Tobb

Tobb

Son dakika TOBB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TOBB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TOBB haber sayfamızda...

Tobb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.652 tobb haberi bulunmuştur.
Odalar, sorunları görüştü
Odalar, sorunları görüştüTOBB üyesi olan Muğla’daki odalar, Ticaret Borsası üyelerinin sorunlarına ortak çözüm yolları üretebilmek amacıyla Datça’da bir araya geldi.
20.10.2021Ege
Hisarcıklıoğlu yeniden Avrupa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanvekili oldu
Hisarcıklıoğlu yeniden Avrupa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanvekili olduTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Avrupa Ticaret ve Sanayi Odası (EUROCHAMBRES) Başkanvekilliği görevine yeniden seçildi.
16.10.2021Ekonomi
Türkgözü Sınır Kapısı 100 milyon liralık yatırımla modernize ediliyor
Türkgözü Sınır Kapısı 100 milyon liralık yatırımla modernize ediliyorTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğince (TOBB) Ardahan'da bulunan Türkiye ile Gürcistan arasındaki Türkgözü Sınır Kapısı'nın modernize edilmesi için çalışmalara başlandı.
16.10.2021Ekonomi
Genç girişimcilere 200 bin liralık hibe desteği verilecek
Genç girişimcilere 200 bin liralık hibe desteği verilecekTürkiye ekonomisi ve sanayisinin yeşil dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla iklim değişikliğiyle mücadele çalışmaları kapsamında yeşil dönüşüm projesi geliştiren genç girişimcilere 200 bin liralık hibe desteği sağlanacak.
14.10.2021Ekonomi
2.2 milyon dosyada yüzde 70 anlaşma
2.2 milyon dosyada yüzde 70 anlaşmaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu, ara buluculuk sisteminin yargının yükünü hafiflettiğini ve toplumsal barışa katkı sağladığını söyledi.
7.10.2021Ekonomi
TOBB’dan 50.5 milyonluk bağış
TOBB’dan 50.5 milyonluk bağışTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile birlik üyeleri tarafından orman yangınları nedeniyle toplam 50 milyon 573 bin 366 liralık yardım toplandı.
4.10.2021Ege
Serhan Acar yazdı: 'Büyük tutkumuz: Formula 1 ve Türkiye GP’si'
Serhan Acar yazdı: 'Büyük tutkumuz: Formula 1 ve Türkiye GP’si'1995 yılındaki canlı yayınla Formula 1 ile tanışan Türkiye’nin Grand Prix’i hayali, 2005’te gerçek oldu. Uzun süren bir ayrılığın ardından 2020’de yeniden bu coğrafyaya dönen organizasyon, 8 Ekim’de yine bizde start alacak.
961 milyon lira yardım toplandı
961 milyon lira yardım toplandıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangın ve sel afeti yardım kampanyalarına 961 milyon 351 bin lira bağışta bulunulduğunu bildirdi. Soylu, kaskosu ve sigortası olmayan 1861 aracın yüzde 80 üzerindeki zararlarının da karşılandığını bildirdi.
30.09.2021Ekonomi
TOBB'dan AFAD'a doğal afetler için 50,5 milyon lira yardım
TOBB'dan AFAD'a doğal afetler için 50,5 milyon lira yardımİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangın ve sel afeti yardım kampanyasına 961 milyon 351 bin lira bağışta bulunulduğunu bildirdi.
29.09.2021Ekonomi
Akıllı KOBİ Platformu Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi
Akıllı KOBİ Platformu Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, KOBİ'lerin artık dijitalleşmesi gerektiğini belirterek, "Akıllı KOBİ Platformu'nu KOBİ'lerin dijital dönüşümde karar almalarını hızlandırmak amacıyla faaliyete geçirdik." dedi.
17.09.2021Ekonomi
İklim değişikliğine karşı fikir maratonu
İklim değişikliğine karşı fikir maratonuTurkcell, ‘Geleceği Yazan Kadınlar’ projesi kapsamında iklim değişikliğine yönelik teknolojik çözümler bulunmasına destek olmak için ‘İklim Fikir Maratonu’ düzenliyor. Yarışmada ilk üçe giren takımlara toplam 100 bin TL para ödülü dağıtılırken, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından da girişimcilik mentorluğu sağlanacak.
10.09.2021Ekonomi
‘Geleceği Yazan Kadınlar’ iklim değişikliğine teknolojik ve inovatif çözümler arıyor
‘Geleceği Yazan Kadınlar’ iklim değişikliğine teknolojik ve inovatif çözümler arıyorDünyanın ilk dijital operatörü Turkcell, teknolojideki çeşitliliği ve fırsat eşitliğini artırmak amacıyla sürdürdüğü ‘Geleceği Yazan Kadınlar’ projesi kapsamında iklim değişikliğine yönelik teknolojik çözümler bulunmasına destek olmak için ‘İklim Fikir Maratonu’ düzenliyor. Yarışmada ilk üçe giren takımlara toplam 100 bin TL para ödülü dağıtılırken, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından da girişimcilik mentorluğu sağlanacak.
9.09.2021Vitrin
134 bin yeni şirket kuruldu!
134 bin yeni şirket kuruldu!Pandemi döneminin etkilediği en önemli alanlardan biri iş dünyası oldu. Evden çalışma dönemini iş kurma fırsatı olarak gören on binlerce girişimci ise pandemi dönemini şirket kurarak kullandı. TOBB verilerine göre yaklaşık 134 bin yeni şirket kurulurken bu şirketlerin %72'si 10 şehir merkezli faaliyete geçti. Verilere göre en çok şirket kurulan il ise İstanbul oldu.
2.09.2021Uzmanpara
Okulların açılması öncesinde kırtasiye ürünlerine talep arttı
Okulların açılması öncesinde kırtasiye ürünlerine talep arttıOkulların 6 Eylül'de yüz yüze eğitime başlayacak olması nedeniyle kırtasiye ürünlerine yönelik talep geçen yıla göre yüzde 10 artış gösterirken, sektör, bu ürünlerde KDV indirimi talep etti, ürünlerin zincir marketlerde satılmamasını istedi.
1.09.2021Ekonomi
Yardımları MİTSO ulaştırıyor
Yardımları MİTSO ulaştırıyorOrman yangınında etkilenen mahalleleri ziyaret eden Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) yöneticileri gelen yardım malzemelerini mahalle muhtarlarına teslim ediyor.
16.08.2021Ege
'İklim krizi gıda krizinin habercisi'
'İklim krizi gıda krizinin habercisi'İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, son zamanlarda yaşanan yangınlarla gündeme gelen iklim kriziyle ilgili olarak, "İklim krizi gıda krizinin habercisi." ifadelerini kullandı.
13.08.2021Ekonomi
‘Zorunlu aşı Anayasa’ya aykırı’
‘Zorunlu aşı Anayasa’ya aykırı’Delta varyantının tüm dünyada baskın hale gelmesi üzerine birçok şirket, aşı olmayan çalışanlarıyla ilgili yeni kararlar aldı. Türkiye’de de Sarar Holding aşı olmayan çalışanlarıyla yollarını ayıracağını duyurdu. Milliyet’e konuşan hukukçular, aşı olmak istemeyen çalışanların işten çıkarılması durumunda işverenin tazminat ödemek zorunda kalacağını belirtirken, zorunlu aşının da Anayasa’ya aykırı olduğunu söyledi
11.08.2021Gündem
Rifat Hisarcıklıoğlu: Bursa'ya teknoloji üssü kazandırıyoruz
Rifat Hisarcıklıoğlu: Bursa'ya teknoloji üssü kazandırıyoruzTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ile bir otomobilden fazlasını yapacaklarını belirterek, "Bunu yapmak için sıradan bir fabrikadan çok daha fazlasına ihtiyacımız var. Bu sebeple Bursa'ya bir fabrikadan fazlasını, sadece bir üretim üssü değil, teknoloji üssü inşa ediyoruz." ifadesini kullandı.
6.08.2021Ekonomi
TOBB’dan 1.5 milyon  adet fidan bağışı
TOBB’dan 1.5 milyon adet fidan bağışıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yanan orman alanlarını eski haline kavuşturmak amacıyla birliğin 1.5 milyon üyesi adına 1.5 milyon fidan bağışında bulunduklarını bildirdi.
6.08.2021Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan fidan bağışı açıklaması
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan fidan bağışı açıklamasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yanan orman alanlarını eski haline kavuşturmak amacıyla Birliğin 1,5 milyon üyesi adına 1,5 milyon fidan bağışında bulunduklarını bildirdi.
5.08.2021Ekonomi
TOBB'dan 5 milyon liralık destek
TOBB'dan 5 milyon liralık destekTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yanan ormanları eski haline kavuşturmak ve daha yeşil bir Türkiye için TOBB olarak 5 milyon lira destek verdiklerini duyurdu.
30.07.2021Uzmanpara
TOBB'dan yanan ormanları eski haline dönüştürmek için 5 milyon liralık destek
TOBB'dan yanan ormanları eski haline dönüştürmek için 5 milyon liralık destekTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yanan ormanları eski haline kavuşturmak ve daha yeşil bir Türkiye için TOBB olarak 5 milyon lira destek verdiklerini duyurdu.
30.07.2021Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan bayram mesajı
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan bayram mesajıTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kurban Bayramı'nın paylaşmayı, kardeşliği, dayanışmayı anlattığını bildirdi.
19.07.2021Ekonomi
Yöresel ürünler HepsiTürkiye’den
Yöresel ürünler HepsiTürkiye’denHepsiburada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve 365 oda ve borsanın işbirliği ve destekleriyle HepsiTürkiye’den Yöresel Ürünler Programı başlatıldı. Program ile hem yerel üreticilerin desteklenmesi hem de bulunduğu bölge sınırlarında kalmış yüzlerce nitelikli yöresel ve coğrafi işaretli ürünlerin Türkiye’nin dört bir köşesindeki tüketicilere ulaştırması amaçlanıyor.
13.07.2021Ekonomi
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Öztürk: Cinsiyet eşitliğinde üç sıra geriye gittik
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Öztürk: Cinsiyet eşitliğinde üç sıra geriye gittikTOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu’nda sunum yaptı.
9.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

tobbegeRifat Hisarcıklıoğludestekgazete

Tobb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.