Geri Dön
Ekonomi‘Sohbet geçmişi BiP’e kolayca taşınabiliyor’

‘Sohbet geçmişi BiP’e kolayca taşınabiliyor’

Anlık mesajlaşma uygulaması BiP’e eklenen yeni “Grup Taşıma” özelliğiyle kullanıcılar, diğer mesajlaşma uygulamasındaki grup ve sohbet geçmişlerini kolayca BiP’e taşıyarak iletişime devam ediyor.

‘Sohbet geçmişi BiP’e  kolayca taşınabiliyor’

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye ve dünyada milyonlar yeni nesil iletişim platformu olarak BiP’i tercih ediyor.

BiP’in fark yaratan yetenekleri arasında 106 dilde anlık çeviri, uygulama içinde para transferi, acil durum butonu, HD kalitesiyle 10 kişiye kadar sesli ve görüntülü grup görüşme gibi gelişmiş özellikler yer alıyor. Geçen günlerde sunulan “Grup Taşıma” özelliği kullanıcılara mevcut mesajlaşma uygulamasındaki grup ve sohbet geçmişlerini hızlı ve kolay bir şekilde BiP’e taşıma imkanı sağlıyor. Diğer mesajlaşma uygulamalarından farklı olarak kullanıcılar BiP’e mevcut sohbet gruplarını aktarırken, BiP’i yüklemiş olan kullanıcıları tek tek seçmek zorunda kalmıyor ve uygulamaya otomatik olarak taşıyabiliyor.

Kişisel veriler şifreli

BiP İletişim Teknolojileri ve Dijital Servisler Genel Müdürü Burak Akıncı, son dönemde kişisel veri güvenliğiyle ilgili yaşanan kaygılardan dolayı Türkiye’de ve tüm dünyada BiP’e olan ilginin hızla arttığı belirtti. Dünya genelinde 192 ülkede 80 milyonun üzerinde indirilerek global bir uygulamaya dönüşen BiP’in, operatör fark etmeksizin mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama özellikleri ile herkese kesintisiz iletişim sunmaya devam ettiklerinin altını çizen Akıncı, şunları kaydetti:
“BiP’te tüm kişisel veriler şifreli ve güvende olup hiçbir üçüncü tarafla paylaşılmıyor. Üstün teknolojimiz sayesinde herhangi bir üçüncü tarafın BiP’teki verilere erişmesi de mümkün değil. Kullanıcılar kişisel verilerini reklam, promosyon veya kampanya gibi pazarlama faaliyetleri için paylaşma zorunluluğu olmadan güvenle BiP’i kullanmaya devam edebiliyor.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijerya'ya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 23.55'te Nijerya'ya geldi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler