Bakan Selçuk

Bakan Selçuk

Son dakika Bakan Selçuk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Selçuk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Selçuk haber sayfamızda...

Bakan Selçuk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.506 bakan selçuk haberi bulunmuştur.
2021 görev değişimi yılı oldu
2021 görev değişimi yılı oldu2021 yılında eğitime, Kovid-19 salgını, sınavlar ve üst düzey görev değişimleri damga vurdu. Milli Eğitim Bakanı ve YÖK Başkanı değişti. Okullar bir açıldı, bir kapandı; eylülde yüz yüze eğitime geçildi. 7 yıl sonra Şûra toplandı...
22.12.2021Gündem
Bakan Selçuk paylaştı! Telafi eğitimde yeni dönem başlıyor
Bakan Selçuk paylaştı! Telafi eğitimde yeni dönem başlıyorMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından telafi eğitimle ilgili yeni bir video paylaşım yaptı. Yeni dönemin başladığını belirten Selçuk, 'Çocuklarımız bir sonraki yıla hazır mı? Biz hazırlığımızı yaptık.' dedi.
5.08.2021Haberler
Son dakika... Bakan Selçuk paylaştı! Telafi eğitimde yeni dönem başlıyor
Son dakika... Bakan Selçuk paylaştı! Telafi eğitimde yeni dönem başlıyorGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından telafi eğitimle ilgili yeni bir video paylaşım yaptı. Yeni dönemin başladığını belirten Selçuk, 'Çocuklarımız bir sonraki yıla hazır mı? Biz hazırlığımızı yaptık.' dedi.
5.08.2021Gündem
‘Tarlada eğitim’ projesine devam
‘Tarlada eğitim’ projesine devamMilli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) uyguladığı Telafide Ben de Varım programı tüm il, ilçe ve köylerde devam ediyor.
31.07.2021Güzel Sözler
Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu! 11 ilde 'Mobil Okul' projesi başladı
Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu! 11 ilde 'Mobil Okul' projesi başladıGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tarım işçilerinin yaz aylarındaki hareketliliği nedeniyle çocukların eğitime erişiminde sorun yaşanmaması için tarım işçilerinin yoğun bulunduğu 11 ilde "Mobil Okul" projesini başlattıklarını bildirdi.
30.07.2021Gündem
Bakan Selçuk: Okulların açılması noktasında kararlıyız
Bakan Selçuk: Okulların açılması noktasında kararlıyızMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okulların 6 Eylül'de açılması bizim için son derece önemli. Çocuklarımızın, velilerimizin ve öğretmenlerimizin sabrı konusunda gerçekten müteşekkiriz. Bu konuda tüm toplumun katkısını bekliyoruz. Ve okulları açmak noktasında çok kararlıyız" dedi.
28.07.2021Siyaset
Bakan Selçuk, üniversite tercihi yapacak öğrencilere liselerde destek verileceğini bildirdi
Bakan Selçuk, üniversite tercihi yapacak öğrencilere liselerde destek verileceğini bildirdiMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrencilere liselerde destek verileceğini kaydetti.
28.07.2021Gündem
MEB, yeni eğitim yılına hazırlanıyor
MEB, yeni eğitim yılına hazırlanıyorMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim öğretim yılının hazırlıklarını değerlendirmek üzere 81 ilin milli eğitim müdürüyle toplantı yaptı. Toplantıda, “Okulum Temiz Belgesi” standartlarıyla ilgili denetim süreçleri ele alındı.
28.07.2021Eğitim
Bakan Selçuk: 51 bin okulumuzun 20 bine yakını 'Okulum Temiz Belgesi'ni yeniledi
Bakan Selçuk: 51 bin okulumuzun 20 bine yakını 'Okulum Temiz Belgesi'ni yenilediMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Şu ana kadar 51 bin okulumuzun 20 bine yakını 'Okulum Temiz Belgesi'ni yeniledi ve diğer okullarımızda da çalışmalar büyük bir titizlikle sürüyor" dedi.
27.07.2021Siyaset
Bakan Selçuk'tan LGS paylaşımı! Yüzde 93'ü ilk üç tercih...
Bakan Selçuk'tan LGS paylaşımı! Yüzde 93'ü ilk üç tercih...Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğrencilerimizin yüzde 93'ü ilk üç tercihinden birine yerleşerek 'liseye merhaba' diyor" dedi.
26.07.2021Gündem
Bakan Selçuk'tan 6 Eylül ve telafi eğitim açıklamaları
Bakan Selçuk'tan 6 Eylül ve telafi eğitim açıklamalarıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Telafide Ben de Varım Etkinlikleri’ kapsamında Mersin'in Yenişehir ilçesindeki Barbaros Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrenciler ve okul yöneticileriyle bir araya geldi. Ziyaret sonrası basın açıklaması yapan Bakan Selçuk, telafi eğitimlerinin ağustos ayında da devam edeceğini kaydetti.
26.07.2021Siyaset
Son dakika... Okullar 6 Eylül’de açılır mı? Bakan'dan yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika... Okullar 6 Eylül’de açılır mı? Bakan'dan yüz yüze eğitim açıklamasıGelen son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un okulları 6 Eylül’de yüz yüze olacak şekilde açmayı planladıklarını belirtmesinin ardından milyonlarca velinin gözü koronavirüs vaka sayılarındaki artışa çevrildi. Peki okullar 6 Eylül tarihinde yüz yüze eğitime başlayabilecek mi, anaokulları ile ilkokul birinci sınıfların durumu ne olacak? İşte merak edilen son dakika haberinin tüm detayları...
26.07.2021Gündem
Bakan Selçuk: Yeni döneme eylülde başlayacağız
Bakan Selçuk: Yeni döneme eylülde başlayacağızMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tedbirlerimiz ve yüksek dikkatimizle yeni döneme eylül ayında başlayacağız inşallah. Aşı olan herkes, kendi sağlığının takipçisi ve yüz yüze eğitime başlama sürecinin destekçisidir." dedi.
24.07.2021Gündem
Son dakika: Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk canlı yayında tarih verdi
Son dakika: Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk canlı yayında tarih verdiMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kovid-19 vaka sayılarının yükselmemesi için özellikle Kurban Bayramı'nda herkesi tedbirlere uymaya çağırarak 6 Eylül'de okulları açmak istediklerini belirtti.
16.07.2021Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk'tan '2023 eğitim vizyonu' vurgusu
Son dakika... Bakan Selçuk'tan '2023 eğitim vizyonu' vurgusuMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "2023 eğitim vizyonu, bu ülkenin birlikte, el ele, iş birliği içerisinde, ayırmadan, kayırmadan, bütün evlatlarını evladımız bilerek nasıl bir yolculuk yapmamız gerektiğine dair bir hikayeyi içinde barındırır." dedi.
14.07.2021Siyaset
Bakan Selçuk ve öğrencilerden TBMM'ye 15 Temmuz ziyareti
Bakan Selçuk ve öğrencilerden TBMM'ye 15 Temmuz ziyaretiMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Temmuz darbe girişiminin 5'inci yıl dönümü nedeniyle öğrencilerle birlikte TBMM'deki 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nı ziyaret ederek, karanfil bıraktı. Bakan Selçuk'a TBMM İdare Amiri ve AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan ile AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu da eşlik etti.
14.07.2021Siyaset
Pandemi, MEB’in projelerini etkiledi
Pandemi, MEB’in projelerini etkilediPandemi engel olmasaydı, MEB, Ortaöğretim Tasarımı, Okul Profili Değerlendirme gibi altyapısı hazır birçok projeyi hayata geçirecekti
14.07.2021Eğitim
Beşiktaşlı futbolcular ‘Telafide ben de varım’ dedi
Beşiktaşlı futbolcular ‘Telafide ben de varım’ dedi“Telafide Ben de Varım” programı, çocukların ve gençlerin tatillerini verimli geçirmeleri için 81 ilde, 8 milyon öğrencinin katılımı ve 500 bine yakın etkinlikle devam ediyor.
12.07.2021Eğitim
Beşiktaşlı futbolcular "Telafide ben de varım" dedi
Beşiktaşlı futbolcular "Telafide ben de varım" dedi"Telafide Ben de Varım" programı, çocukların ve gençlerin tatillerini verimli geçirmeleri için 81 ilde, 8 milyon öğrencinin katılımı ve 500 bine yakın etkinlikle devam ediyor. 22 bin okulun yanı sıra 5 bakanlık ve tüm belediyelerin imkânları da seferber edilirken bir destek de Beşiktaş Spor Kulübü'nden geldi.
11.07.2021Beşiktaş
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, vapur gezisinde öğrencilerle bir araya geldi
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, vapur gezisinde öğrencilerle bir araya geldiMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Telafide Ben de Varım" etkinlikleri kapsamında düzenlenen "İstanbul'un tarihine yolculuk" başlıklı vapur gezisinde öğrencilerle bir araya geldi.
10.07.2021Gündem
Bakan Selçuk öğrencilerle bisiklet sürdü
Bakan Selçuk öğrencilerle bisiklet sürdüMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İstanbul Anadolu Masalları Silivri Masal Evi’nin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Selçuk, Anadolu Masallar Projesi ile ilgili olarak “Çocukları hayata davet etmeden önce, hayallere davet etmek lazım. Hayallere davet etmenin en kısa ve kolay yolu da masallardır” dedi.
10.07.2021Eğitim
Türkiye ile Gabon arasında eğitimde işbirliği! İmzalar atıldı
Türkiye ile Gabon arasında eğitimde işbirliği! İmzalar atıldıTürkiye ile Gabon arasında yükseköğretim alanında ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla "Yükseköğretim Alanında İşbirliğine Yönelik Mutabakat Zaptı" imzalandı. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Gabon Cumhuriyeti Eğitim Bakanı Patrick Mouguıama-Daouda tarafından iki ülke arasında eğitim alanında iş birliği anlaşması imzalandı.
7.07.2021Eğitim
Son dakika... MEB duyurdu! İşte 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait çalışma takvimi
Son dakika... MEB duyurdu! İşte 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait çalışma takvimiMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait çalışma takvimi açıklandı. Birinci dönem, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayıp 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek. Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek
7.07.2021Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk'tan flaş telafi eğitimi açıklaması! 81 ilde planlandı
Son dakika... Bakan Selçuk'tan flaş telafi eğitimi açıklaması! 81 ilde planlandıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından telafi eğitimine ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. 81 ilde 22 bin okulda etkinliğin planlandığını söyleyen Bakan Selçuk önemli bilgiler verdi.
7.07.2021Gündem
Liselerde ders sayısı azaltılacak
Liselerde ders sayısı azaltılacakBakan Selçuk, liselerde ders sayısının azaltılacağını söyledi. Avrupa’daki yaşıtları 6-7 ders alırken 13-16 arasında dersi bulunan öğrenciler için bu olumlu bir gelişme. Ancak uzmanlara göre uygulaması kolay olmayacak.
7.07.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Selçuk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.