Geri Dön

Stratejik ürünlerde verim arttı

Tarım ve Orman Bakanlığının yakın takibe aldığı stratejik tarım ürünlerinden ayçiçeği, nohut, pamuk ve kuru fasulye hasatlarından olumlu sinyaller geldi.

Stratejik ürünlerde verim arttı

Ürün Masaları”nın analizlerine göre, ülke genelinde ayçiçeği hasadının sonuna gelinirken, bu ürünün gelişme döneminde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Üründe beklentileri karşılayan verim alındığı gözlemlendi.

Ambarlar doluyor

Hasadın tamamlandığı nohutta da 2020 yılı rekoltesinin 630 bin ton olması bekleniyor. Türkiye nohut stokları da ülke ihtiyacını karşılayacak seviyenin üzerinde bulunuyor.Kuru fasulyede de hasat, aralarında Konya, Niğde, Nevşehir, Karaman, Bitlis, Kahramanmaraş, Kayseri, Kütahya, Aksaray, Balıkesir ve Isparta’nın da olduğu illerde başladı. Bu illerdeki verimler dekarda 150-450 kilogram civarında değişiyor. Hasatın ekimde tamamlanması beklenirken, üretimin 250 bin ton olması öngörülüyor.

Pamukta da hasat dönemi başlarken, Türkiye’nin dünya pamuk üretiminde 7’nci sırada yer alacağı tahmin ediliyor.

Yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştüGaziantep'te Coşkun K. (20), beşinci kattaki evinin balkonundan yarı çıplak halde park halindeki otomobilin üzerine düştü. Ağır yaralanan genç, hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber