Rifat Hisarcıklıoğlu

Rifat Hisarcıklıoğlu

365 Oda ve Borsayı kapsayan, Türkiye’nin kâr amacı gütmeyen en büyük iş kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) son dönem başkanıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir. Aslen Kayserili olan Hisarcıklıoğlu evli ve üç çocuk babasıdır. Ayrıca TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi mütevelli heyeti başkanıdır.  Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde Kırgızistan cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'e onursal doktora belgesi verirken, 2011. Öğrenim Durumu Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi(Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) - Ekonomi ve İşletme Bölümü TED Ankara Koleji  İş HayatıKristal Şeker Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu BaşkanıEskihisar İnşaat ve yatırım A.Ş. - Yönetim Kurulu BaşkanıEskihisar Dış Ticaret A.Ş. - Yönetim Kurulu BaşkanıFibor A.Ş. - Yönetim Kurulu BaşkanıSöğütözü İnşaat ve İşletme A.Ş.- Yönetim Kurulu BaşkanıEskihisar İnşaat Malzemeleri A.Ş. - Yönetim Kurulu BaşkanıNuh Makina Sanayi A.Ş. - Yönetim Kurulu ÜyesiNuh Ticaret ve Sanayi A.Ş. - (Nuh Makarna) Yönetim Kurulu ÜyesiNuh Çimento A.Ş. - Yönetim Kurulu Üyesi Üyesi bulunduğu kuruluşlar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği - Yönetim Kurulu Başkanı - (göreve geldiği tarih: 16.06.2001)Avrupa Odalar Birliği (EUROCHAMBRES) - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - (göreve geldiği tarih: 17.10.2009)İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası (ICCIA) - Yönetim Kurulu Başkan YardımcısıMilletlerarası Ticaret Odası (ICC) - Yönetim Kurulu ÜyesiDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) - Yönetim Kurulu BaşkanıTOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi - Mütevelli Heyeti BaşkanıTürkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) - Mütevelli Heyeti BaşkanıYunus Emre Vakfı - Mütevelli Heyet ÜyelisiTÜBİTAK - Bilim ve Teknik Yüksek Kurulu ÜyesiUNICEF- Türkiye Milli Komitesi Yüksek Danışma Kurulu ÜyesiKİK (Türkiye - AB Karma İstişare Komitesi)- Komite ÜyesiICC G-20 Danışma Grubu- ÜyesiWCF (Dünya Odalar Federasyonu)- Genel Konsey ÜyesiPNB (Yeni bir Başlangıç için Ortaklar)- Türkiye BaşkanıCACCI (Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu)- Yönetim Kurulu ÜyesiECO- CCI (Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası)- Yürütme Kurulu ÜyesiD-8 Ticaret Odaları Federasyonu- İcra Kurulu ÜyesiDünya Türk İş Konseyi (DTİK) BaşkanıAnkara Ticaret Odası Meclis Üyesi

Rifat Hisarcıklıoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.600 rifat hisarciklioglu haberi bulunmuştur.
Bakan Pekcan'dan iş birliği çağrısı
Bakan Pekcan'dan iş birliği çağrısıTicaret Bakanı Pekcan, D-8 ülkelerinin, dijital ekonomi, dijitalleşme ve e-ticaret gibi kilit alanlarda da iş birliği yapması gerektiğini belirterek, "Türkiye olarak bu tür yenilikçi alanlarda D-8 ile ortak çalışmalar yapmaya hazırız." dedi.
5.04.2021Uzmanpara
Pekcan'dan dijital ekonomi ve e-ticaret gibi alanlarda iş birliği çağrısı!
Pekcan'dan dijital ekonomi ve e-ticaret gibi alanlarda iş birliği çağrısı!Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, D-8 ülkelerinin, dijital ekonomi, dijitalleşme ve e-ticaret gibi kilit alanlarda da iş birliği yapması gerektiğini belirterek, "Türkiye olarak bu tür yenilikçi alanlarda D-8 ile ortak çalışmalar yapmaya hazırız." dedi.
5.04.2021Ekonomi
Fikri ve sınai mülkiyet hakları için işbirliği
Fikri ve sınai mülkiyet hakları için işbirliğiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) arasında, fikri ve sınai mülkiyet haklarına ilişkin ‘Çerçeve İş Birliği Protokolü’ imzalandı.
5.04.2021Ekonomi
Bakan Pekcan, Aliyev tarafından kabul edildi
Bakan Pekcan, Aliyev tarafından kabul edildiTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Azerbaycan temasları kapsamında Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.
2.04.2021Uzmanpara
Hisarcıklıoğlu, Türkiye-Afganistan ticaret hacminin daha da artırılabileceğini bildirdi
Hisarcıklıoğlu, Türkiye-Afganistan ticaret hacminin daha da artırılabileceğini bildirdiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk şirketlerinin Afganistan'da 7 milyar doların üzerinde proje gerçekleştirdiğini belirterek, "Ticaret hacmimiz yeterli değil, daha fazlasını yapabiliriz." dedi.
29.03.2021Ekonomi
Küçük işletmeye alışverişle destek
Küçük işletmeye alışverişle destekTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, koronavirüs salgını döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek üzere ‘Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder’ kampanyası başlattı.
27.03.2021Ekonomi
TOBB ve Visa "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlattı
TOBB ve Visa "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlattıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek üzere "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlattı.
26.03.2021Ekonomi
MİTSO destek istedi
MİTSO destek istediMİTSO Başkanı Reşit Özer, Ankara’da TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret eti, üyelerinin koronavirüs salgını sürecinde karşılaştıkları sorunları anlatarak destek istedi.
26.03.2021Ege
‘Firmaları dijital dünyaya hazırlıyoruz’
‘Firmaları dijital dünyaya hazırlıyoruz’Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Firmaları ve girişimcileri dijital dünyaya hazırlıyoruz” dedi.
23.03.2021Ekonomi
TOBB ve Google’dan dijital iş birliği
TOBB ve Google’dan dijital iş birliğiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Google, Türkiye’deki küçük işletmelerin dijitalleşmesine yönelik ‘Küçük İşletmeler için Google’ platformunu kullanıma sundu. Platform işletmelerin, dijital dünyadaki varlıklarını, güçlendirerek devam ettirebilmelerine destek sağlayacak.
20.03.2021Ekonomi
TOBB ve Google küçük işletmeler için el sıkıştı
TOBB ve Google küçük işletmeler için el sıkıştıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Google, ülkedeki küçük işletmelerin dijitalleşmesi amacıyla oluşturulan platformu kullanıma sundu. Küçük işletmelerin desteklenmesini içeren bu planda, dijital varlıkların oluşturulması hedefleniyor.
19.03.2021Teknoloji
KOBİ’ye 12 milyonluk ‘dijital’ destek geliyor
KOBİ’ye 12 milyonluk ‘dijital’ destek geliyorTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Vodafone Business, KOBİ’lerin dijitalleşmesi yönünde yeni bir adım attı.
16.03.2021Ekonomi
Hisarcıklıoğlu: Daha fazla girişimciye ihtiyacımız var
Hisarcıklıoğlu: Daha fazla girişimciye ihtiyacımız varTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu çağda zenginleşmenin ve kalkınmanın anahtarının girişimcilik olduğunu belirterek, "Nüfusumuzdaki girişimcilerin oranı yüzde 2, bunu yüzde 5 seviyesine çıkarmamız lazım. Her girişimci ortalama 10 kişiye istihdam sağlıyor. İşte bu yüzden ülke olarak bizim de daha fazla girişimciye ihtiyacımız var. İşte 'Türkiye 100' programıyla, girişimci rol modellerimizin sayısı artsın istiyoruz" dedi.
15.03.2021Ekonomi
Ekonomide 4 koldan reform rüzgârı esecek
Ekonomide 4 koldan reform rüzgârı esecekCumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiyi yatırım, üretim, istihdam ve ihracat olmak üzere 4 temelde büyütme amacı taşıyan reformları açıkladı. Reformlar özel sektörü teşvik ederken, kamu tarafını da disipline edecek.
13.03.2021Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Ekonomi Reform Paketi'ni değerlendirdi!
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Ekonomi Reform Paketi'ni değerlendirdi!Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ekonomi Reform Paketi'ni değerlendirirken, "İhtiyaç duyulan alanlardaki yapısal sorunlara odaklı, kurumsal yapıyı güçlendiren, giderek önemi artan dijital, yeşil ekonomiye önem veren tedbirler açıklandı" ifadesini kullandı.
12.03.2021Ekonomi
TCMB Başkanı Ağbal, Türkiye İhracatçılar Meclisini ziyaret etti
TCMB Başkanı Ağbal, Türkiye İhracatçılar Meclisini ziyaret ettiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, enflasyon hedeflemesi çerçevesinde tüm paydaşları 2023 yılında yüzde 5 enflasyon hedefi etrafında birleştirmek ve bilgilendirme yapmak amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisini (TİM) ziyaret etti.
24.02.2021Ekonomi
Salgında batanları geri kazanma yolu aranıyor
Salgında batanları geri kazanma yolu aranıyorCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi. Görüşmede, 2019 Aralık’ta yapılan Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu toplantısında, Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi’nde yükselmek amacıyla kabul edilen 44 maddelik Eylem Planı’nda yer alan, inşaat izinlerine ilişkin reformlar ile konkordato uygulamalarının iyileştirilmesi konuları ele alındı.
24.02.2021Ekonomi
TOBB ve Global AI Hub'dan 'yapay zeka projesi'
TOBB ve Global AI Hub'dan 'yapay zeka projesi'Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Global AI Hub iş birliğinde gerçekleştirilecek "Yapay Zeka Eğitim ve Farkındalık Projesi"nin tanıtımı çevrim içi yapıldı.
23.02.2021Teknoloji
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan önemli görüşme
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan önemli görüşmeCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi.
23.02.2021Siyaset
Kiraları iptal edilen işletmeciler konuştu!
Kiraları iptal edilen işletmeciler konuştu!Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünce işletilen havalimanlarında faaliyet gösteren hava yolu, yer hizmet kuruluşları ve ticari hacim işleten kiracılar için 2020 yılı içinde düzenlenen ve vadesi 31 Ocak'a ötelenen kira bedeli faturalarına ait tutarların iptal edilmesi havalimanlarındaki esnafı memnun etti.
22.02.2021Ekonomi
TOBB 69 yaşında
TOBB 69 yaşındaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB’un 69 yaşına girdiğini belirterek, aynı ruh ve heyecanla güçlü Türkiye ve güçlü ekonomi için çalışmaya devam ettiklerini bildirdi.
8.02.2021Ekonomi
Arnavutluk’la milyar $’lık işbirliği için geri sayım
Arnavutluk’la milyar $’lık işbirliği için geri sayımTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk firmalarının Arnavutluk’ta gerçekleştirdikleri yatırımların değerinin 1 milyar dolara yaklaştığını belirterek, “Bu sayının daha da artması için önemli fırsatlar var. Sanayide, turizmde, tarımsal teknolojilerde ve altyapı yatırımlarında önemli iş imkanları olduğu açıktır” dedi
30.01.2021Ekonomi
Öncelik fiyat istikrarı
Öncelik fiyat istikrarıİş dünyası temsilcileri, hükümetin başlattığı ekonomik reformlara destek veren ortak bir açıklama yaptı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğinden (TÜSİAD) yapılan ortak açıklamada, Türkiye’nin önceliğinin fiyat istikrarı olduğu vurgulandı.
27.01.2021Ekonomi
Yerli üretime 5G dopingi yolda
Yerli üretime 5G dopingi yolda5G ekosisteminin oluşması ve bu teknolojilerin yerlileşmesi için çalışmalar hızlandı. Bakan Karaismailoğlu, Türkiye’nin 5G sistemine geçişinde KOBİ’lerle el ele çalışılacağını söyledi
21.01.2021Ekonomi
'Ülkeler ancak ortaklarıyla güçlü durabilir'
'Ülkeler ancak ortaklarıyla güçlü durabilir'Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Salgın sürecinde bazı ürünlere erişimin zorlaştığına; bazı ülkelerin de sadece kendi çıkarlarını gözettiğine şahit olduk. Tek taraflılığın gelecekteki dünyanın düzeni olamayacağını anlamalıyız. Ülkeler ancak ortaklarıyla birlikte güçlü durabilir." dedi.
20.01.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

TOBBekonomiTürkiye Odalar ve Borsalar BirliğiHisarcıklıoğluTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan

Rifat Hisarcıklıoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.