Siemens

Siemens

Son dakika siemens haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan siemens gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan siemens haber sayfamızda...

Siemens

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.439 siemens haberi bulunmuştur.
TCDD'den kumanda merkezine yönelik habere ilişkin açıklama
TCDD'den kumanda merkezine yönelik habere ilişkin açıklamaTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünce, kumanda merkezinin "trenlerin seyir güvenliğini etkileyen" yüksek hızlı tren (YHT) trafiğinin yönetildiği sinyalizasyon sistemi olmadığı bildirildi.
20.11.2021Ekonomi
İstanbul’un dijitalleşme potansiyeli New York ve Londra’dan yüksek
İstanbul’un dijitalleşme potansiyeli New York ve Londra’dan yüksekŞehirlerin kentsel sorunlarını çözmek için teknoloji kullanımını inceleyen Siemens, aralarında İstanbul’un da bulunduğu dünyanın çeşitli bölgelerinden şehirlerin dijitalleşme haritasını çıkardı. İstanbul’un 4 ile puanlandırılan dijitalleşme potansiyeli, Londra, New York, Berlin gibi gelişmiş ülkelerin şehirlerinden daha yüksek oldu.
8.11.2021Teknoloji
Gebze üretim üssüne güneş enerjisi tesisi
Gebze üretim üssüne güneş enerjisi tesisiSiemens Türkiye, Gebze Entegre Üretim Üssü’ne güneş enerjisi tesisi kurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre, tesis, Gebze üretim üssünün yılda 13 milyon 250 bin kwh olan enerji ihtiyacının yüzde 10’unu karşılayacak.
19.10.2021Ekonomi
Siemens Türkiye, Gebze’deki üretim üssüne güneş enerjisi tesisi kurdu
Siemens Türkiye, Gebze’deki üretim üssüne güneş enerjisi tesisi kurduSiemens Türkiye, Gebze Entegre Üretim Üssü’ne güneş enerjisi tesisi kurdu. Kartal ve Gebze kampüslerinde tükettiği elektriğin yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayan şirket, yeni tesisle sürdürülebilirlik yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Fabrikanın yıllık elektrik tüketiminin yüzde 10’unu karşılayacak olan tesis yılda 1616 ağacı kurtararak doğa için pozitif değer yaratacak. Tesis aynı zamanda uygulama geliştirme ve müşteri demo merkezi olarak da kullanılacak.
18.10.2021Vitrin
Dev toplu sözleşme için müzakere zamanı
Dev toplu sözleşme için müzakere zamanıTürk Metal ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasında yaklaşık 127 bin işçiyi ilgilendiren 2021 - 2023 toplu iş sözleşmesi müzakereleri, dün düzenlenen ilk oturumla başladı.
13.10.2021Ekonomi
Son dakika: Özel sektörün en büyük toplu iş sözleşmesinde pazarlık başladı
Son dakika: Özel sektörün en büyük toplu iş sözleşmesinde pazarlık başladıArçelik, Bosch, Ford Otosan, Mercedes, Renault, Siemens, Tofaş ve TürkTraktör'ün de aralarında olduğu 179 iş yerindeki yaklaşık 130 bin çalışanı ilgilendiren MESS Grup Toplu İş Sözleşmesinde görüşmeler başladı.
12.10.2021Ekonomi
YASED Başkanı ikinci kez Ayşem Sargın oldu
YASED Başkanı ikinci kez Ayşem Sargın olduSalgın süreci nedeniyle 39. ve 40’ıncı genel kurulunu bir arada gerçekleştiren Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), başkanlığına ikinci kez Ayşem Sargın seçildi
27.09.2021Ekonomi
‘Karbon nötr’e hızlı geçiş
‘Karbon nötr’e hızlı geçişSiemens Türkiye, 165. yılı dolayısıyla sanal ortamda Dijital Zirve etkinliği düzenledi.
25.09.2021Ekonomi
Siemens Türkiye 165. yıla özel “Dijital Zirve” düzenledi
Siemens Türkiye 165. yıla özel “Dijital Zirve” düzenlediSiemens, sürdürülebilirlik esaslı yeni büyüme stratejisini açıkladı. Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, “Amacı olan teknoloji üretimimizle karbon nötr ekonomiye geçişi hızlandıracağız” dedi.
23.09.2021Vitrin
Siemens Türkiye, 165’inci yılına özel dijital zirve düzenliyor
Siemens Türkiye, 165’inci yılına özel dijital zirve düzenliyorDünyanın önde gelen inovasyon şirketlerinden Siemens, Türkiye’deki 165’inci yılı dolayısıyla dijital zirve düzenliyor. 165 yıldır ülkenin endüstriyel ve teknolojik gelişiminde önemli rol oynayan şirket dijitalizasyon, değişim ve sürdürülebilirlik alanlarına katkıları ile geleceği şekillendirecek stratejilerini 165.Yıl Dijital Zirve etkinliğinde iş ortakları ve farklı sektörlerden profesyonellerle paylaşacak.
16.09.2021Vitrin
Christian Jost Dichterliebe projesiyle İstanbul'da
Christian Jost Dichterliebe projesiyle İstanbul'daRomantik dönemin duygusal çocuğu Robert Schumann’ın, Alman edebiyatının önemli ismi Heinrich Heine’nin dizeleri üzerine yazdığı ünlü lied demedi Dichterliebe (Ozanın Aşkı) çağımızın önde gelen bestecilerinden Christian Jost tarafından yeniden bestelendi. 16 şarkılık bu şarkı dizisini, teatral bir müzikal anlatımla genişleterek yeni bir kompozisyon yaratan Jost, Robert Schumann’ın ardından bu dizeleri müziğe başkalaştırarak dönüştürüyor. Bu yolla sanatseverlere iki farklı yüzyılda Heinrich Heine’nin dizelerinin müzik yoluyla anlatım biçimlerini karşılaştırma fırsatı veriyor.
‘Rüzgârdan hidrojende Türkiye öncü olur’
‘Rüzgârdan hidrojende Türkiye öncü olur’Siemens Gamesa Türkiye CEO’su Ebru Çiçekliyurt, son dönemde enerji sektöründe hidrojenin yenilenebilir enerji kullanılarak geniş ölçekte üretilebileceğinin farkına varıldığını belirterek, Türkiye’nin büyüyen rüzgâr enerjisi altyapısıyla bu alanda öncü ülkelerden olabileceğini söyledi.
17.07.2021Ekonomi
Türkiye rüzgardan hidrojen üretiminde avantajlı konumda
Türkiye rüzgardan hidrojen üretiminde avantajlı konumdaSiemens Gamesa Türkiye Üst Yöneticisi Ebru Çiçekliyurt, "Türkiye'nin özellikle büyüyen rüzgar enerjisi altyapısıyla, hidrojen teknolojilerinin benimsenip hayata geçirilmesinde öncü ülkelerden olabileceğini düşünüyoruz." dedi.
16.07.2021Vitrin
Boğaz'da açık hava film keyfi başlıyor
Boğaz'da açık hava film keyfi başlıyorSwissôtel The Bosphorus, İstanbul’un saklı kalmış yemyeşil ağaçlarla çevrili cenneti Sultan Park’ta 12 Temmuz tarihi itibariyle her Pazartesi akşamı Fibabanka ana sponsorluğunda açık hava sinema günleri yeniden sinema severlerle buluşuyor.
Ödül aldılar
Ödül aldılarBaşrollerinde Sedef Avcı ve Kıvanç Kasabalı’nın yer aldığı, Siemens Ev Aletleri’nin yenilikçi teknolojilerini tanıttığı ‘Evde kontrol kimde?’ reklam filmi, 2021 Kantar Creative Effectiveness Awards tarafından ödüllendirildi.
8.07.2021Cadde
İK yöneticileri CHRO Summit’te buluştu
İK yöneticileri CHRO Summit’te buluştuİş dünyasının önde gelen yöneticileri, Fortune Türkiye & DataExpert iş birliği ve BMI organizasyonuyla düzenlenen CHRO Summit 2021’de bir araya geldi.
3.06.2021Vitrin
Siemens, Supplyframe'yi satın alıyor
Siemens, Supplyframe'yi satın alıyorAlman teknoloji şirketi Siemens'in, merkezi ABD'nin Pasadena kentinde bulunan küresel elektronik tasarım ve ürün sağlama platformu Supplyframe'yi 700 milyon dolara satın almak için anlaştığı bildirildi.
18.05.2021Uzmanpara
‘Hidrojen ihracatçısı olabiliriz’
‘Hidrojen ihracatçısı olabiliriz’Siemens Energy Türkiye Üst Yöneticisi Levent Dinçer, temiz ve düşük karbonlu bir enerji sistemine odaklanacaklarını belirterek, “Türkiye yenilenebilir kaynaklar açısından önemli potansiyele sahip. Gelecekte sanayisini karbonsuzlaştırmada hidrojene ihtiyaç duyacak ülkelere hidrojen ihraç eden ülke olabiliriz” dedi.
15.05.2021Ekonomi
Türk yazılım şirketi, Siemens için "dijital ikiz" geliştirecek
Türk yazılım şirketi, Siemens için "dijital ikiz" geliştirecekTürk yazılım şirketi Simsoft, global teknoloji firması Siemens için tüm üretim ve mühendislik süreçlerinin daha doğru ve akıllı planlanmasını sağlayacak dijital çözüm geliştiriyor.
5.05.2021Teknoloji
Siemens Türkiye’den Sepiciler Deri’ye enerji verimliliği projesi
Siemens Türkiye’den Sepiciler Deri’ye enerji verimliliği projesiSiemens Türkiye, farklı sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik enerji verimliliği projeleri geliştirmeye devam ediyor. Türkiye deri sektörünün önde gelen üreticilerinden Sepiciler Deri ve Siemens Türkiye arasında Enerji Performans Sözleşmesi imzalanırken, hayata geçirilecek Enerji Verimliliği Projesi ile Sepiciler’in elektrikten yüzde 17,2, doğalgazdan ise yüzde 27,3 oranında tasarruf etmesi öngörülüyor.
4.05.2021Vitrin
Sıra dışı bir sergi: Algoritmalar ve Bitkiler
Sıra dışı bir sergi: Algoritmalar ve BitkilerTıbbi görüntüleme cihazları alanında dünyanın önde gelen teknoloji şirketi Siemens Healthineers, bir ilke imza atarak sıra dışı bir sergi düzenliyor. Bitkileri bambaşka bir bakış açısıyla ele alan Algoritmalar ve Bitkiler sergisi, 28 Nisan’da gerçekleşen açılışla cekimgucu.siemens-healthineers.com adresinden izlenebiliyor.
28.04.2021Kültür Sanat
Mühendislikte de Kadın gücü
Mühendislikte de Kadın gücü Siemens Türkiye, “Geleceği Şekillendiren Kadınlar” projesiyle genç kadın mühendisleri geleceğe hazırlıyor. Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle mühendislik eğitimi alan kadın öğrencilere mentorluk ve burs desteği sağlayan şirket, mühendisliğin toplum nezdinde “erkek mesleği” olarak algılandığı gerçeğini değiştirmeyi hedefliyor.
19.04.2021Ekonomi
SoftBank'tan 2.8 milyar dolarlık satın alma
SoftBank'tan 2.8 milyar dolarlık satın almaSoftBank, Norveçli robot teknolojisi şirketi AutoStore'un yüzde 40'ını 2.8 milyar dolara satın alacak.
6.04.2021Uzmanpara
Contemporary İstanbul sanatseverler ile mayıs ayında buluşuyor!
Contemporary İstanbul sanatseverler ile mayıs ayında buluşuyor!Akbank ana sponsorluğunda 15. edisyonunu gerçekleştirecek Contemporary İstanbul, çağdaş sanat pazarını desteklemek amacıyla 4-5 Mayıs VIP Ön İzleme ve 6-9 Mayıs 2021 tarihleri arasında Genel Ziyaret günleri ile Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Rumeli Salonları’nda Türkiye’nin önde gelen galerilerini bir araya getiriyor.
15.03.2021Vitrin
Rekabet Kurumu bazı şirketlerin devralma işlemlerini onayladı
Rekabet Kurumu bazı şirketlerin devralma işlemlerini onayladıRekabet Kurulu, bazı şirketlerin devralma işlemlerine izin verdi.
10.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Siemens ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.