Geri Dön
EkonomiSON DAKİKA ASGARİ ÜCRET || Asgari ücret ne kadar olacak, zam kaç TL 2022? Asgari ücret 2.toplantısı ne zaman?

SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET || Asgari ücret ne kadar olacak, zam kaç TL 2022? Asgari ücret 2.toplantısı ne zaman?

Asgari ücret son dakika gelişmeleri merak ediliyor. Milyonlarca çalışanın heyecanla beklediği asgari ücret ile ilgili ilk toplantı dün gerçekleştirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret zammı ile ilgili açıklamalar gerçekleştirdi. Bakan Bilgin'in açıklaması sonrasında yeni asgari ücretin ne kadar olacağı, zam oranı ise bireyler tarafından araştırılmaya başlandı. Brütten nete asgari ücret tutarı ve AGİ dahil hali merak edilen konular arasında yer alıyor. İkinci toplantının tarihi ve saati ise belli oldu. Peki yeni yılda asgari ücret ne kadar olacak 2022, yüzde kaç zam gelecek? Asgari ücret 2.toplantısı ne zaman?

SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET || Asgari ücret ne kadar olacak, zam kaç TL 2022? Asgari ücret 2.toplantısı ne zaman?

Asgari ücret zammı son günlerde milyonlarca kişinin gündeminde yer alıyor. Asgari ücret ile çalışanlar 2022 senesinde alacakları maaşı öğrenmek için yeni asgari ücret tutarının açıklanmasını bekliyor. Dün yani 1 Aralık tarihinde asgari ücret toplantıları başladı. Toplantılar sonrasında asgari ücret zammı ile ilgili ilk rakamlar ortaya çıkmaya başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret ile ilgili önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Peki 2022'de asgari ücret ne kadar olacak, kaç TL? İşte asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmeleri...

ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Asgari ücret ile ilgili ilk toplantı dün gerçekleştirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bir açıklama yaptı. Bakan Bilgin, gerçekleştirilen çalışmalar sonrasında işçi tarafının 3750-4000 lira arasında, işveren tarafının ise 3500-3750 lira arasında asgari ücret istediğini ifade etti.

ASGARİ ÜCRET 2.TOPLANTISI NE ZAMAN?

Asgari ücret 2.toplantı tarihi belli oldu. 7 Aralık tarihinde saat 10.00'da asgari ücret 2.toplantısı gerçekleştirilecek.

SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET || Asgari ücret ne kadar olacak, zam kaç TL 2022 Asgari ücret 2.toplantısı ne zaman

ANKET SONUÇLARI AÇIKLANDI

Ankette, işverenlere asgari ücretin en kadar olması gerektiği sorduklarını aktaran Bakan Bilgin, “Burada ağırlıklı olarak toplanan oranın yüzde 33.9’unun 3 bin 500 ile 3 bin 750 lira arasında asgari ücretin olması gerektiği şeklinde bir kanaate sahip olduklarını gördük. 3 bin 750 ile 4 bin lira olanların oranı yüzde 13, ikinci sırada ise 3 bin 251 ile 3 bin 500 lira arasında yer alan işveren grubunu görüyoruz. Asgari ücretin hayat şartlarını nasıl etkileyeceği konusunda yapılan bir değerlendirmede, iyi etkileyeceğini, olumlu etkileyeceğini söyleyenlerin oranı yüzde 42,2. Bu rakamlar iyimserliğin ifadesidir. Asgari ücret ile ilgili artışların hayatı olumlu etkileyeceğine dönük beklentiler ile paralel gittiğini göstermektedir” ifadelerini kullandı.

Eleştirilere yanıt: 1-2 saat gitmekten doğal bir şey olmaz
İmamoğlu'na peş peşe tepkiler! 'Ne görüştüğünü açıklamak zorunda'
Feci kaza yürek yaktı! 2’si çocuk 3 ölü
Millet İttifakı'nda 'yok sayma' çatlağı! CHP'li belediyelere eleştiri
Aşı karşıtları Başbakan'ı kovaladı! Hakaret edip üstüne sürdüler
Rüya ev! Görenin ağzı açık kaldı...
Kuryeler itiraz etmişti! Trendyol'dan zam açıklaması
Galatasaray'dan bomba golcü hamlesi! Eski Fenerbahçeli...
Emre Karayel bebeğinin yüzünü gösterdi: Baba oldum ben!
'Kar' bereketi! Randevu patlaması yaşanıyor
Gözler saat 22.00'de! Piyasalar nasıl etkilenecek?
Yasak aşk krizi! Ünlü modacıyı çıldırtan soru
ABD'de korkunç cinayet! Türk öğretmen öldürüldü
G.Saray istiyordu, F.Bahçe kapıyor! Resmi transfer girişimi
Kuzey Kutbu'nda yeni cephe açıldı! Savaş gemileri adım adım izleniyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler