Hasat

Hasat

Son dakika hasat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hasat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hasat haber sayfamızda...

Hasat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.996 hasat haberi bulunmuştur.
Padişah sofrası meyvesi! Taleplere yetişemiyorlar
Padişah sofrası meyvesi! Taleplere yetişemiyorlarZonguldak'ın Ereğli ilçesinde, 'Padişah sofrası meyvesi' olarak bilinen aroması, rengi ve tadı ile öne çıkan yöreye özgü Osmanlı çileği, hasat için gün sayıyor.
6.05.2021Ekonomi
Iğdır'da kayısı rekoltesinin 40 bin tonun üzerine çıkması bekleniyor
Iğdır'da kayısı rekoltesinin 40 bin tonun üzerine çıkması bekleniyor"Doğu Anadolu'nun tarım başkenti" olarak nitelendirilen Iğdır'da, iyi geçen hava koşulları nedeniyle bu sezon 40 bin tonun üstünde kayısı rekoltesi bekleniyor.
6.05.2021Ekonomi
Kirazda yeni sezon 'rekor ihracat' hedefiyle başladı
Kirazda yeni sezon 'rekor ihracat' hedefiyle başladıTürkiye'nin önde gelen tarımsal ihraç ürünlerinden kirazda geçen yıl yaklaşık 224 milyon dolarla kırılan ihracat rekorunun, yeni başlayan sezonda 250 milyon dolara taşınması hedefleniyor.
6.05.2021Ekonomi
Erkenci hasat endişeyle başladı
Erkenci hasat endişeyle başladıPandemi nedeniyle okullar, yurtlar, firma yemekhaneleri kapalı, turist sayısı ise 15 milyonda kaldı. Patates soğanda ihtiyaç fazlası oluştu. Erkenci hasatla tarlada soğan fiyatı 35 kuruşa kadar düştü. Çiftçi, ürünü toplamadan tarlayı sürüyor.
5.05.2021Ekonomi
Erik fiyatları düştü, birlik başkanı 'geçici bir durum' dedi
Erik fiyatları düştü, birlik başkanı 'geçici bir durum' dediMersin'in Silifke ilçesinde mart ayı başında örtü altında ilk çıktığında 500 liradan alıcı bulan can eriğinin kilosu açıkta hasadın başlamasıyla 20 liraya kadar düştü. Üreticiler kısıtlama döneminde tüccarın gelmeyeceğini bu nedenle fiyatların daha da düşeceğinden endişe ederken, Erik Üreticileri Birliği Kurucu Başkanı Mustafa Göktaş, "Üreticimiz endişelenmesin, bu durum geçici bir durumdur" dedi.
4.05.2021Ekonomi
İslahiye'de özel izinle çilek hasadına başlandı
İslahiye'de özel izinle çilek hasadına başlandıGaziantep’in İslahiye İlçesinde, son yıllarda alternatif ürün olarak üretimi yaygınlaşan çilek hasadına başlandı.
4.05.2021Ekonomi
Buğday üreticisini memnun edecek alım fiyatı açıklanacak
Buğday üreticisini memnun edecek alım fiyatı açıklanacakToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, hububat için üreticinin memnun olacağı şekilde alım fiyatlarını açıklamayı planladıklarını bildirdi.
4.05.2021Ekonomi
Kırlangıç gün sayıyor!
Kırlangıç gün sayıyor!Ayvalık Belediyesi, eskiden sabunhane olarak kullanılan Kırlangıç Fabrikası’nda restorasyon çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı
3.05.2021Ege
Fındık diyarı Ordu'da çilek hasadına başlandı
Fındık diyarı Ordu'da çilek hasadına başlandıOrdu'da üreticilere fındığın yanında ek gelir getirmesi amacıyla üretimine başlanan çilekte sezonun ilk hasadı başladı.
3.05.2021Ekonomi
Pakdemirli alım fiyatlarını açıklamaya başlayacaklarını bildirdi
Pakdemirli alım fiyatlarını açıklamaya başlayacaklarını bildirdiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu yıl da yeni hasat sezonuna girerken alım fiyatlarını açıklamaya başlayacaklarını belirterek, "Dünyadaki ve ülkemizdeki piyasaları yakın şekilde takip ederek üreticimizi memnun edecek fiyatları açıklayacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.
3.05.2021Ekonomi
Turfanda üzümün kilosu dalında 30 lira
Turfanda üzümün kilosu dalında 30 liraMersin'in Erdemli ilçesinde turfanda siyah üzüm hasadı başladı. Dalında kilosu 30 liradan satılan üzüm, üreticisinin yüzünü güldürüyor.
3.05.2021Ekonomi
Kadın eliyle çilek
Kadın eliyle çilekTürkiye’nin önde gelen çilek üretim merkezlerinden Aydın’ın Sultanhisar ilçesindeki yaklaşık 14 bin dekar alana kurulu seralarda yaklaşık 10 bin tarım işçisi, kapanma sürecinde talebi hızla artan çilekleri toplamak için sahurdan sonra, gün doğmadan yola koyuluyor.
2.05.2021Ege
Bilecikli karpuz üreticilerinin rekolte hedefi 200 bin ton
Bilecikli karpuz üreticilerinin rekolte hedefi 200 bin tonMarmara Bölgesi'nin önemli karpuz üretim merkezlerinden Bilecik'in Osmaneli ilçesinde üreticiler, fideleri toprakla buluşturuyor.
2.05.2021Ekonomi
Şanlıurfa'da sezonun ilk arpa hasadı yapıldı
Şanlıurfa'da sezonun ilk arpa hasadı yapıldıTürkiye'nin önemli tahıl üretim merkezlerinden biri olan ve Güneydoğu Anadolu Projesi'nin (GAP) merkezi konumunda bulunan Şanlıurfa'da sezonun ilk arpa hasadı yapıldı.
1.05.2021Ekonomi
'Çiftçinin kârı garanti olmalı'
'Çiftçinin kârı garanti olmalı'Türkiye’de pamuğun önemli bir kısmı Şanlıurfa’da üretiliyor. Yeni sezonda da ürünün yüzde 50’sinin bu ilden gelmesi öngörülüyor. Çukurova da geçen sezona benzer bir rekolte bekliyor. Sanayiciler pamuk ithalatının azaltılması, 600 bin tonun üzerindeki lif pamuk üretiminin iki katına çıkarılması, bunun için de üreticiye kâr garantisi verilmesi gerektiğini söylüyor.
29.04.2021Ekonomi
Frig Uygarlığı Nerede Kurulmuştur Ve Başkenti Neresidir?
Frig Uygarlığı Nerede Kurulmuştur Ve Başkenti Neresidir?Frig Uygarlığı, M.Ö. 720 yılında Batı Anadolu'da kurulmuş en kadim medeniyetlerden biridir. Tarihte birçok ilki gerçekleştirmiş olan Frigler, tarım, hayvancılık ve el sanatları gibi farklı alanlarda gelişmişlerdir. Güçlü orduları sayesinde Hititleri yıkan Frig Uygarlığı yaklaşık 250 yıl boyunca Batı Anadolu'da egemenliğini sürdürmüştür. Frig Uygarlığı nerede kurulmuştur ve başkenti neresidir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
28.04.2021Eğitim
"Beyaz altın" Araban sarımsağında hasat heyecanı
"Beyaz altın" Araban sarımsağında hasat heyecanıUNESCO'nun dünyaca ünlü mutfağıyla gastronomide "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dahil ettiği Gaziantep'in coğrafi işaretli Araban sarımsağının hasadına başlandı.
28.04.2021Ekonomi
Taşköprü sarımsağında rekolte beklentisi ilkbahar yağışlarıyla arttı
Taşköprü sarımsağında rekolte beklentisi ilkbahar yağışlarıyla arttıKastamonu'nun Taşköprü ilçesinde üretilen ve Avrupa Birliğinden (AB) coğrafi işaret alarak tescillenen "Taşköprü sarımsağı"nda son yağışların rekolteye olumlu etki yapması bekleniyor.
28.04.2021Ekonomi
Aydın’da üreten kadına destek
Aydın’da üreten kadına destekAydın Büyükşehir Belediyesi üretime yönelmek isteyen kadınlara her türlü desteği vermeye devam ediyor.
27.04.2021Ege
Malezya’dan yeni sipariş
Malezya’dan yeni siparişİhraç edilen 6.5 ton AB coğrafi işaretli Milas zeytinyağı çok beğenilince 7.5 tonluk yeni talep geldi. 30 bin şişe ürün, haziranda yola çıkacak
27.04.2021Ege
Anadolu'da 10 bin yıllık siyez buğdayının tohumu tescillendi
Anadolu'da 10 bin yıllık siyez buğdayının tohumu tescillendiGeçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan, "Hitit buğdayı" olarak da bilinen siyez buğdayının tohumu, Tarım ve Orman Bakanlığınca "Mergüze" ve "Ata" isimleriyle tescillendi.
26.04.2021Ekonomi
Enginardaki rekolte ve fiyat üreticinin yüzünü güldürdü
Enginardaki rekolte ve fiyat üreticinin yüzünü güldürdüTürkiye'nin enginar üretiminin yüzde 35'inin yapıldığı İzmir'de üreticiler, piyasada oluşan fiyattan ve bu yılki rekolteden memnun.
26.04.2021Ekonomi
Kazdağları’nda sabun mesaisi
Kazdağları’nda sabun mesaisiEdremit’te 7 kilometre uzaklığındaki Hacıarslanlar Mahallesi’nde hasat mevsiminin tamamlanıp zeytin bahçelerinin bakımlarının yapılmasının ardından elde edilen yağlar, sabun üretiminde kullanılıyor.
26.04.2021Ege
Sarımsak hasadı başladı
Sarımsak hasadı başladıTürkiye’nin sarımsak ihtiyacının yaklaşık yüzde 25’inin karşılandığı Gaziantep’in Araban ilçesinde hasada başlandı.
25.04.2021Ekonomi
Türkiye'nin önemli sarımsak üretim merkezlerinden Araban'da hasat başladı
Türkiye'nin önemli sarımsak üretim merkezlerinden Araban'da hasat başladıTürkiye'nin sarımsak ihtiyacının yaklaşık yüzde 25'inin karşılandığı Gaziantep'in Araban ilçesinde hasada başlandı.
24.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirsarımsakçilektürkiye

Hasat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.