Tobb

Tobb

Son dakika TOBB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TOBB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TOBB haber sayfamızda...

Tobb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.296 tobb haberi bulunmuştur.
Bakan Göktaş, Brüksel'de göçün 60. yılı resepsiyonuna katıldı
Bakan Göktaş, Brüksel'de göçün 60. yılı resepsiyonuna katıldı Bakan Göktaş, TOBB Brüksel Temsilciliği’nde düzenlenen Göçün 60. Yılı resepsiyonuna katıldı.Bakan Göktaş, "Her fırsatta gönül bağlarımızı pekiştirmeyi sürdüreceğiz" dedi.
24.05.2024 Gündem
Girişimcilere destek verecek
Girişimcilere destek verecek TÜBİTAK 1812 Girişimcilik Destek Programı (BİGG) 2024 yılı ikinci çağrısı kapsamında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ), ASELSAN ve KTO Karatay Üniversitesi iş birliğinde yürütülen BİGG GARAJ programı, TÜBİTAK’ın girişimci adayları için verdiği 900 bin TL sermaye desteği için başvuruları almaya başladı.
22.05.2024 Ekonomi
‘Anayasa tartışması sorunları örtemez’
‘Anayasa tartışması sorunları örtemez’ CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 80. Genel Kurulu kapsamında ATO Congresium’da düzenlenen akşam yemeğine katıldı.
16.05.2024 Gündem
‘Tasarruf paketi 3 yıllık değil’
‘Tasarruf paketi 3 yıllık değil’ ASLIHAN ALTAY KARATAŞ/ANKARA- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB ikiz kulelerinde düzenlenen TOBB Genel Kurulu’ndaki konuşmasında özetle şunları söyledi: REZERV 127 MİLYAR DOLAR: Ülkemizin risk primi giderek düşüyor...
16.05.2024 Gündem
Cevdet Yılmaz: Bir üst lige çıkmamız gerekiyor
Cevdet Yılmaz: Bir üst lige çıkmamız gerekiyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Cari dengelerimizi geçen yıldan bu yana neredeyse yarı yarıya iyileştirdik” dedi.
15.05.2024 Haberler
Meclis Başkanı Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması: Süreci siyasi partilerimizle birlikte sürdüreceğiz
Meclis Başkanı Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması: Süreci siyasi partilerimizle birlikte sürdüreceğiz TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin, "Meseleyi birtakım kısıtlar altında tutmamak için, birtakım siyasi tartışmaların konusu haline getirmemek için bütün bu süreci siyasi partilerimizle birlikte TBMM çatısı altında sürdüreceğiz" dedi.
15.05.2024 Gündem
Cevdet Yılmaz: Bir üst lige çıkmamız gerekiyor
Cevdet Yılmaz: Bir üst lige çıkmamız gerekiyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Cari dengelerimizi geçen yıldan bu yana neredeyse yarı yarıya iyileştirdik” dedi.
15.05.2024 Gündem
Erdoğan, Togg’un yeni modeli T10F’in direksiyonunda
Erdoğan, Togg’un yeni modeli T10F’in direksiyonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin otomobili Togg’un yeni modeli T10F’i inceledi.
15.05.2024 Haberler
Erdoğan, Togg’un yeni modeli T10F’in direksiyonunda
Erdoğan, Togg’un yeni modeli T10F’in direksiyonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin otomobili Togg’un yeni modeli T10F’i inceledi.
15.05.2024 Gündem
Erdoğan'dan kamuda tasarruf çağrısı: Tüm personel uymak zorunda
Erdoğan'dan kamuda tasarruf çağrısı: Tüm personel uymak zorunda Geçtiğimiz gün açıklanan tasarruf paketiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu çalışanlarına çağrıda bulundu.
15.05.2024 Haberler
Erdoğan'dan kamuda tasarruf çağrısı: Tüm personel uymak zorunda
Erdoğan'dan kamuda tasarruf çağrısı: Tüm personel uymak zorunda Geçtiğimiz gün açıklanan tasarruf paketiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu çalışanlarına çağrıda bulundu.
15.05.2024 Gündem
“İsrail’le ihracat ve ithalat işlemlerini durdurulmasını doğru buluyorum”
“İsrail’le ihracat ve ithalat işlemlerini durdurulmasını doğru buluyorum” Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ardıç, İsrail’le ticari ilişkilerin durdurulmasına ilişkin, “Ticaret Bakanlığımızın aldığı bu kararın son derece yerinde olduğunu belirtmek istiyorum. Ancak bu doğru karar iyi bir planlama ile alınmalıydı. En azından açıklandığı tarihten itibaren 15 gün, 20 gün, bir ay bir süre verilseydi” dedi.
9.05.2024 Ekonomi
Dersimiz şiddet! Çocuklar öfkelerini yönetemiyor mu?
Dersimiz şiddet! Çocuklar öfkelerini yönetemiyor mu? Okullarda öğrencinin öğretmenini silahla vurarak öldürmesine kadar varan şiddet olaylarının önüne bir türlü geçilemiyor. Uzmanlara göre çocukların öfkesini yönetememesi, aileden yeterince sevgi görememeleri, dijital oyunlar ile filmler sorunun başlıca nedenleri.
9.05.2024 Gündem
Cevdet Yılmaz açıkladı: Türkiye ilk defa 1.1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaştı
Cevdet Yılmaz açıkladı: Türkiye ilk defa 1.1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaştı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Tüm iş dünyamızı Azerbaycan'da enerji, elektronik, madencilik, tarım, sağlık, bilişim, inşaat sektörleri başta olmak üzere birçok alandaki imkanları değerlendirerek yeni imzalar atmaya davet ediyorum. Azerbaycan firmalarını da ülkemizin devamlı gelişmekte olan yatırım ortamını fırsata çevirmeye davet ediyorum. Geçen yıl itibariyle yüzde 4,5 büyüme kaydetti ekonomimiz. Dünya yüzde 3 büyürken, Türkiye yüzde 4,5 büyüdü ve ilk defa Türkiye 1,1 trilyon doların üzerinde ekonomik hacme ulaşmış oldu. Bununla dünyanın 17'inci büyük ekonomisi konumundayız" dedi.
8.05.2024 Ekonomi
Bakan Tekin'den yeni müfredatla ilgili açıklama: Kademeli bir geçiş öngörüyoruz
Bakan Tekin'den yeni müfredatla ilgili açıklama: Kademeli bir geçiş öngörüyoruz Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) düzenlenen Eğitim Meclisi Toplantısı'na katıldı.
8.05.2024 Gündem
Bakan Tekin açıkladı: Öğretmene yönelik şiddetin cezai yaptırımlarına 'yasal düzenleme'
Bakan Tekin açıkladı: Öğretmene yönelik şiddetin cezai yaptırımlarına 'yasal düzenleme' Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili olarak yaptığımız hazırlık çalışmaların içerisinde öğretmene yönelik şiddetin ceza yaptırımları konusunda daha farklı değerlendirilmesine yönelik hukuki tedbirlerimizi aldık, yasal düzenlememiz de metnin içerisinde var" ifadelerine yer verdi.
8.05.2024 Eğitim
İstanbul'da okul müdürü İbrahim Oktugan'ın öldürülmesiyle ilgili Bakan Tekin ve Vali Gül'den peş peşe açıklamalar
İstanbul'da okul müdürü İbrahim Oktugan'ın öldürülmesiyle ilgili Bakan Tekin ve Vali Gül'den peş peşe açıklamalar İstanbul'da okul müdürü İbrahim Okutan'ın öldürülmesiyle ilgili Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve İstanbul Valisi Davut Gül açıklamalarda bulundu.
8.05.2024 Gündem
'Son 10 yılda yıllık ortalama 778 milyon ton maden üretimi yapıldı'
'Son 10 yılda yıllık ortalama 778 milyon ton maden üretimi yapıldı' Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Ülkemizde son 10 yılda yıllık ortalama 778 milyon ton maden üretimi yapılmış. 826 milyon ton üretimle 2022 yılında bu alanda bir rekor yaşadık" dedi.
30.04.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: Almanya ile ikili ticaret hacmimiz 50 milyar dolara ulaştı
Bakan Bolat: Almanya ile ikili ticaret hacmimiz 50 milyar dolara ulaştı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türk- Alman Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TD IHK) 20'nci kuruluş yıldönümü programına katılmak üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Almanya’ya gitti.
27.04.2024 Ekonomi
“Adana, yüksek dönüşüm kapasitesine sahip iller arasında”
“Adana, yüksek dönüşüm kapasitesine sahip iller arasında” Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Adana’nın yüksek dönüşüm kapasitesine sahip iller arasında olduğunu belirterek, “Sürdürülebilir olması için iş birliği içinde, stratejik planlarla gelecek vizyonu oluşturulmalıdır” dedi.
25.04.2024 Ekonomi
'Büyüme performansımız, ekonomimizin gücünü göstermektedir'
'Büyüme performansımız, ekonomimizin gücünü göstermektedir' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Büyüme performansı açısından, ülkemiz 2023 yılında Avrupa Birliği ülkeleri ve OECD ülkeleri arasında 2'nci sırada yer aldı. Bölgemizi etkileyen olumsuz jeopolitik gelişmelerin yaşandığı, depremin yaralarının sarıldığı, küresel ticari faaliyetlerin azaldığı bir dönemde sağlanan büyüme, ekonomimizin gücünü göstermektedir" dedi.
25.04.2024 Ekonomi
Rifat Hisarcıklıoğlu: Adana yılın ilk 3 ayında ihracatını yüzde 9 artırdı
Rifat Hisarcıklıoğlu: Adana yılın ilk 3 ayında ihracatını yüzde 9 artırdı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu yılın ilk 3 ayında Adana'da ihracatın yüzde 9 arttığını belirterek, "Bu başarıların asıl sahipleri Adanalı girişimci kardeşlerimi yürekten kutluyorum" dedi.
22.04.2024 Ekonomi
"Beşiktaş'taki yangın faciasında hayatını kaybeden 29 işçi için 14 milyon 500 bin TL toplandı"
"Beşiktaş'taki yangın faciasında hayatını kaybeden 29 işçi için 14 milyon 500 bin TL toplandı" Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Beşiktaş'taki yangın faciasında hayatını kaybeden 29 işçi için 14 milyon 500 bin TL toplandığını belirterek, paranın İstanbul Valiliğine teslim edildiğini açıkladı.
17.04.2024 Ekonomi
Özel, STK’larla bayramlaştı
Özel, STK’larla bayramlaştı CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütlerinin, sendikaların ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarıyla telefonda görüşerek, Ramazan Bayramı’nı kutladı.
12.04.2024 Gündem
Depremzede esnafa destek
Depremzede esnafa destek Turkcell’in depremzede esnafa mevcut desteklerinin yanı sıra yeni bir destek daha vereceği duyuruldu. Şirketten yapılan açıklamada şöyle denildi:
4.04.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tobb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.