Siemens

Siemens

Son dakika siemens haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan siemens gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan siemens haber sayfamızda...

Siemens

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.416 siemens haberi bulunmuştur.
SoftBank'tan 2.8 milyar dolarlık satın alma
SoftBank'tan 2.8 milyar dolarlık satın almaSoftBank, Norveçli robot teknolojisi şirketi AutoStore'un yüzde 40'ını 2.8 milyar dolara satın alacak.
6.04.2021Uzmanpara
Contemporary İstanbul sanatseverler ile mayıs ayında buluşuyor!
Contemporary İstanbul sanatseverler ile mayıs ayında buluşuyor!Akbank ana sponsorluğunda 15. edisyonunu gerçekleştirecek Contemporary İstanbul, çağdaş sanat pazarını desteklemek amacıyla 4-5 Mayıs VIP Ön İzleme ve 6-9 Mayıs 2021 tarihleri arasında Genel Ziyaret günleri ile Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Rumeli Salonları’nda Türkiye’nin önde gelen galerilerini bir araya getiriyor.
15.03.2021Vitrin
Rekabet Kurumu bazı şirketlerin devralma işlemlerini onayladı
Rekabet Kurumu bazı şirketlerin devralma işlemlerini onayladıRekabet Kurulu, bazı şirketlerin devralma işlemlerine izin verdi.
10.03.2021Ekonomi
Siemens Türkiye’nin odağında geleceği şekillendiren kadınlar var
Siemens Türkiye’nin odağında geleceği şekillendiren kadınlar varSiemens Türkiye, “Geleceği Şekillendiren Kadınlar” Projesi ile genç kadın mühendisleri geleceğe hazırlıyor. Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile iş birliği içinde mühendislik eğitimi alan kadın öğrencilere mentorluk ve burs desteği sağlayan şirket, kadın istihdamının artırılmasına ve liderlik rollerinde yer almalarına da katkı sağlıyor. Kadın mühendis oranı yüzde 33 olan Siemens Türkiye’de kadın yönetici oranı yüzde 26, Ar-Ge alanında kadın yönetici oranı ise yüzde 32,6 düzeyinde bulunuyor.
8.03.2021Vitrin
Siemens’ten İzmir’e rüzgâr türbini merkezi
Siemens’ten İzmir’e rüzgâr türbini merkeziYenilenebilir enerji alanında global ölçekte faaliyet gösteren Siemens Gamesa, İzmir’de rüzgar türbini Ar-Ge merkezini kurdu.
5.03.2021Ekonomi
Porsche’nin 2022 yılı için planladığı büyük atılım
Porsche’nin 2022 yılı için planladığı büyük atılımOtomobil devlerinden bir bir yeni kararlar geliyor. Porsche 2022 yılında sentetik yakıt üretmeye başlayacağını duyurdu.
17.02.2021Teknoloji
Siemens Energy çalışan sayısını azaltacak
Siemens Energy çalışan sayısını azaltacakSiemens Energy AG, gaz ve enerji segmentindeki çalışan sayısını 2025 mali yılı sonuna kadar 7800 civarında azaltmayı planlıyor.
2.02.2021Uzmanpara
“Türkiye’nin büyüme potansiyeline güveniyoruz”
“Türkiye’nin büyüme potansiyeline güveniyoruz”Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi’ne katılan Siemens Gamesa Onshore Global CEO’su Lars Bondo Krogsgaard, pandeminin yenilenebilir enerjiye geçişe hızlandıracağını söyledi. Türkiye’nin potansiyeline güvendiklerini söyleyen Krogsgaard, Türkiye’nin büyüyen ekonomisi, mükemmel rüzgar enerjisi kaynakları, destekleyici hükümeti ile rüzgar enerjisi açısından uygun temellere sahip olduğunu belirtti.
29.01.2021Vitrin
Avrupa borsaları haftayı düşüşle kapattı
Avrupa borsaları haftayı düşüşle kapattıAvrupa borsaları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan seyahat kısıtlamalarının ve Avro Bölgesi ekonomisine ilişkin zayıf verilerin yatırımcıların risk iştahını törpülemesinin etkisiyle haftanın son işlem gününü düşüşle tamamladı.
22.01.2021Ekonomi
Siemens Gamesa ve Siemens Energy yeni bir çağ başlatıyor
Siemens Gamesa ve Siemens Energy yeni bir çağ başlatıyorSiemens Gamesa ve Siemens Energy, iklim krizini çözebilmek için ekonominin karbonsuzlaştırılması konusunda güç birliği yapıyor. Şirketler, rüzgâr gücüyle hidrojen üretmeye yönelik geliştirme çalışmalarını birleştirme planları kapsamında, beş yıl içinde toplam yaklaşık 120 milyon Euro tutarında bir yatırım hedefliyor.
19.01.2021Teknoloji
Siemens Türkiye karbon izini siliyor
Siemens Türkiye karbon izini siliyorSiemens Türkiye, 2023 yılında karbon nötr olma hedefi kapsamında enerji verimliliği ve tasarrufu projelerine ivme kattı.
12.01.2021Ekonomi
15. Contemporary Istanbul online ön izleme ile başlıyor
15. Contemporary Istanbul online ön izleme ile başlıyorAkbank ana sponsorluğunda yapılacak Virtual Contemporary Istanbul, 19-20 Aralık’ta yapılacak ön izlemenin ardından 21 Aralık – 6 Ocak tarihleri arasında genel izlemeye açık olacak. Virtual Contemporary Istanbul’da 11 ülkeden, 37 galeri, 550 sanatçı ve 1500 eser ve 13 inisiyatif yer alacak; 17 gün boyunca gezilebilecek virtual.contemporaryistanbul.com ücretsiz olacak. Contemporary Istanbul, tüm dünyada oluşan olumsuz şartlardan dolayı fiziki edisyonunu 27 Nisan-2 Mayıs tarihlerinde yapacak.
17.12.2020Kültür Sanat
Siemens ve Porsche e-yakıt geliştiriyor
Siemens ve Porsche e-yakıt geliştiriyorSiemens Energy ve Porche, iklime duyarlı e-yakıt üretimi gerçekleştirmek için güçlerini birleştiriyor. Uluslararası şirketler ve Alman hükümetinin de desteklediği pilot proje kapsamında Şili’de kurulacak tesiste, 2022 yılında yaklaşık 130 bin litre e-yakıt üretilmesi planlanıyor.
11.12.2020Ekonomi
Türkiye'nin ilk yerli metro seti Kocaeli Metrosu için Ankara'da üretilecek
Türkiye'nin ilk yerli metro seti Kocaeli Metrosu için Ankara'da üretilecekTürkiye'nin ilk yerli metro setinin üretimi, Bozankaya AŞ tarafından Kocaeli Metrosu için Ankara'da yapılacak. Ülkeye yaklaşık 350 milyon lira katma değer sağlayacak 28 metro setinin yerli üretimine ilişkin sözleşme, şirket ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü arasında imzalandı.
4.12.2020Teknoloji
Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyor
Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyorSıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) zengini Katar, 40’dan fazla ülkede 400 milyar dolardan fazla yatırım gerçekleştirirken, pek çok tanınmış dünya markasının da hissedarları arasında yer alıyor.
27.11.2020Uzmanpara
LNG zengini Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyor
LNG zengini Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyorSıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) zengini Katar, 40’dan fazla ülkede 400 milyar dolardan fazla yatırım gerçekleştirirken, pek çok tanınmış dünya markasının da hissedarları arasında yer alıyor.
27.11.2020Ekonomi
Contemporary İstanbul hem fiziksel hem de çevrimiçi gerçekleşecek
Contemporary İstanbul hem fiziksel hem de çevrimiçi gerçekleşecekAkbank’ın ana sponsorluğunda 15 yıldır yapılan Contemporary Istanbul, bu yıl ilk defa hem fiziksel hem çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Fuar, 14 - 15 Aralık 2020 tarihlerinde VIP ön izleme, 16 - 20 Aralık 2020 tarihleri arasında genel ziyarete açık olacak.
12.11.2020Kültür Sanat
Dijital üretim için araştırma laboratuvarı
Dijital üretim için araştırma laboratuvarıSiemens Türkiye ve Koç Üniversitesi dijital üretim ve optimizasyon için sektörde yeni bir iş birliğine gitti. Siemens, Koç Üniversitesi’nin Üretim ve Otomasyon Araştırma Merkezi’nde Koç Üniversitesi-Siemens IOT EDGE Araştırma Laboratuvarı’nı kurarak, dijital üretimde ileri veri analizi ile yeni uygulamalar geliştirilmesine imkân veren SINUMERIK Edge Platformu’nu araştırmacıların ve makine sektörünün kullanımına sundu.
18.10.2020Ekonomi
BSH-Pitsos tesisi Türkiye’ye taşınıyor
BSH-Pitsos tesisi Türkiye’ye taşınıyorYunanistan’da faaliyet gösteren Bosch Siemens Hausegerate (BSH) - Pitsos’un üretim operasyonlarını Türkiye’ye taşıyacağı bildirildi. Firmadan yapılan açıklamada, 31 Aralık’ta Yunanistan’daki üretim faaliyetlerinin sonlandırılacağı ve bu operasyona Türkiye’de devam edileceği belirtildi.
16.10.2020Ekonomi
Son dakika... Yunanistan'a kötü haber! Ünlü firma yatırımını Türkiye'ye kaydırıyor
Son dakika... Yunanistan'a kötü haber! Ünlü firma yatırımını Türkiye'ye kaydırıyorYunanistan'da faaliyet gösteren Bosch Siemens Hausegerate (BSH) - Pitsos'un üretim operasyonlarını Türkiye'ye taşıyacağı bildirildi.
15.10.2020Ekonomi
Meslek lisesinde sanal tasarım
Meslek lisesinde sanal tasarımSiemens’in dijitalleşen dünyada nitelikli iş gücü yetiştirmeyi hedeflediği Mesleki Eğitimde Dijital Dönüşüm Projesi ile öğrenciler, sanal ortamda ürün tasarlayıp üretim yapabilecekler. Siemens Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, şirketin çeşitli ülkelerdeki mesleki liselerde uyguladığı Mesleki Eğitimde Dijital Dönüşüm Projesi Türkiye’ye taşındı.
29.09.2020Ekonomi
Türkiye'ye sipariş yağıyor
Türkiye'ye sipariş yağıyorPandemide iyi bir sınav veren Türkiye’ye sipariş yağıyor. Birçok fabrika teslimatları vaktinde yapabilmek için gece-gündüz çalışıyor. Kapasite kullanım oranları ise yüzde 100’lere ulaştı.
5.09.2020Ekonomi
Sanal alemde teknoloji şov
Sanal alemde teknoloji şovTüketici elektroniği fuarı IFA 2020, tarihinde ilk kez hem online hem de fiziksel etkinliklerle başlıyor. 3-5 Eylül arasında Berlin’de açık kalacak fuar yeni ürün lansmanlarına sahne olacak
3.09.2020Ekonomi
48. İstanbul Müzik Festivali yeni programı açıklandı
48. İstanbul Müzik Festivali yeni programı açıklandıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül – 5 Ekim 2020 tarihleri arasında dijital ortamda müzikseverlerle buluşuyor. “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” teması etrafında şekillenen festival, 18 Eylül’de online.iksv.org adresinde ve İKSV YouTube kanalında ücretsiz olarak yayımlanacak Açılış Konseri ile başlıyor.
Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi yüksek teknolojili sistemlerle donatıldı
Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi yüksek teknolojili sistemlerle donatıldıSon teknolojiye sahip 5 görüntüleme cihazı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi’ne teslim edildi. Türkiye’de bir kamu hastanesinde ilk kez kullanılacak bu yüksek teknolojili cihazlar, hastalara konforlu, hızlı ve sessiz hizmet sunmayı sağlayacak. Kapalı alan korkusu yaşayan hastalar için gelişmiş bir çözüm sunan teknoloji ile teşhis edilmesi zor olan birçok hastalık da kolayca teşhis edilebilecek.
25.06.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeContemporary İstanbulSiemens Energyyatırımsiemens

Siemens ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.