Beyanname

Beyanname

Son dakika beyanname haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan beyanname gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan beyanname haber sayfamızda...

Beyanname

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.384 beyanname haberi bulunmuştur.
Vergi borcu çoğunlukla SMS ile öğrenildi
Vergi borcu çoğunlukla SMS ile öğrenildiGelir İdaresi Başkanlığı (GİB) geçen yıl mükelleflere e-tebligat, sanal POS, iş takibi, e-sınav, interaktif, kamu alacakları tahsili konularında toplam 55 milyon 866 bin 331 SMS gönderdi.
10.05.2021Uzmanpara
Mükellefler geçen yıl vergi borcunu çoğunlukla SMS ile öğrendi
Mükellefler geçen yıl vergi borcunu çoğunlukla SMS ile öğrendiGelir İdaresi Başkanlığı (GİB) geçen yıl mükelleflere e-tebligat, sanal POS, iş takibi, e-sınav, interaktif, kamu alacakları tahsili konularında toplam 55 milyon 866 bin 331 SMS gönderdi.
10.05.2021Ekonomi
Kimya sektöründen nisanda rekor ihracat
Kimya sektöründen nisanda rekor ihracatKimyevi maddeler ve mamulleri sektörü nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yaklaşık yüzde 70'lik artış göstererek 2,16 milyar dolarlık ihracat yaptı.
4.05.2021Ekonomi
Beyanname süresi 31 Mayıs’a uzadı
Beyanname süresi 31 Mayıs’a uzadıBu yılın birinci geçici vergi dönemine ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilmesi ile bu beyannameler üzerine  tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 31 Mayıs Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.
4.05.2021Ekonomi
Vergi ödeme süreleri uzatıldı
Vergi ödeme süreleri uzatıldıBu yılın birinci geçici vergi dönemine ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilmesi ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 31 Mayıs Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.
3.05.2021Uzmanpara
Son dakika: Vergi ödeme süreleri uzatıldı
Son dakika: Vergi ödeme süreleri uzatıldıBu yılın birinci geçici vergi dönemine ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilmesi ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 31 Mayıs Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.
3.05.2021Ekonomi
Evde üretim yapana vergi muafiyeti
Evde üretim yapana vergi muafiyetiEvlerde imal ettikleri malları, internet ve benzeri elektronik ortamlar üzerinden satanların vergi muafiyetinden yararlanması için vergi dairelerinden "esnaf vergi muafiyeti belgesi" alması gerekecek.
30.04.2021Ekonomi
'Biden’a sen kimsin diyemedin'
'Biden’a sen kimsin diyemedin'İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları hakkında ‘soykırım’ ifadesini kullanması sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına tepki gösterdi.
29.04.2021Siyaset
Meral Akşener: Biden'ın sözde 'soykırım' açıklaması, milletimizi derinden yaraladı
Meral Akşener: Biden'ın sözde 'soykırım' açıklaması, milletimizi derinden yaraladıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "ABD Başkanı Biden'ın sözde 'soykırım' açıklaması, milletimizi derinden yaraladı. Sayın Erdoğan, Biden'a kibarca sitem edip, vere vere Ermenistan'a yaptırım sinyali verebildi" dedi.
28.04.2021Siyaset
Şirketlere vergi artışı küçük esnafa muafiyet
Şirketlere vergi artışı küçük esnafa muafiyetŞirketlerin yüzde 20 olarak ödediği Kurumlar Vergisi oranı bu yıl yüzde 25, gelecek yıl ise yüzde 23 olarak uygulanacak. Şirketlerin ödediği Kurumlar Vergisi oranı artırılırken esnafın ise gelir vergisinden muaf tutulması gündemde
23.04.2021Ekonomi
Bu yılın ilk 'poşet beyannamesi'nin ay sonuna kadar verilmesi gerekiyor
Bu yılın ilk 'poşet beyannamesi'nin ay sonuna kadar verilmesi gerekiyorPlastik poşetin ardından lastik, akümülatör, pil, yağ ve elektronik eşya, ilaç ve ambalajlar için de için geri kazanım katılım payı (GEKAP) ödenmesi şartı getirilirken, bu yıla ilişkin payın beyan ve ödeme süresi ay sonunda dolacak.
9.04.2021Ekonomi
‘Hedef, yerelde fark yaratmak’
‘Hedef, yerelde fark yaratmak’Çeşme Belediyesi Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı Başkan Ekrem Oran’ın yönetiminde gerçekleşti. 2020 yılı faaliyet raporu görüşüldü, meclis 1. ve 2. başkan vekilliği, katip üyelikleri, encümen ve komisyon üyelikleri seçimleri yapıldı.
9.04.2021Ege
Son dakika: Turizmi Teşvik Kanunu komisyonda kabul edildi
Son dakika: Turizmi Teşvik Kanunu komisyonda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda kabul edildis
6.04.2021Siyaset
Hızlı ihracat için bürokrasi azalıyor
Hızlı ihracat için bürokrasi azalıyorTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ihracatçıların yerleşik olduğu yerlerden sıfır bürokrasiyle beyanname açabilmesini sağlamak, daha kaliteli hizmet sunmak ve gümrüklerin iş yükünü azaltmak amacıyla “Kolay İhracat Noktaları” projesini hayata geçirdiklerini  bildirdi.
5.04.2021Ekonomi
İhracatta transit işlemleri kolaylaşacak
İhracatta transit işlemleri kolaylaşacakTicaret Bakanı Pekcan, "İhracatçımızın bulunduğu yerden sıfır bürokrasiyle beyanname açabilmesini sağlamak, daha kaliteli hizmet sunmak ve gümrüklerimizin iş yükünü azaltmak amacıyla 'Kolay İhracat Noktaları' projesini hayata geçiriyoruz." dedi.
4.04.2021Uzmanpara
İhracatta transit işlemleri kolaylaşacak
İhracatta transit işlemleri kolaylaşacakTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ihracatçıların yerleşik olduğu yerlerden sıfır bürokrasiyle beyanname açabilmesini sağlamak, daha kaliteli hizmet sunmak ve gümrüklerin iş yükünü azaltmak amacıyla "Kolay İhracat Noktaları" projesini hayata geçirdiklerini bildirdi.
4.04.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Suç sayılıyor! 15 gün mecburiyeti...
Son dakika haberi: Suç sayılıyor! 15 gün mecburiyeti...Son dakika gelen habere göre bir şirket veya ticari işletme kapatılınca Vergi Dairesi, SGK kayıtlarının silinmesi gibi işlemler yapılmalı. İşlemleri eksik yapanların, ‘ticareti terk suçu’ işleme riski var. Ticareti terk etmenin kendisi suç değil, işletmesini kapatan kişinin beyanname vermemesi suç. İşte ayrıntılar...
3.04.2021Ekonomi
Kurumlar vergisi için beyanname dönemi...
Kurumlar vergisi için beyanname dönemi...Son dakika haberlere göre, Kurumlar vergisi mükelleflerinin 2020 hesap dönemine ilişkin beyannamelerini verme süreci başladı.
2.04.2021Ekonomi
Beyanname verme dönemi başladı
Beyanname verme dönemi başladıKurumlar vergisi mükelleflerinin 2020 hesap dönemine ilişkin beyannamelerini verme süreci başladı.
1.04.2021Uzmanpara
Kurumlar vergisinde beyanname verme dönemi başladı
Kurumlar vergisinde beyanname verme dönemi başladıKurumlar vergisi mükelleflerinin 2020 hesap dönemine ilişkin beyannamelerini verme süreci başladı.
1.04.2021Ekonomi
İmza Beyannamesi Nedir, Ne İşe Yarar? İmza Beyannamesi Nasıl Alınır?
İmza Beyannamesi Nedir, Ne İşe Yarar? İmza Beyannamesi Nasıl Alınır?Herhangi bir iş üzerinden resmiyet kazandırmak amaçlı imza beyannamesi büyük bir öneme sahiptir. Bu konuda bilgi almak isteyen birçok kişi de internet üzerinden araştırma gerçekleştiriyor. Peki İmza beyannamesi nedir, ne işe yarar? İmza beyannamesi nasıl alınır? İşte bu konu hakkında merak edilenler.
30.03.2021Eğitim
Gelir vergisi beyannamelerinin verilme süresi yarın dolacak
Gelir vergisi beyannamelerinin verilme süresi yarın dolacakMükelleflerin, 2020 yılında elde ettikleri kazançlara ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamelerini yarın gün sonuna kadar elektronik ortamda vermeleri gerekiyor.
30.03.2021Ekonomi
Son dakika: Yarın son! Faiz gelirleri...
Son dakika: Yarın son! Faiz gelirleri...Son dakika gelen habere göre 2020 gelirlerinin beyanı için yarın son gün. Geçen yıl beyana tabi gelir elde eden kişiler, halen beyanlarını vergi dairesine vermemişlerse artık süre azaldı. İşte ayrıntılar...
30.03.2021Ekonomi
600 bin lirayı aşan gelire ilk beyanname
600 bin lirayı aşan gelire ilk beyannameGeçen yıl elde ettikleri ücret geliri 600 bin lirayı aşanlar bu yıl ilk defa beyannameye tabi olurken, söz konusu beyannamelerin 31 Mart’a kadar verilmesi gerekiyor. AA’nın derlediği bilgiye göre, Gelir Vergisi Kanunu uyarınca vergiden istisna edilen ödemeler dışında kalan ücretler, kesinti yoluyla gelir vergisine tabi tutuluyor.
23.03.2021Ekonomi
Geçen yıl 600 bin lirayı aşan ücret geliri elde edenler bu yıl ilk defa beyanname verecek
Geçen yıl 600 bin lirayı aşan ücret geliri elde edenler bu yıl ilk defa beyanname verecekGeçen yıl elde ettikleri ücret geliri 600 bin lirayı aşanlar bu yıl ilk defa beyannameye tabi olurken, söz konusu beyannamelerin 31 Mart'a kadar verilmesi gerekiyor.
22.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

vergibeyannameihracatgelirsms

Beyanname ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.