Tobb

Tobb

Son dakika TOBB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TOBB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TOBB haber sayfamızda...

Tobb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.761 tobb haberi bulunmuştur.
Girişimci kadınların gücüne TOBB’dan ödül
Girişimci kadınların gücüne TOBB’dan ödülTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması’nın ödülleri, 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü’nde TOBB’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
20.11.2023Ekonomi
Bakan Kacır banttan inen Togg sayısını açıkladı
Bakan Kacır banttan inen Togg sayısını açıkladıBakan Kacır "Bugün itibarıyla banttan inen Togg sayısı 10 bini aşmıştır" açıklamasında bulundu.
7.11.2023Ekonomi
Hisarcıklıoğlu, Dünya Odalar Federasyonu başkanı oldu
Hisarcıklıoğlu, Dünya Odalar Federasyonu başkanı olduTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Dünya Odalar Federasyonu’nun (WCF) başkanlığına seçildi.
18.10.2023Ekonomi
Barkod teknolojisi karekoda dönüşüyor
Barkod teknolojisi karekoda dönüşüyorGünümüzde Türkiye’de üretilip satışa sunulan veya yurtdışından ithal edilen ticari ürünlerin iç pazarda kolaylıkla dolaşımının sağlanması ya da ihracat amacıyla farklı ülkelere gönderilen ürünlerin takibinin yapılabilmesi, GS1 Türkiye’nin sunduğu barkod hizmetiyle gerçekleşiyor.
13.10.2023Ekonomi
Sanatsal seramiğin butik fabrikatörü
Sanatsal seramiğin butik fabrikatörü"Seramiğin anavatanı Anadolu. 'Portekizli yapıyorsa biz neden yapamayalım?' diye işe koyuldum. Fabrikamızın bir örneği Türkiye'de yok. Biz hem fabrika görüntüsündeyiz, hem de her şeyimiz el işi..."
Tarım ve turizm el ele, Ege zirveye...
Tarım ve turizm el ele, Ege zirveye...Ege Türkiye’nin hem tarım, hem turizmde gözbebeği... Şimdi tarım ve turizm el ele vererek başarıyı katlamaya hazırlanıyor. Ege’nin duayen iş insanlarından Işınsu Kestelli bunun yol haritasını çiziyor.
23.09.2023Pazar
CHP'li vekillerden TOGG'a tam not: Her zaman destekçisiyiz
CHP'li vekillerden TOGG'a tam not: Her zaman destekçisiyizTBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, Türkiye’nin Otomobili Togg’un Bursa Gemlik’te bulunan teknoloji kampüsüne teknik bir inceleme gezisi yaptı.
5.09.2023Haberler
CHP'li vekillerden TOGG'a tam not: Her zaman destekçisiyiz
CHP'li vekillerden TOGG'a tam not: Her zaman destekçisiyizTBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, Türkiye’nin Otomobili Togg’un Bursa Gemlik’te bulunan teknoloji kampüsüne teknik bir inceleme gezisi yaptı.
5.09.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu kabul etti.
30.08.2023Haberler
Erdoğan TOBB Başkanı'nı kabul etti! 'Fahiş fiyat balonu yavaş yavaş sönüyor'
Erdoğan TOBB Başkanı'nı kabul etti! 'Fahiş fiyat balonu yavaş yavaş sönüyor'Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu kabul etti. Erdoğan burada yaptığı açıklamada orta vadeli program hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi ve "Fahiş fiyat balonunun yavaş yavaş söndüğünü görüyoruz." şeklinde konuştu.
30.08.2023Gündem
Cevdet Yılmaz'dan enflasyonla mücadelede kararlılık mesajı
Cevdet Yılmaz'dan enflasyonla mücadelede kararlılık mesajıCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz "Bir taraftan yatırım istihdam, üretim, ihracat çerçevesinde kalkınma sürecimizi devam ettireceğiz" dedi ve enflasyonla mücadelede kararlılık mesajı verdi.
26.08.2023Ekonomi
Alışverişte en ideal gün: Salı
Alışverişte en ideal gün: SalıTürkiye’de iş yapan 15 bin e-ticaret sitesinden alınan verilere göre 2023 ilk yarıda e-ticaret sektöründe en çok satış yapan sektörler sırasıyla tekstil ve giyim, ayakkabı, gıda, kozmetik, kitap, bebek çocuk ürünleri ve tesettür giyim oldu. TOBB’a dayalı verilere göre ciro lideri ayakkabı sektörü olurken, en çok sipariş alınan gün üç yıldır olduğu gibi yine salı günü olarak bildirildi.
20.08.2023Ekonomi
Bakan Şimşek'ten özel bankalara tüketici kredisi mesajı!
Bakan Şimşek'ten özel bankalara tüketici kredisi mesajı!Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Türkiye Bankalar Birliği toplantısında özel bankalara seslendi. Bakan Şimşek, "Bu dönem artık geride kalmalı" dedi.
17.08.2023Haberler
Bakan Şimşek'ten özel bankalara tüketici kredisi mesajı!
Bakan Şimşek'ten özel bankalara tüketici kredisi mesajı!Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Türkiye Bankalar Birliği toplantısında özel bankalara seslendi. Bakan Şimşek, "Bu dönem artık geride kalmalı" dedi.
17.08.2023Ekonomi
İş dünyası kapsayıcı yol haritası bekliyor
İş dünyası kapsayıcı yol haritası bekliyorTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, iş dünyası için öngörülebilir ve güven ortamında bulunmanın önemini vurguladı.
27.07.2023Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Normalleşme adımlarını memnuniyetle karşıladık
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Normalleşme adımlarını memnuniyetle karşıladıkTOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, "Ekonominin yol haritası niteliğindeki ve Eylül ayında açıklanması beklenen OVP’ye dair önerilerimizi ilettik. Elbette sanayimizin ayakta kalması ve büyümeye devam etmesi için, makro ekonomide istikrarın ve güvenin sağlanması ön şarttır. Yeni ekonomi yönetiminin bu yönde hareket ederek, para politikasında başlattığı normalleşme adımlarını memnuniyetle karşıladık" dedi.
26.07.2023Ekonomi
İş aleminden ‘milli birlik’ mesajı
İş aleminden ‘milli birlik’ mesajıTürkiye ekonomisine yön veren kurumların yöneticileri, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde birlik ve beraberlik mesajı verdi.
15.07.2023Ekonomi
Yapay zekâda ilk lisans mezunu
Yapay zekâda ilk lisans mezunuTOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (ETÜ) 2019’da açılan Yapay Zekâ Mühendisliği bölümü ilk mezuniyet heyecanını yaşadı.
16.06.2023Eğitim
TOBB’da kadının sesi güçlü çıkacak
TOBB’da kadının sesi güçlü çıkacakTOBB’un yönetim kuruluna seçilen ilk kadın üyesi İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, “Kalkınma ve ekonomik refahı artırma konusundaki en büyük potansiyelimiz, atıl durumda bekleyen kadın iş gücümüz” dedi.
2.06.2023Ekonomi
118 bin konut projelendiriliyor
118 bin konut projelendiriliyorİstanbul’da kentsel dönüşümü hızlandırmak hedefiyle hayata geçirilen ‘Yarısı Bizden’ kampanyasına 90 bin 61 binada 1 milyon 19 bin 471 bağımsız bölümde 269 bin 66 başvuru yapıldı.
2.06.2023Ekonomi
TOBB’da ‘Başkan’ ve yönetim seçildi
TOBB’da ‘Başkan’ ve yönetim seçildiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığı’na yeniden M. Rifat Hisarcıklıoğlu seçildi.
1.06.2023Ekonomi
‘Millet, kumar masasını devirdi’
‘Millet, kumar masasını devirdi’TOBB Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir kader seçiminde Anadolu irfanının siyaset mühendisliklerine galip geldiğini belirterek, “Eski Türkiye ittifakı, sandıkta milletten ikinci kez kırmızı kart yemiştir” dedi.
31.05.2023Gündem
İTO üyeleri 'metrekare bedeli' bağışıyla kalıcı konut yaptıracak
İTO üyeleri 'metrekare bedeli' bağışıyla kalıcı konut yaptıracakİTO Başkanı Şekib Avdagiç, “TOBB ile görüşmelerimizde bir dairenin yaklaşık 1.5 milyon liraya mal olacağı bildirildi. İsteyen bir ev/daire bedeli, dileyen bir oda bedeli, dileyen de bir metrekarelik inşaat bedeli bağışlayabilecek” dedi.
14.04.2023Ekonomi
Bakan Varank ve Togg heyeti, Taşkent’te Özbek öğrencilerle buluştu
Bakan Varank ve Togg heyeti, Taşkent’te Özbek öğrencilerle buluştuTürkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg’u aynı zamanda Türk Devletleri Teşkilatı Dönem Başkanı olan Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’e Togg heyeti ile birlikte teslim eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Özbek öğrencilerle buluştu.
13.04.2023Ekonomi
Daha fazla işbirliği için güçlü bir ivme
Daha fazla işbirliği için güçlü bir ivmeTürkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhamedov, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu kabul etti.
7.04.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tobb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.