Hasat

Hasat

Son dakika hasat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hasat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hasat haber sayfamızda...

Hasat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.522 hasat haberi bulunmuştur.
Erik hasadı başladı: Kilosu 50 ile 350 TL arasında!
Erik hasadı başladı: Kilosu 50 ile 350 TL arasında! Türkiye'nin kayısı ve erik üretiminde ilk sıralarda yer alan Mersin'in Mut ilçesinde, seradan sonra açık alanda da erik hasadı başladı. Sezonda 100 bin ton rekolte beklenen ilçede açık alanda hasat edilen eriklerin boyuna göre 50 ile 350 TL arasında alıcı bulduğu belirtilirken, ilerleyen günlerde fiyatın biraz daha düşmesinin beklendiği kaydedildi.
17.04.2024 Ekonomi
İlk kiraz hasat edildi! Manisa'da üretici umutlu
İlk kiraz hasat edildi! Manisa'da üretici umutlu Kuzey yarımkürenin ilk kirazının yetiştiği Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde üreticiler, bu yıl rekolte ve fiyatlardan umutlu olduklarını belirterek, fiyatların 100-150 TL bandının altına düşmemesini beklediklerini ifade ettiler.
16.04.2024 Ekonomi
Çileğin kilosu 50 TL'ye kadar düştü!
Çileğin kilosu 50 TL'ye kadar düştü! Çilek üretiminin önemli merkezlerinden Mersin Silifke'de açıkta hasat başlamasıyla birlikte 120 TL'ye ulaşan ürünün fiyatı 50 TL'ye kadar düştü.
16.04.2024 Ekonomi
Havuç hasadı başladı
Havuç hasadı başladı Depremin vurduğu Hatay'ın bereketli topraklarında geçtiğimiz aylarda başlayan havuç hasadının sonuna doğru gelinirken, tarım işçilerinin zorlu mesaisi devam ediyor. Tarım işçileri havucun tonunu bin 300 TL’den topluyor.
16.04.2024 Ekonomi
Isparta'da fare istilası! 'Tarlayı tertemizler etmişler zarar büyük, yanıyorum'
Isparta'da fare istilası! 'Tarlayı tertemizler etmişler zarar büyük, yanıyorum' Isparta’nın Keçiborlu ilçesinde arpa tarlasını farelerin istila ettiğini söyleyen üretici Hüseyin Selçuk, "Tarlayı tertemizler etmişler. Zarar büyük, yanıyorum" diyerek isyan etti.
15.04.2024 Haberler
Isparta'da fare istilası! 'Tarlayı tertemizler etmişler zarar büyük, yanıyorum'
Isparta'da fare istilası! 'Tarlayı tertemizler etmişler zarar büyük, yanıyorum' Isparta’nın Keçiborlu ilçesinde arpa tarlasını farelerin istila ettiğini söyleyen üretici Hüseyin Selçuk, "Tarlayı tertemizler etmişler. Zarar büyük, yanıyorum" diyerek isyan etti.
15.04.2024 Gündem
Annesini iyileştiren zeytinin peşine düştü! 'İşi bilmiyor' diyenlere inat dünya 4'üncüsü oldu
Annesini iyileştiren zeytinin peşine düştü! 'İşi bilmiyor' diyenlere inat dünya 4'üncüsü oldu Annesinin hastalığı, çok genç yaşlarda zeytinyağının iyileştirici gücüyle tanışmasına sebep oldu. Hayat onu farklı noktalara sürüklese de 20 yıllık kurumsal hayatta çalıştıktan sonra sırrına hayran olduğu zeytin ağacıyla yolları kesişti. Ayvalık'ta bir zeytin bahçesi satın alarak işe başlayan Bahar Alan, "Dışarıdan geldi, işi bilmiyor" diyenlere inat zeytinyağı dünya kalite sıralamasında ilk 100 üretici arasına girdi, hatta 2 yıl üst üste dünya 4'üncüsü oldu.
15.04.2024 Yaşam
Kiraz ihracatında 250 milyon dolarlık hedef
Kiraz ihracatında 250 milyon dolarlık hedef Kiraz üretiminde dünya lideri olan Türkiye’de 2024 yılının ilk kiraz hasadı, baharın erken gelmesiyle birlikte 2023 yılına göre bir hafta önce yapıldı.
13.04.2024 Ekonomi
Enginar yüz güldürdü
Enginar yüz güldürdü Denizli’nin Çal ilçesinde geçen yıl ilk kez dikimi yapılan enginar bol ürün verip üreticisini sevindirmişti.
13.04.2024 Ekonomi
Kahve peşinde baristalıktan genel müdürlüğe!
Kahve peşinde baristalıktan genel müdürlüğe! Tchibo Türkiye Genel Müdürü Hasan Ulutürk kahve satışlarındaki yükselişi baristalıktan genel müdürlüğe uzanan kendi hikâyesi eşliğinde anlattı.
5.04.2024 Milliyet Executive
Erkenci patatesin hasadı başladı
Erkenci patatesin hasadı başladı Adana'da Türkiye’nin en erkenci patatesinin hasadı başladı. İşçiler tarafından çuvallanıp kamyonlara yüklenerek ülkenin dört bir yanına gönderilen patates, tarlada kilosu 17 liraya satılıyor.
4.04.2024 Ekonomi
Halil İbrahim Sofrası Nedir? Halil İbrahim Bereketi Sofra Duası Ve Anlamı
Halil İbrahim Sofrası Nedir? Halil İbrahim Bereketi Sofra Duası Ve Anlamı Halil İbrahim sofrası tabirini mutlaka duymuşuzdur. Müslümanların yardımsever ve paylaşımcı olmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi de budur. Bu deyim Hz. İbrahim'in alçak gönüllü ve cömert bir kişi olmasından ortaya çıkmıştır. İçeriğimizde Halil İbrahim Sofrası nedir? Halil İbrahim Sofra duasının hikayesi ve anlamı ile ilgili bilgileri derledik.
4.04.2024 Dini Bilgiler
Polende sezonun ilk hasadı başladı: Kilosu bin TL!
Polende sezonun ilk hasadı başladı: Kilosu bin TL! Türkiye’nin bal üretiminde ilk sıralarda yer alan Mersin’de, milyonlarca arının gram gram topladığı, kilogram fiyatı bin TL’ye kadar çıkan polende sezonun ilk hasadı sıfır rakımda yapıldı. Sıfır rakımda başlayan polen hasadının, yaz mevsiminde Toroslar ve Eğriçayır yaylalarında devam edeceği, bu sene 200 ton civarında verim beklendiği belirtildi.
4.04.2024 Ekonomi
Kahverengi kokarca ile mücadele sürüyor: 40 bin noktada ilaçlama yapıldı
Kahverengi kokarca ile mücadele sürüyor: 40 bin noktada ilaçlama yapıldı Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, kahverengi kokarca zararlısına yönelik il genelinde ciddi bir mücadele yürüttüklerini söyledi. Yılmaz, “600’den fazla eğitim, 40 bin noktada ilaçlama çalışması yapıldı. Şu anda yeniden mücadelenin başlaması gerekiyor, aksi takdirde mücadele daha da zorlaşacak” dedi.
3.04.2024 Ekonomi
Çifte kazanç: İlk hasat fasulyede
Çifte kazanç: İlk hasat fasulyede Türkiye'nin üretim merkezlerinden Mersin'de örtü altında iki farklı ürün üretimi yapan çiftçiler, üzümden önce bağların altlarına diktikleri fasulyede hasada başladı.
2.04.2024 Ekonomi
“Üreticide 3 lira 50 kuruş olan limon markette 16 lira 73 kuruşa satıldı”
“Üreticide 3 lira 50 kuruş olan limon markette 16 lira 73 kuruşa satıldı” Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, üretici ile market arasındaki makasa işaret ederek, arasındaki “Üreticide 3 lira 50 kuruş olan limon markette 16 lira 73 kuruşa satıldı” dedi.
29.03.2024 Ekonomi
Erkenci şeftali, kilosu 300 liradan satılıyor
Erkenci şeftali, kilosu 300 liradan satılıyor Mersin'de örtü atlı yetiştirilen şeftali ve nektarinde hasat dönemi başladı. Şeftalinin kilosu, 300 liradan başta Rusya, Almanya ve Katar olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediliyor.
28.03.2024 Ekonomi
Sinemaya bahar sürprizlerle geldi
Sinemaya bahar sürprizlerle geldi İstanbul’da baharın habercisi olan İstanbul Film Festivali’nin programı açıklandı. 17-28 Nisan tarihleri arasında 43’üncü kez düzenlenecek festivale usta yönetmen Wim Wenders konuk olacak.
27.03.2024 Kültür Sanat
2024'ün ilk güneş tutulması 8 Nisan'da
2024'ün ilk güneş tutulması 8 Nisan'da Yılın 8 Nisan'daki ilk Güneş tutulması yalnızca Amerika kıtasından izlenebilecek.
23.03.2024 Dünya
Çilek, tarlada 100 TL’den alıcı buluyor
Çilek, tarlada 100 TL’den alıcı buluyor Depremin vurduğu Hatay’ın bereketli topraklarında çilek hasadı başladı. Çilek, tarlada 100 TL’den alıcı buluyor.
23.03.2024 Ekonomi
Tarlada 20, restoranda 400 lira! Vitamin ve mineral deposu 'yeşil elmas'
Tarlada 20, restoranda 400 lira! Vitamin ve mineral deposu 'yeşil elmas' Aydın'da başlayan hasat sezonuyla birlikte, Türkiye'nin önemli bir ihtiyacını karşılayan enginarın yolculuğu, tarladan sofralara kadar büyük bir değer artışıyla devam ediyor. Enginar, sadece lezzetiyle değil, bilinmeyen sağlık faydalarıyla da dikkat çekiyor. İşte enginarın bilinmeyen faydaları.
20.03.2024 Genel Sağlık
Üreticisinin yüzünü güldüren meyve "karadut"
Üreticisinin yüzünü güldüren meyve "karadut" Mersin'de örtü altında yetiştirilen üreticisinin de yüzünü güldüren turfanda 'karadut' hasadı devam ederken hem ülke içinden hem de yurtdışından talep görüyor.
20.03.2024 Ekonomi
Kakaoda acı reçete
Kakaoda acı reçete Ağaçların bakımsızlığı nedeniyle rekoltesi düşen kakao üretimini şimdi de iklim krizi kaynaklı seller vurdu. Küresel emtia piyasalarında kakao fiyatı ton başına 8 bin 360 doları test etti. Kakao fiyatı bir yılda üçe katlandı.
20.03.2024 Ekonomi
'Enginar' tarlada 20, tabakta 400 lira
'Enginar' tarlada 20, tabakta 400 lira Enginar üretiminde Türkiye’nin yüzde 42’lik ihtiyacına cevap veren Aydın’da hasat sezonu başlarken, tarlada toptan adet satış fiyatı 20 TL olan yeşil elmasın lokantalarda tabağa uzanan yolculuğu 400 TL'ye kadar çıkıyor.
18.03.2024 Ekonomi
Bezelyede hasat başladı
Bezelyede hasat başladı Hatay'ın Arsuz ilçesinde alternatif ürün olarak ekimi yaygınlaşan bezelyede hasat başladı.
18.03.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Hasat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.