Ekonomi Siemens’in CEO’su ‘Gelis’ Sabancı yönetimine girdi

Siemens’in CEO’su ‘Gelis’ Sabancı yönetimine girdi

02.04.2023 - 07:00 | Son Güncellenme:

Sabancı Holding’in 2022 yılına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Mart’ta gerçekleştirildi.

Siemens’in CEO’su ‘Gelis’ Sabancı yönetimine girdi

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyeleri, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Cenk Alper, Sabancı Holding üst yönetimi ve hissedarların katılımıyla düzenlenen toplantıda, Holdingin Faaliyet Raporu katılımcılarla paylaşıldı.

Haberin Devamı

En iyi 10 arasında

Holdingin Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıkladığı bilgiye göre, görev süresi biten Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem’in yerine, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

Sabancı’nın yeni bağımsız yönetim kurulu üyesi Hüseyin Gelis, 2005 yılında ‘Business Today’ dergisi tarafından Fortune 500 şirketleri arasındaki en iyi 10 CFO arasında gösterilmişti. 1 Ekim 2007 tarihinden bu yana Siemens Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yapan Hüseyin Gelis, Türkiye’deki tüm Siemens faaliyetlerinin genel stratejik yönetiminden ve liderliğinden sorumlu bulunuyor.

Liyakat Nişanı aldı

Gelis, aynı zamanda Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Üyesi olarak da görev yapıyor. Öte yandan Hüseyin Gelis, 28 Kasım 2017 tarihinde ekonomik, siyasal ve kültürel alanlarda Türkiye ve Almanya arasında kurduğu köprüden ve katkılarından dolayı, Almanya Cumhurbaşkanı tarafından Liyakat Nişanı ile ödüllendirilmişti.