: Türkiye ilk defa 1.1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaştı
Cevdet Yılmaz açıkladı: Türkiye ilk defa 1.1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaştı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Tüm iş dünyamızı Azerbaycan'da enerji, elektronik, madencilik, tarım, sağlık, bilişim, inşaat sektörleri başta olmak üzere birçok alandaki imkanları değerlendirerek yeni imzalar atmaya davet ediyorum. Azerbaycan firmalarını da ülkemizin devamlı gelişmekte olan yatırım ortamını fırsata çevirmeye davet ediyorum. Geçen yıl itibariyle yüzde 4,5 büyüme kaydetti ekonomimiz. Dünya yüzde 3 büyürken, Türkiye yüzde 4,5 büyüdü ve ilk defa Türkiye 1,1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaşmış oldu. Bununla dünyanın 17'inci büyük ekonomisi konumundayız" dedi.
8.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı, KKTC Başbakanı Üstel'i ağırladı! 'Tüm çalışmalar KKTC’nin istikbali için'
Cumhurbaşkanı Yardımcısı, KKTC Başbakanı Üstel'i ağırladı! 'Tüm çalışmalar KKTC’nin istikbali için' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel'i ağırladı. Görüşmede, yürütülen ve planlanan işbirliği projeleri değerlendirildi. Cevdet Yılmaz, "Tüm bu çalışmalar ve projeler KKTC’nin istikbali ve refahı içindir." dedi.
3.05.2024 Gündem
Bakan Bolat: Almanya ile ikili ticaret hacmimiz 50 milyar dolara ulaştı
Bakan Bolat: Almanya ile ikili ticaret hacmimiz 50 milyar dolara ulaştı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türk- Alman Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TD IHK) 20'nci kuruluş yıldönümü programına katılmak üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Almanya’ya gitti.
27.04.2024 Ekonomi
“Adana, yüksek dönüşüm kapasitesine sahip iller arasında”
“Adana, yüksek dönüşüm kapasitesine sahip iller arasında” Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Adana’nın yüksek dönüşüm kapasitesine sahip iller arasında olduğunu belirterek, “Sürdürülebilir olması için iş birliği içinde, stratejik planlarla gelecek vizyonu oluşturulmalıdır” dedi.
25.04.2024 Ekonomi
'Büyüme performansımız, ekonomimizin gücünü göstermektedir'
'Büyüme performansımız, ekonomimizin gücünü göstermektedir' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Büyüme performansı açısından, ülkemiz 2023 yılında Avrupa Birliği ülkeleri ve OECD ülkeleri arasında 2'nci sırada yer aldı. Bölgemizi etkileyen olumsuz jeopolitik gelişmelerin yaşandığı, depremin yaralarının sarıldığı, küresel ticari faaliyetlerin azaldığı bir dönemde sağlanan büyüme, ekonomimizin gücünü göstermektedir" dedi.
25.04.2024 Ekonomi
Rifat Hisarcıklıoğlu: Adana yılın ilk 3 ayında ihracatını yüzde 9 artırdı
Rifat Hisarcıklıoğlu: Adana yılın ilk 3 ayında ihracatını yüzde 9 artırdı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu yılın ilk 3 ayında Adana'da ihracatın yüzde 9 arttığını belirterek, "Bu başarıların asıl sahipleri Adanalı girişimci kardeşlerimi yürekten kutluyorum" dedi.
22.04.2024 Ekonomi
Özel, STK’larla bayramlaştı
Özel, STK’larla bayramlaştı CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütlerinin, sendikaların ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarıyla telefonda görüşerek, Ramazan Bayramı’nı kutladı.
12.04.2024 Gündem
Bakan Bolat açıkladı! E-Birliktelik kampanyası başlıyor
Bakan Bolat açıkladı! E-Birliktelik kampanyası başlıyor Ticaret Bakanı Ömer Bolat, deprem bölgesinin kalkındırılmasına katkı sunmak amacıyla E-Birliktelik kampanyası başlattıklarını söyledi.
3.04.2024 Ekonomi
Seçimden sonra gündem: Emekli maaşları, enflasyon, ihracat... Yapısal reformla dönüşüm yolda
Seçimden sonra gündem: Emekli maaşları, enflasyon, ihracat... Yapısal reformla dönüşüm yolda Seçimin ardından ekonomik programın kararlılıkla süreceğini belirten Bakan Mehmet Şimşek, yapısal reformlarla ekonomide dönüşüm vurgusu yaparken TOBB ve TÜSİAD da bu yöndeki beklentilerini duyurdu.
2.04.2024 Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan seçim sonuçlarına ilişkin açıklama
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan seçim sonuçlarına ilişkin açıklama Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Sonuçları ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Sandığa gidip oyunu kullanan, ülkemizin geleceğine ve demokrasiye sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
1.04.2024 Ekonomi
ASO'dan kadın girişimcilere destek
ASO'dan kadın girişimcilere destek Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu için ASO Hizmet Binası'nda tahsis ettiği yeni çalışma ofisi düzenlenen törenle açıldı.
21.03.2024 Ekonomi
Önemli isimler Antalya Diplomasi Forumu’ndaki oturumda buluştu
Önemli isimler Antalya Diplomasi Forumu’ndaki oturumda buluştu Antalya Diplomasi Forumu kapsamında ‘Uluslararası Ticaret, Bağlantısallık ve Karşılıklı Bağımlılık’ başlıklı oturum düzenlendi.
3.03.2024 Ekonomi
Cevdet Yılmaz: Dünya ekonomik açıdan 7'den büyüktür
Cevdet Yılmaz: Dünya ekonomik açıdan 7'den büyüktür Antalya Diplomasi Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde ifade ettiği 'Dünya 5'den büyüktür' ifadesinin bir başka yansıması olarak şunu belirtmek isterim ki dünya ekonomik açıdan 7'den büyüktür" dedi.
2.03.2024 Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Fiyat rekabetinde dünyayla rekabet edebilir hale geldik
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Fiyat rekabetinde dünyayla rekabet edebilir hale geldik Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türk özel sektörü olarak müthiş başarı hikayeleri yazdıklarını ve yazmaya devam edeceklerini belirterek, "Dünyada en çok ülkeye ihracat yapan ülke biziz. Demek ki kaliteli üretiyoruz, fiyat rekabetinde dünyayla rekabet edebilir hale gelmişiz." dedi.
27.02.2024 Ekonomi
‘Fon akışında artış sürecek’
‘Fon akışında artış sürecek’ Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye’ye fon akışının artacağını söyledi.
10.02.2024 Ekonomi
Cevdet Yılmaz: Ülkemize daha fazla yatırım, fon akışı sağlanacak
Cevdet Yılmaz: Ülkemize daha fazla yatırım, fon akışı sağlanacak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yatırım ortamını iyileştirmek için büyük gayret sarf ettiklerini söyleyerek, "Bu yıl gelişmekte olan ülkelere yönelik artması beklenen sermaye akımlarından, Türkiye hak ettiği payı alacaktır. Ülkemize gerek finansal alanda gerek doğrudan yatırımlar şeklinde daha fazla yatırım, fon akışı sağlanacaktır. Bunun emarelerini şimdiden görüyoruz" dedi.
9.02.2024 Ekonomi
İlk 100 şirket 8 kat hızlı büyüdü
İlk 100 şirket 8 kat hızlı büyüdü Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlendi. Cirosunu 2 yılda yüzde 6628 artıran Adana merkezli AFM Gıda Kimya Limited Şirketi ilk sırayı aldı.
6.02.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: İhracat desteklerini yüzde 110 oranında artıracağız
Bakan Bolat: İhracat desteklerini yüzde 110 oranında artıracağız Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Ticaret Bakanlığı bütçesinin yüzde 60'ı ihracat desteklerine ödeniyor. 2024 bütçemizde de ihracat desteklerini yüzde 110 oranında artırarak inşallah siz değerli ihracatçılara sunacağız" dedi.
5.02.2024 Ekonomi
Ticaret Bakanı Bolat: 2024 ihracat hedefimiz 267 milyar dolar
Ticaret Bakanı Bolat: 2024 ihracat hedefimiz 267 milyar dolar Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 255,8 milyar dolarlık ihracat ile son 21 yılda 7 katı artış sağladıklarını belirterek, "2024 hedefimiz ise 267 milyar dolar. Yani yaklaşık yüzde 4 ila 5 arasında bir artışı başarmamız gerekiyor" dedi.
1.02.2024 Ekonomi
Safranbolu safranı AB tescilini aldı! ‘Coğrafi işaret’ ihracatı artırıyor, değeri katlıyor...
Safranbolu safranı AB tescilini aldı! ‘Coğrafi işaret’ ihracatı artırıyor, değeri katlıyor... Safranbolu safranıyla Türkiye’nin AB tescili alan ürün sayısı 19’a ulaştı. Türkiye’nin potansiyeli ise 2500 – 3000 ürün. Coğrafi işaretle ihracat artıyor, ürün fiyatları 2’ye katlanabiliyor...
18.01.2024 Ekonomi
Yılmaz: Enflasyonda aylık bazda düşüşler başladı
Yılmaz: Enflasyonda aylık bazda düşüşler başladı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Satınalma Gücü Paritesi’ne göre Türkiye ekonomisi, dünyanın 11’inci büyük ekonomisi konumunda. Enflasyonu tek haneli rakamlara indirmek için gayret sarf ediyoruz. Aylık bazda düşüşler başladı. 2026 yılında da tek haneli rakama ulaşmış olacağız” dedi.
27.12.2023 Ekonomi
Cevdet Yılmaz'dan enflasyon mesajı!
Cevdet Yılmaz'dan enflasyon mesajı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Satınalma Gücü Paritesi'ne göre; Türkiye ekonomisi, dünyanın 11'inci büyük ekonomisi konumunda. Enflasyonu tek haneli rakamlara indirmek için gayret sarf ediyoruz; aylık bazda düşüşler başladı, inşallah 2026 yılında da tek haneli rakama ulaşmış olacağız" dedi.
26.12.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Rifat Hisarcıklıoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.