Geri Dön
EkonomiSermayeyi 1 yılda 7 kat artıracak

Sermayeyi 1 yılda 7 kat artıracak

Akfen GYO Genel Müdürü Sertaç Karaağaoğlu, 2021’in ilk 9 ayında şirket gelirlerini yüzde 194 artırarak 123.6 milyon liraya çıkardıklarını belirterek, sermayeyi 1.3 milyar liraya yükselteceklerini söyledi.

Sermayeyi 1 yılda 7 kat artıracak

Karaağaoğlu, şunları kaydetti: “2021 yılıyla birlikte portföyümüzü zenginleştirme yolunda attığımız adımlar bilançomuzu olumlu yönde iyileştirmeye devam ediyor. Bu adımları destekleyecek şekilde bu yıl dördüncü kez sermaye artışı gerçekleştirmek üzere Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurma kararı aldık. SPK’dan izin aldığımız takdirde, bu yıl halihazırda 5 kat artırdığımız sermayemizi 7 kat artışla 184 milyon TL’den 1.3 milyar TL’ye çıkarmış olacağız. Finansallarımızı güçlendirmeye devam edip, hızla kar payı dağıtan bir yapı haline gelme hedefimize doğru yol alıyoruz.”

Akfen GYO’nun gelirleri geçen yılın 9 aylık döneminde 42 milyon TL seviyesinde bulunuyordu. Türkiye turizminin koronavirüs salgınından olumsuz etkilendiği 2020 yılına göre toparlanma eğiliminde olduğu rakamlara da yansıdı. Buna göre Akfen GYO’nun Türkiye’de Accor tarafından işletilen 15 otelinde geçen yıl yüzde 41.9 olan eylül ayı doluluk oranı bu yıl yüzde 74.4’e çıktı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Abdest alırken cüzdanı çalındı; O anlar kameradaMersin'de abdest alan vatandaşın şadırvanda asılı olan ceketinden cüzdanını çalan 70 yaşındaki şüpheli M.Ö., yakalandı. Hırsızlık anları güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler