Hasat

Hasat

Son dakika hasat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hasat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hasat haber sayfamızda...

Hasat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.547 hasat haberi bulunmuştur.
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
Üretim var eleman yok
Üretim var eleman yokMilas Ören’deki yat yapımı, bakımı ve çekek yeri tesislerini ziyaret eden Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) yönetimi, sorun ve talepleri dinledi.
24.01.2022Ege
Burhaniye’ye akın ettiler
Burhaniye’ye akın ettilerBurhaniye Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali, sona erdi.
24.01.2022Ege
H ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: H Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
H ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: H Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftlerin yaşadığı en büyük heyecanlardan birisi de isim seçme. Çağa uygun modern, popüler, nadir bulunan, keşfedilmemiş ve duyulmamış isimleri tercih etmek isteyen anne ve baba adayları kız bebek isimleri anlamları konusuna oldukça dikkat ediyor. Çocuklarının hayat boyu taşıyacağı isme karar verirken aileler oldukça seçici davranıyor. Kız bebek isimleri ve anlamları hakkında derin bir araştırma içerisine giren bazı anne baba adayları kendileri veya diğer çocukları ile de uyumlu isim seçmek istiyor. H harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “H ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
24.01.2022Bebek
Dondurucu soğuklar sebebiyle Antalya haline gelen ürün yüzde 50 azaldı
Dondurucu soğuklar sebebiyle Antalya haline gelen ürün yüzde 50 azaldıYurt genelinde etkili olan soğuk ve dondurucu hava örtü altı üretimin üssü Antalya’da sebze meyve toptancı halini de vurdu. Soğuk hava dolayısı ile hale gelen ürün miktarı yüzde 50 azalırken, ürünlerin fiyatları ise yüzde 50'ye yakın arttı. Şehir dışına ürün taşıyan birçok tır ise yolların karlı olması dolayısı ile hareket edemedi.
24.01.2022Ekonomi
O ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: O Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
O ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: O Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebeğinin cinsiyetini öğrenen anne ve baba adaylarını isim telaşı alıyor. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına hayat boyu taşıyacağı ismi seçerken kararsız kalıyor. Ebeveynler çocuklarına en anlamlı ve en özel ismi vermek istiyor. Bunun için aileler derin bir isim araştırması sürecine giriyor. Kulağa hoş gelen isimlerin yanı sıra aileler anlamlarına da bakıyor. Keşfedilmemiş, nadir bulunan, duyulmamış, değişik ve en anlamlı isimleri vermek istiyor. O harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “O ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
24.01.2022Bebek
Balıkesir’de geleneksel deve güreşlerini 10 bin kişi izledi
Balıkesir’de geleneksel deve güreşlerini 10 bin kişi izlediBalıkesir'in Burhaniye ilçesinde, 17.Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Şenliği programı kapsamında düzenlenen geleneksel deve güreşleri büyük ilgi gördü. Burhaniye Deve Güreşi Arenasını dolduran Yaklaşık 10 bin kişi, Ege ve Marmara Bölgelerinin değişik il ve ilçelerinden gelen 180 devenin güreşini izledi. Soğuk havaya rağmen arenayı dolduran meraklılar büyük heyecan yaşadı.
23.01.2022Haberler
Zirai don nöbeti başladı! 10 gün boyunca devam edecekler
Zirai don nöbeti başladı! 10 gün boyunca devam edeceklerMersin’de geceleri sıfır rakıma kadar eksilerde seyreden hava sıcaklığı ile birlikte zirai don önlemi alan çiftçiler, örtü altında soba, açık bahçelerde ise lastik yakarak dumanlama yöntemiyle dona karşı nöbet tutmaya başladı
20.01.2022Gündem
4 milyon haneye doğal gaz desteği
4 milyon haneye doğal gaz desteğiCumhurbaşkanlığı Kabinesi, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Toplantının ardından konuşan Erdoğan, "Şu ana kadar 163 milyar liralık mevduat, kur korumalı sisteme geçmiştir." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Kömür yardımı alan hanelerden isteyenlerin bunu doğal gaz olarak da kullanabilmelerini sağlayacak düzenlemeyle doğal gaz desteğinden yaklaşık 4 milyon hane yararlanacaktır." dedi.
20.01.2022Siyaset
Üreten, satan değil komisyoncu kazanıyor
Üreten, satan değil komisyoncu kazanıyorKışlık sebze üretiminde lider olan İzmir’de tarladan hasat edilen ürünler 1-2 liraya satılırken, kentteki tezgahlarda 5-6 liraya ulaşan fiyatlar İstanbul, Ankara gibi şehirlerde 10 kat yükseliyor. Bu durumdan şikayetçi olan üretici ve son satıcı ise asıl parayı kazanının komisyoncular olduğunu söyledi.
18.01.2022Ekonomi
Burhaniye’de Zeytin Festivali’ne geri sayım
Burhaniye’de Zeytin Festivali’ne geri sayımBurhaniye Belediyesi’nin 17. kez düzenleyeceği, 22 Ocak’ta başlayacak olan Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali için hazırlıklar tamamlandı.
17.01.2022Ege
Mandalinasına sahip çıkıyor!
Mandalinasına sahip çıkıyor!Bodrum’da düzenlenen 15. Mandalina Hasat Festivali’nde konuşan Belediye Başkanı Aras, “Katma değeri yüksek kolonya, reçel gibi ürünlere dönüştürülmesi gerekiyor” dedi.
17.01.2022Ege
Kenyalı avokado yetiştiricileri, hırsızlara karşı silahlanıyor
Kenyalı avokado yetiştiricileri, hırsızlara karşı silahlanıyorKenya'nın kazançlı avokado sektörü suç çetelerinin hedefi haline gelince, avokado yetiştiricileri de kendilerini korumak için silahlı gruplar oluşturmaya başladı.
17.01.2022Dünya
Yonca Tohumu Nerede Satılır? Nasıl Ekilir Ve Ne Zaman Çimlenir?
Yonca Tohumu Nerede Satılır? Nasıl Ekilir Ve Ne Zaman Çimlenir?Yonca tohumu, genellikle kurutulup hayvanlara kış yiyecek ihtiyacını karşılaması için dikilen bitkilerdendir. Büyük tarlalara çiftçiler tarafından ekilerek yeterli büyüme seviyesine geldiğinde biçerdöver yardımı ile hasat edilmektedir. Temin edilmesi ise büyük veya çeşitli ziraat ürünü satan tohum satan birçok yerde bulunmaktadır. Sonbahar ve ilkbaharda ekilir bir hafta gibi sürede çimlenmeye başlar. İşte, yonca tohumu satılan yerler, ekimi ve çimlenme süresi hakkında detayları derledik.
16.01.2022Püf Noktası
Kuşkonmaz Tohumu Nerede Bulunur? Ne Zaman Ve Nasıl Ekilir?
Kuşkonmaz Tohumu Nerede Bulunur? Ne Zaman Ve Nasıl Ekilir?Kuşkonmaz özellikle Orta Asya'da sıkça tüketilen bir bitkidir. Faydaları ile dikkat çeken kuşkonmaz bitkisinin tohumu pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Peki, kuşkonmaz tohumu nerede bulunur? Ne zaman ve nasıl ekilir? Sizlere kuşkonmaz hakkında merak edilenleri detayları ile derledik.
16.01.2022Püf Noktası
Yarım metre su içinde turp işçisi kadınların ekmek mücadelesi
Yarım metre su içinde turp işçisi kadınların ekmek mücadelesiTürkiye’nin turp ihtiyacının yüzde 80’inin karşılandığı Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde tarladan hasat yapılan turplar, çoğunluğunu kadınların oluşturduğu işçiler tarafından Savrun Çayı'nda yıkanarak temizlenip paketlendikten sonra Türkiye’nin dört bir yanına gönderiliyor.
14.01.2022Haberler
Adana'da sağanak; tarım arazileri su altında kaldı
Adana'da sağanak; tarım arazileri su altında kaldıAdana'da 3 gündür süren sağanak nedeniyle tarlaları su basarken, çiftçiler tahliye için yetkililerden yardım istedi.
12.01.2022Gündem
Çiftçi kadınları güçlendirecek destek
Çiftçi kadınları güçlendirecek destekTarımsal alanda kadınların güçlenmesine ve kadın girişimciliğinin artmasına katkı sağlayan yatırımlarını sürdüren Migros, Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (UN-ILO) ortaklığıyla kurulan Meryem Kadın Kooperatifi’nden 130 bin adet atom salata alımı gerçekleştirdi. Doğa dostu ve sürdürülebilir tarım teknikleriyle kadın tarım emekçileri tarafından yetiştirilen hasat tazeliğindeki ürünler, Migros mağazalarındaki yerini aldı.
10.01.2022Ekonomi
TMO'dan ekmek zammına karşı hamle: 1 milyon 220 bin ton hububatı 2021 fiyatıyla satacak
TMO'dan ekmek zammına karşı hamle: 1 milyon 220 bin ton hububatı 2021 fiyatıyla satacakToprak Mahsulleri Ofisi(TMO), Ocak ayında 1 milyon 220 bin ton hububatı 2021 Aralık ayı fiyatlarıyla satacağını açıkladı.
6.01.2022Ekonomi
Zeytin hasadına Başkan Kaplan da katıldı
Zeytin hasadına Başkan Kaplan da katıldıKoçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Cincin Mahallesi’ni ziyaret ederek burada bulunan zeytin bahçelerinde hasat yapan işçiler ile bir araya geldi.
5.01.2022Ege
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan: Doğru adımlarla tarımda Türkiye en başa oynar
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan: Doğru adımlarla tarımda Türkiye en başa oynarTarımı hem bugünün, hem geleceğin sektörü olarak görüyoruz. Doğru politikalarla desteklenirse ülkemiz tarımsal üretimde dünyanın en ileri ülkelerinden biri olabilir.
Bulut ve zeytin ağacı
Bulut ve zeytin ağacıBulut, zeytin toplamaya dışarıdan gelen bir ailenin okula gitmeyen çocuğu...
4.01.2022Ege
Topraksız tarımla üretilen domatesler ihracatın gözdesi oldu
Topraksız tarımla üretilen domatesler ihracatın gözdesi olduDenizli’nin Buldan İlçesine bağlı Yenicekent Mahallesi’nde jeotermal enerji ile ısıtılan topraksız tarım yapılan seralarda üretilen domatesler, başta Rusya olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor. Eylül ayında dikimi yapılan fidanlardan ilk ürün Kasım ayında alınıyor. Ağustos ayına kadar, aylık dönümde yaklaşık 25-30 ton domates hasadı yapılıyor.
4.01.2022Ekonomi
Milas’ta coğrafi  işaret bereketi!
Milas’ta coğrafi işaret bereketi!Milas Ticaret ve Sanayi Odası, kente özgü yöresel ürünleri coğrafi işaretlerle taçlandırıyor. Başkan Reşit Özer, “90’a ulaşan zeytinyağı fabrikamız tesislerini modern hale getirdi” dedi
3.01.2022Ege
Antalya'da son 3 yılın yağış rekoru kırıldı
Antalya'da son 3 yılın yağış rekoru kırıldıMeteoroloji'nin 3 ilçesini kırmızı, kent merkezini ise turuncu kodla uyardığı Antalya'da son 3 yılın yağış rekoru kırıldı. 2018 yılında metrekareye 490 kilogram yağışın düştüğü Kemer ilçesine bağlı Ovacık köyüne metrekareye 421 kilogram yağmur yağdı.
31.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hasat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.