Geri Dön

Son dakika | Bankalara corona virüs önlemi! İş Bankası mesai saati değişti

Son dakika haberine göre, İş Bankası, koronavirüs tedbirleri kapsamında şubelerindeki gişelerden yarından itibaren saat 12.00-17.00 arasında hizmet verileceğini duyurdu.

Son dakika | Bankalara corona virüs önlemi! İş Bankası mesai saati değişti

Türkiye İş Bankası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  tedbirleri kapsamında şubelerindeki gişelerden yarından itibaren saat 12.00-17.00  arasında hizmet verileceğini duyurdu.

İş Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre banka, koronavirüs salgınına  karşı aldığı tedbirler kapsamında şubelerdeki gişe hizmet saatlerinde değişikliğe  gitti.    Banka şubelerindeki gişelerden yarından itibaren saat 12.00-17.00  arasında hizmet verilecek. İş Bankası müşterileri işlemlerini İşCep, Maximum Mobil ve İnternet  Şubesi gibi şube dışı kanallardan evden çıkmadan günün her saati  gerçekleştirebiliyor.   

TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ'NDEN TAVSİYE GELMİŞTİ

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), tüm bankaların mesai saatlerine yönelik tavsiye kararı aldı. TBB'den bankalara gönderilen tavsiye kararında yeni mesai saati 12.00 ile 17.00 arası olarak belirlendi.

TBB'nden bankalara gönderilen tavsiye kararında yeni mesai saati 12.00 ile 17.00 arası olarak belirlendi.

Bankalar Birliği'nin açıklaması şöyle:

Toplum sağlığının korunmasi icin Hükümetin, TC Sağlık Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün talimatları ve açıklamaları çerçevesinde, müşterilerin bankacılık işlemlerini sağlıklı olarak ve aksamadan sürdürebilmelerini teminen gerekli önlemler uygulanmaktadır.

Bu çerçevede, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından, takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki aşağıdaki kararlar alınmıştır:

Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak belirlenmiştir.

İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir, bankalar, şubelerin ve hizmet birimlerinin çalışma ve müşteri kabul saatleri hakkında müşterini bilgilendireceklerdir, şube ve hizmet birimlerinde yakın temasın ve kalabalık ortamın oluşmasının önlenmesine yönelik gerekli tebdirler alınabilecektir, yüksek rikli ve kalabalık alanlardaki şubeler hizmet dışı tutulabilecektir, bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan yapılması hususunda alternatif hizmet kanallarından kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir.

Müşterilerimizin bankaların açıklamalarını takip etmeleri, işlemlerinde dijital kanalları kullanmaları salgınla mücadeleye çok önemli destek olacaktır.

Kamuoyunun, toplum sağlığının korunması ve sürdürülmesi açısından zorunlu görülen bu önlemleri ve uygulamaları anlayışla karşılayacağına, bu sayede salgının yayılmasının önlenmesine birlikte katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.

"Ayrılsam bile CHP'yi kurtarmak için ayrılırım!"Parti kuracağı iddiasıyla gündeme gelen Muharrem İnce basın toplantısı yaptı. İnce, "Türkiye seçeneksiz değildir. Türk seçmeni tutucu da değildir. Yüzde 80’i değişkendir. Ben inanıyorum ki 50 + 1 mümkündür" dedi. "1000 Günde Memleket" hareketini başlattığını söyleyen İnce, "4 Eylül'de Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde Sivas’ta olacağız. 4 Eylül’de hareketimizi başlatacağız" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber