Geri Dön

Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı! Emeklilerin bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu!

Gelen bir son dakika haberine göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17-29 Temmuz tarihlerinde ödeneceğini açıkladı.

Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı! Emeklilerin bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu!

Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, emekli ve hak sahiplerinin farklı  tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı  ikramiyelerinin emekli aylıklarıyla hesaplara yatırılacağını belirtti.

Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 12 milyon emeklimizin Kurban Bayramı ikramiyeleri 17-29Temmuz tarihlerinde ödenecek. Zamlı temmuz aylıklarıyla Kurban Bayramı  ikramiyelerinin, SSK'lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında,Bağkur'lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme  günlerinde hesaplara yatırılacak. Emekli Sandığı kapsamında olan  vatandaşlarımızın ağustos ayına ilişkin aylıkları, Kurban Bayramı'na denk gelmesi  nedeniyle temmuz aylık farkı, ağustos aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyeleriyle  ödenecek. Bu  kapsamda Ziraat Bankasından her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını  alanlara 28 Temmuz'da, 3. 4. ve 5. gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz'da  ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize  ise 28 Temmuz'da ödeme yapılacak."

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk,  "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin  her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı,  uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleriyle birlikte hayırlı bayramlar  geçirmelerini diliyorum." ifadelerini kullandı.

 

 

İstiklal Caddesi'nde bayram yoğunluğuKurban Bayramında İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanında, adeta iğne atsan yere düşmeyecek şekilde yoğunluk oluştu. Dikkat çeken yoğunlukta bazı vatandaşların maske takmadıkları, takanların da çenesinin altında takmaları dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber