Geri Dön
EkonomiŞanlıurfa ve Mardin'deki bazı ilçelere beyanname kolaylığı

Şanlıurfa ve Mardin'deki bazı ilçelere beyanname kolaylığı

Şanlıurfa'nın Akçakale, Birecik, Ceylanpınar ve Suruç, Mardin'in Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde son zamanlarda meydana gelen ve genel hayatı etkileyen olaylar nedeniyle bazı beyannamelerin verilme, tahakkuk eden vergilerin de son ödeme tarihi 26 Kasım olarak belirlendi.

Şanlıurfa ve Mardin'deki bazı ilçelere beyanname kolaylığı

Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan duyuruya göre, uzatma kararı söz konusu ilçeleri etkileyen olaylarla ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığına iletilen talepler sonucunda alındı.

Bu kapsamda, anılan ilçelerde mükelleflerin 28 Ekim günü sonuna kadar sunmaları gereken muhtasar beyannameleriyle damga ve katma değer vergileri beyannamelerinin verilme ve bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 26 Kasım'a kadar uzatıldı.

Mükelleflerce 31 Ekim'e kadar verilmesi gereken 2019/Eylül dönemine ilişkin "Form Ba" ve "Form Bs" bildirimlerinin verilme süresi 2 Aralık olarak belirlendi.

Söz konusu ilçelerdeki mükellefler tarafından 24 Ekim'e elektronik ortamda gönderilmesi gereken geri kazanım katılım payı beyannamesinin verilme süresi 25 Kasım, 31 Ekim'e kadar ödenmesi gereken geri kazanım katılım payının ödeme süresi 2 Aralık oldu.

Daha önce 31 Ekim olarak duyurulan, e-Defterlerin oluşturulma ve imzalanma ile elektronik defter beratlarının Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemi'ne yüklenme süresi 29 Kasım'a ertelendi.

Bir tarafta deniz keyfi, bir tarafta müsilaj temizliğiMarmara Denizi'ni etkisi altına alan müsilaj Balıkesir'in Erdek sahillerine kadar kadar geldi. Bir yandan ekipler müsilajı temizlerken bir yandan da çocukların denize girmesi dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler