Geri Dön
EkonomiSon dakika| Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler kazandı

Son dakika| Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler kazandı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.

Son dakika| Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler kazandı

Bakan Albayrak'ın Davos Zirvesi'ndeki konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Dünya yeni okumalara karşı ciddi bir arayış içerisinde.

Türkiye'nin gündemi açısından önemli görüşmeler yürütüyoruz.

Türkiye geçen yıla göre daha pozitif. Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç

ABD-Çin mutabakatı ile gelişmeleri takip ediyoruz.

Geçen yıl yaptığımız görüşmelerde, söylediğimiz ne kadar söylem varsa bir çoğu ile ilgili olumlu görüş alıyoruz. Bu hafta başında yıl değerlendirme toplantısında da ifade ettim.

Türkiye özellikle Ağustos'tan bugüne kadar rakip benchmark araçlarının hepsinden açık ara çok daha getiri anlamında öne çıktığı bir yılı geçirdik. Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. Tabi yabancı yatırımcıların dikkatinden kesinlikle kaçmıyor. Gayet olumlu geçiyor özetlersek.

2020 yılı büyüme açısından önemli bir yıl olacak. Türkiye yeni bir döneme güçlü giriyor.

Arkadaşlarımız özellikle finans merkezi için ciddi bir talep olduğunu söylediler.

Türkiye'de bu yılın değişim yılı olduğunu, yurt dışı iletişimini de güçlü yaparak göreceğiz.

Bakan Albayrak, Davos’taki Türk Evi’ni ziyaret etti

Ekonomi ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Davos'ta bu yıl ilk kez oluşturulan Türk Evi'ni ziyaret etti. Albayrak, Türkiye Varlık Fonu tarafından oluşturulan Türk Evi hakkında Türkiye Varlık Fonu Başkanı Zafer Sönmez’den bilgi aldı. İstanbul Finans Merkezi projesine büyük ilgi olduğunu söyleyen Bakan Albayrak, Türkiye’ye ilginin yoğun olduğunu söyledi.

Son dakika| Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler kazandı

Türk Evi’nde ziyaretçilere Türk çayı, kahve, pide çeşitleri, et ve balık ikram ediliyor. Taze Türk simidinin de ikram edildiği Türk Evi'nde aynı zamanda Türk iş adamları da ikili görüşme yapma fırsatı buluyor.

18 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 224 bin 128 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 575 kişinin testi pozitif çıktı, 59 kişi hayatını kaybetti. Vaka ve vefat sayısında düne göre düşüş gözlemlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler