Berat Albayrak

Berat Albayrak

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul-1 6 .sıra Adayı.Yurtiçi ve yurt dışı olmak üzere 1996 yılından beri yürüttüğü özel sektör kariyerini 2013 yılı sonu itibariyle genel müdür olarak bitirdi.2014 yılı başlarından beri bir gazetede yazarlık ve üniversitede öğretim üyesi olarak kariyerine devam ediyor. Bankacılık ve finans üzerine doktora sahibi.Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Berat Albayrak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.538 berat albayrak haberi bulunmuştur.
Türkiye'nin bölgede kaderini değiştiren soru! Berat Albayrak'ın şükrettiği gün
Türkiye'nin bölgede kaderini değiştiren soru! Berat Albayrak'ın şükrettiği günTürkiye'nin sondaj gemileri Akdeniz ve Karadeniz'de peş peşe göreve başlarken, tarihi adımın temellerinin nasıl atıldığı da ortaya çıkıyor. Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın o dönem çalışma arkadaşı olan Bakan Fatih Dönmez'e yönelttiği bir soruyla kritik sürecin adımları atıldı.
14.08.2022Gündem
İşte enerjide milli adımın hikayesi! Dev hamlenin fitilini ateşleyen konuşma
İşte enerjide milli adımın hikayesi! Dev hamlenin fitilini ateşleyen konuşmaTürkiye'nin dördüncü sondaj gemisi olan Abdülhamid Han gemisi, Mersin Limanı'ndan ayrılarak görevine başladı. Tarihi adımın temelleri dönemin Enerji ve Tabii ve Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın kritik konuşması ile atılmıştı.
9.08.2022Ekonomi
Mahkemenin '128 milyar dolar' kararı siyasilerin gündeminde! 'Gerçeklerin bir gün ortaya çıkma huyu var'
Mahkemenin '128 milyar dolar' kararı siyasilerin gündeminde! 'Gerçeklerin bir gün ortaya çıkma huyu var'Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açtığı "128 milyar dolar" davasında 60 bin lira tazminat ödemeye mahkum edilen CHP'nin itrazı üst mahkemece reddedildi. Karar siyasilerin de gündemiydi.
6.07.2022Haberler
Mahkemenin '128 milyar dolar' kararı siyasilerin gündeminde! 'Gerçeklerin bir gün ortaya çıkma huyu var'
Mahkemenin '128 milyar dolar' kararı siyasilerin gündeminde! 'Gerçeklerin bir gün ortaya çıkma huyu var'Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açtığı "128 milyar dolar" davasında 60 bin lira tazminat ödemeye mahkum edilen CHP'nin itrazı üst mahkemece reddedildi. Karar siyasilerin de gündemiydi.
6.07.2022Gündem
Üst mahkeme CHP’nin yaptığı itirazı reddetti
Üst mahkeme CHP’nin yaptığı itirazı reddettiEski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın avukatı İsa Sinan Göktaş, “128 milyar dolar” davasında tazminat ödemeye mahkûm edilen CHP’nin yaptığı itirazın üst mahkeme tarafından reddedildiğini duyurdu.
6.07.2022Siyaset
'128 milyar dolar' iddiası! CHP'nin üst mahkemeye itirazı reddedildi
'128 milyar dolar' iddiası! CHP'nin üst mahkemeye itirazı reddedildi"128 milyar dolar" davasında tazminat ödemeye mahkum edilen CHP'nin üst mahkemeye yaptığı itiraz reddedildi. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın vekili Av. İsa Sinan Göktaş, kazanılan tazminatın Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı'na bağışlandığını gösteren dekontu da sosyal medya hesabından paylaştı.
6.07.2022Gündem
Mahkeme kararını verdi! CHP, Berat Albayrak'a tazminat ödeyecek
Mahkeme kararını verdi! CHP, Berat Albayrak'a tazminat ödeyecekEski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın vekili Av. İsa Sinan Göktaş, '128 milyar dolar' iddiası sebebiyle CHP'nin tazminat ödemeye mahkum edildiğini duyurdu. 60 bin TL'lik tazminatın Berat Albayrak tarafından Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı'na bağışlanacağı öğrenildi.
3.07.2022Gündem
CHP, Albayrak’a tazminat ödeyecek
CHP, Albayrak’a tazminat ödeyecekCHP, ‘128 milyar dolar’ iddiaları nedeniyle eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a 60 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi. Albayrak’ın vekili avukat İsa Göktaş, tazminat bedelinin Albayrak tarafından Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’na bağışlanacağını açıkladı.
2.07.2022Gündem
Mahkeme kararını verdi! CHP, Berat Albayrak'a tazminat ödeyecek
Mahkeme kararını verdi! CHP, Berat Albayrak'a tazminat ödeyecekEski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın vekili Av. İsa Sinan Göktaş, '128 milyar dolar' iddiası sebebiyle CHP'nin tazminat ödemeye mahkum edildiğini duyurdu.
3.07.2022Siyaset
Karadeniz gazı mutfağa geliyor
Karadeniz gazı mutfağa geliyorKaradeniz doğal gazını karaya ulaştıracak boruların ilk kaynağı dün Erdoğan’ın katıldığı törenle yapıldı. Erdoğan, 2023’ün ilk çeyreğinden itibaren doğal gazın hanelerde kullanılmaya başlanacağını söyledi.
14.06.2022Siyaset
Karadeniz gazının hikayesi! Her şey o sözle başladı...
Karadeniz gazının hikayesi! Her şey o sözle başladı...Tarihimizin en büyük keşfi olan Karadeniz’de bulunan 540 milyar metreküplük doğalgaz rezervinin karaya çıkartılması için denize ilk boru indirme ve kaynak töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Karadeniz'deki bu tarihi adımın hikayesi dönemin Enerji ve Tabii ve Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın o konuşması ile başladı...
13.06.2022Ekonomi
Karadeniz gazı için tarihi adım! Erdoğan: 2023'te sistemde olacak
Karadeniz gazı için tarihi adım! Erdoğan: 2023'te sistemde olacakZonguldak’ta Karadeniz gazı denize ilk boru indirme ve kaynak töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2023’ün ilk çeyreğinde ilk fazda üretilecek günlük 10 milyon metreküplük doğal gazı milli iletim tesisimize aktaracağız" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dördüncü sondaj gemisinin adını da açıkladı.
13.06.2022Siyaset
Şemsetdin Hancı: 'Tüm planlarımızı Şampiyonlar Ligi için yapıyoruz'
Şemsetdin Hancı: 'Tüm planlarımızı Şampiyonlar Ligi için yapıyoruz'Trabzonspor Finans ve Proje Geliştirme Sorumlusu Şemsetdin Hancı, tüm planları Şampiyonlar Lig'ne göre yaptıklarını belirterek, önümüzdeki sezon birlik, beraberliğe ve kenetlenmeye daha çok ihtiyaç duyacaklarını söyledi.
12.06.2022Trabzonspor
Son dakika: Bakan Kurum'dan canlı yayında önemli açıklamalar: Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ne 145 bin 300 ağaç dikilecek
Son dakika: Bakan Kurum'dan canlı yayında önemli açıklamalar: Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ne 145 bin 300 ağaç dikilecekÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, katıldığı canlı yayında soruları yanıtladı. Kurum burada yaptığı açıklamada "Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ne 145 bin 300 ağaç dikilecek. Birisi Kuzey Güney yönünde diğeri denize paralel olan. biz 8 buçuk milyon metre karelik alanın 5 milyonluk alanına Mllet Bahçesi yapacağız." dedi.
25.05.2022Siyaset
Berat Albayrak ve babası Sadık Albayrak Trabzonspor'un şampiyonluğuna böyle sevindiler
Berat Albayrak ve babası Sadık Albayrak Trabzonspor'un şampiyonluğuna böyle sevindilerHazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak, Trabzonspor’un şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından gözyaşlarını tutamadı.
2.05.2022Haberler
Berat Albayrak ve babası Sadık Albayrak Trabzonspor'un şampiyonluğuna böyle sevindiler
Berat Albayrak ve babası Sadık Albayrak Trabzonspor'un şampiyonluğuna böyle sevindilerHazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak, Trabzonspor’un şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından gözyaşlarını tutamadı.
2.05.2022Gündem
Berat Albayrak'ın kitabı raflarda
Berat Albayrak'ın kitabı raflardaEski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ‘Burası Çok Önemli!’ isimli bir kitap çıkardı.
11.03.2022Ekonomi
Bozdağ üçüncü kez Adalet Bakanı oldu
Bozdağ üçüncü kez Adalet Bakanı olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün görevden affını isteyen Abdülhamit Gül'ün talebini kabul ederek yerine TBMM Anayasa Komisyonu Başkanlığı'nı yürüten Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ'ı atadı. Bozdağ üçüncü kez bu koltuğa otururken, anayasa uyarınca milletvekilliği düştüğü için AK Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısı 285'e geriledi. Gül, törenle 2017 yılında Bozdağ'dan devraldığı görevi 4 yıl 6 ay 10 gün sonra yine Bozdağ'a devretti.
30.01.2022Siyaset
RTÜK'ten 3 kanala ceza
RTÜK'ten 3 kanala cezaRADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yayın ilkesi ihlalleri nedeniyle FOX TV, Halk TV ve Tele 1'e para cezası uyguladı.
29.12.2021Gündem
Akkuyu sonrasında nükleer santrale devam
Akkuyu sonrasında nükleer santrale devamCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Akkuyu’nun ardından süratle 2, hatta 3. nükleer güç santralimiz için hazırlıklara başlayacağız. Dünyanın 32 ülkesinde 443 nükleer güç santrali halen faaliyetteyken ‘Türkiye nükleer enerjiye sahip olmasın’ demek ihanet değilse gaflettir. Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığına, Türk milletinin refahına dair yüreğinde zerre kadar hassasiyeti olanın nükleer enerjiye karşı çıkması mümkün değil” dedi.
10.11.2021Ekonomi
Avrupa ortasında insani kriz!
Avrupa ortasında insani kriz!Belarus-Polonya sınırında binlerce göçmenin bekleyişi sürerken, AB ve Polonya, yaşanan insani krizden Belarus’u sorumlu tutuyor. Belarus ise, sınıra asker yığan Polonya’nın tutumundan rahatsız
10.11.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'nükleer santral' çıkışı: Karşı çıkmak ihanet değilse gaflettir
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'nükleer santral' çıkışı: Karşı çıkmak ihanet değilse gaflettirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “EPDK Hizmet Binası ve Yapımı Tamamlanan Enerji Santrallerinin Açılış Töreni”nde konuşma yaptı. 'Sayın Berat Albayrak ve Fatih Dönmez'in filomuza kattığı gemiler ile tarihimizin en büyük keşfini yaptık' diyen Erdoğan, 'Dünyanın 32 ülkesinde 443 nükleer güç santrali halen faaliyetteyken 'Türkiye nükleer enerjiye sahip olmasın' demek ihanet değilse gaflettir. Asıl sorgulanması gereken Türkiye'nin bu adımı neden 20-30 sene evvel atmadığıdır. Bizim dünyada 60 yıldır kullanılan bu enerjiye yeni kavuşuyor olmamız büyük bir kayıptır.' dedi.
9.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'nükleer santral' çıkışı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'nükleer santral' çıkışıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “EPDK Hizmet Binası ve Yapımı Tamamlanan Enerji Santrallerinin Açılış Töreni”nde konuşma yaptı. 'Sayın Berat Albayrak ve Fatih Dönmez'in filomuza kattığı gemiler ile tarihimizin en büyük keşfini yaptık' diyen Erdoğan, 'Dünyanın 32 ülkesinde 443 nükleer güç santrali halen faaliyetteyken 'Türkiye nükleer enerjiye sahip olmasın' demek ihanet değilse gaflettir. Asıl sorgulanması gereken Türkiye'nin bu adımı neden 20-30 sene evvel atmadığıdır. Bizim dünyada 60 yıldır kullanılan bu enerjiye yeni kavuşuyor olmamız büyük bir kayıptır.' dedi.
9.11.2021Haberler
İletişim Başkanı Altun'dan Cumhuriyet gazetesinin haberine yalanlama
İletişim Başkanı Altun'dan Cumhuriyet gazetesinin haberine yalanlamaİletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Cumhuriyet gazetesinin haberini yalanladı. Bakan Elvan'ın istifa ettiğini iddia eden Cumhuriyet gazetesine Altun bir de çağrıda bulundu: Bu sözde habere konu ettiğiniz insanlara ve kamuoyuna özür borçlusunuz!
5.11.2021Gündem
Bayraktar için son görev
Bayraktar için son görevMilli SİHA’ların öncü ismi, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, dün düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.
20.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Berat Albayrak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.