Geri Dön
EkonomiSon dakika... Bakan Albayrak: İstanbul’a “Finans Merkezi” olmak çok yakışacak

Son dakika... Bakan Albayrak: İstanbul’a “Finans Merkezi” olmak çok yakışacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye sermaye piyasalarının büyüdüğünü, yatırımcı ailelerin genişlediğini belirterek, "İstanbul'a 'finans merkezi' olmak çok yakışacak" dedi. Öte yandan bugün gerçekleştirdiği toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak,"OECD Bakanlar Konseyi’nin “İyileşme Yolu: Alternatif Senaryolar ve Makroekonomik Politikalar” başlıklı toplantısında, Türkiye’nin Covid-19 salgını ve ekonomik etkileri ile mücadelede uyguladığı politikaları paylaştık. Küresel işbirliği ihtiyacına ilişkin görüşlerimizi aktardık." dedi.

Son dakika... Bakan Albayrak: İstanbul’a “Finans Merkezi” olmak çok yakışacak

Bakan Albayrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye sermaye piyasaları büyüyor, yatırımcı ailemiz genişliyor. Türkiye sermaye piyasalarını büyütmek, yatırım araçlarımızda enstrüman çeşitliliğini artırmak için çalışmalarımız sürüyor. İstanbul'a 'finans merkezi' olmak çok yakışacak" ifadesini kullandı.

Bakan Albayrak'ın yaptığı açıklama şu şekilde:

 

Son dakika... Bakan Albayrak: İstanbul’a “Finans Merkezi” olmak çok yakışacak

 

Öte yandan bugün gerçekleştirdiği toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Albayrak,"OECD Bakanlar Konseyi’nin “İyileşme Yolu: Alternatif Senaryolar ve Makroekonomik Politikalar” başlıklı toplantısında, Türkiye’nin Covid-19 salgını ve ekonomik etkileri ile mücadelede uyguladığı politikaları paylaştık. Küresel işbirliği ihtiyacına ilişkin görüşlerimizi aktardık." dedi.Ağaçları 'avcı böcek' koruyor! Bir dişi 400 yumurta bırakırBATI Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) laboratuvarlarında, Antalya'daki üretim alanlarındaki zararlılara karşı mücadelede kullanılan 'avcı böcek' üretiliyor. Özellikle nar, turunçgiller ve muz ağaçlarına ve meyvelere zarar veren unlu bit zararlısının doğal avcısı üzerine çalışan BATEM mühendisleri, bu zararlıya karşı uğur böceği ailesinden 'Cryptolaemus montrouzieri' böceği avcı olarak üretti. Üreticilerin büyük ilgi gösterdiği avcı böceğin 10 tanesi, 1 ağacı sezon boyunca zararlılardan koruyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler