Hasat

Hasat

Son dakika hasat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hasat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hasat haber sayfamızda...

Hasat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.012 hasat haberi bulunmuştur.
Adana'da karpuz hasadı başladı
Adana'da karpuz hasadı başladıAdana Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, kentte turfanda karpuz hasadına başlandığını bildirdi.
16.05.2021Ekonomi
Doğu Karadeniz'de yaş çay hasadında geri sayım
Doğu Karadeniz'de yaş çay hasadında geri sayımDoğu Karadeniz’de, 17 Mayıs’ta başlayacak 2021 yılı yaş çay tarımı sezonunda son hazırlıklarını büyük oranda tamamlayan üreticiler, ürünlerinin hasat olgunluğuna ulaşmasını bekliyor. Rize Ticaret Borsası Meclis Başkanı Resul Okumuş, iyi sürgün geldiğini belirterek, “Üretici aileler, bu yıl da bahçelere kendileri girerek, yaklaşık 1 milyar lirayı bulan işçilik ücretinin ceplerinde kalmasını sağlayacak” dedi.
15.05.2021Ekonomi
'Kırmızı elmas' hasadı başladı; 4 ülkeye ihraç edilecek
'Kırmızı elmas' hasadı başladı; 4 ülkeye ihraç edilecekBursa'nın İnegöl ilçesinde üretilen, ‘kırmızı elmas’ olarak bilinen Kurşunlu çileğinde, yılın ilk hasadı başladı. 4 ülkeye de ihraç edilen çileğin, yaklaşık 300 milyon TL gelir getirmesi bekleniyor.
15.05.2021Ekonomi
Hayalini kurduğu iş için mühendisliği bıraktı! Aylık 4 bin lira kazandırıyor
Hayalini kurduğu iş için mühendisliği bıraktı! Aylık 4 bin lira kazandırıyorKonya'da salgın döneminde esnek çalışma uygulamasını avantaja çeviren inşaat mühendisi, hobi amaçlı kurduğu serada yetişen sebzelere olan talebe yetişemeyince iki sera daha kurdu.
14.05.2021Haberler
Erdoğan TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacak
Erdoğan TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bayram sonu, Sayın Cumhurbaşkanı'mız tarafından üreticilerimizi memnun edecek seviyede TMO alım fiyatları açıklanacak." dedi.
14.05.2021Ekonomi
Türkiye'nin çeltik ambarı Edirne'de ekim mesaisi başladı
Türkiye'nin çeltik ambarı Edirne'de ekim mesaisi başladıTürkiye'nin "çeltik ambarı" Edirne'de üreticiler çeltik tohumlarını toprakla buluşturmaya başladı.
14.05.2021Ekonomi
Meşhur 'Lapseki kirazı' ay sonuna doğru tezgahlarda yerini alacak
Meşhur 'Lapseki kirazı' ay sonuna doğru tezgahlarda yerini alacakÇanakkale'nin Lapseki ilçesinde yetiştirilen, kendine has rengi ve aromasının yanında iriliği ve uzun raf ömrüyle ilgi gören kirazın erkenci çeşidinin üreticileri hasada hazırlanıyor.
14.05.2021Ekonomi
Kariyerlerini bırakıp yeni hayat kurdular
Kariyerlerini bırakıp yeni hayat kurdularUzun yıllar özel sektörde çalışıp başarılı çalışmalara imza atan 4 girişimci kadın, parlak kariyerlerini geride bırakıp çiftçiliği seçti.
14.05.2021Gündem
Çiftçiye ‘yerli tohum’ desteği
Çiftçiye ‘yerli tohum’ desteğiSabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, tarımın sürdürülebilirliği adına yerli üreticiyi ve yerli tohum kullanımını destekliyor.
13.05.2021Ekonomi
ÇAYKUR, birinci sürgünde dönüm başına 600 kilogram yaş çay alacak
ÇAYKUR, birinci sürgünde dönüm başına 600 kilogram yaş çay alacakÇAYKUR, birinci sürgün kotasını dönüm başına 600 kilogram olarak uygulayacak.
12.05.2021Ekonomi
Hatay'da erkenci kayısı hasadı devam ediyor
Hatay'da erkenci kayısı hasadı devam ediyorHatay'ın Kırıkhan ilçesinde yetişen erkenci kayısılar hasat ediliyor.
11.05.2021Ekonomi
Sultandağı kirazında bu sezon 35 bin ton rekolte bekleniyor
Sultandağı kirazında bu sezon 35 bin ton rekolte bekleniyorTürkiye'nin önemli kiraz üretim merkezlerinden Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde yetiştirilen ve "Türk kirazı" olarak da bilinen Napolyon cinsi kirazda bu yıl 35 bin ton rekolte bekleniyor.
11.05.2021Ekonomi
Emtia piyasası zirvelere oynamaya devam etti
Emtia piyasası zirvelere oynamaya devam ettiEmtia piyasası, dolar endeksi ve ABD 10 yıllık tahvil faizindeki düşüş ile küresel ekonominin iyileşeceğine ilişkin beklentiler sonucu geçen hafta da zirveleri görmeye devam etti.
10.05.2021Uzmanpara
Papaz eriği üreticisi fiyatlardan memnun
Papaz eriği üreticisi fiyatlardan memnunAYDIN İncirliova’da yaklaşık 2 bin kişinin geçim kaynağı papaz eriğinde, hasat başladı. Sezondan beklentileri yüksek olan üreticiler, fiyatların da kaliteye göre toptan kilo başına 18 ila 22 lira arasında seyretmesinden memnun oldu.
8.05.2021Ege
Turfanda kiraz 50 liradan alıcı buluyor
Turfanda kiraz 50 liradan alıcı buluyorAntalya'nın Gazipaşa ilçesinde, turfanda kiraz hasadı sürerken, bu yıl rekoltede düşüş olsa da kilosunun 50 liradan alıcı bulması, üreticinin yüzünü güldürdü.
8.05.2021Ekonomi
Durmadılar kazandılar!
Durmadılar kazandılar!Bayramiç’de emekli memur, boş oturmaktan sıkıldı tavuk çiftliği kurdu. Manisa’da din görevlisi ve beden eğitimi öğretmeni arıcılıkta 20 kovana ulaştı
8.05.2021Ege
Padişah sofrası meyvesi! Taleplere yetişemiyorlar
Padişah sofrası meyvesi! Taleplere yetişemiyorlarZonguldak'ın Ereğli ilçesinde, 'Padişah sofrası meyvesi' olarak bilinen aroması, rengi ve tadı ile öne çıkan yöreye özgü Osmanlı çileği, hasat için gün sayıyor.
6.05.2021Ekonomi
Iğdır'da kayısı rekoltesinin 40 bin tonun üzerine çıkması bekleniyor
Iğdır'da kayısı rekoltesinin 40 bin tonun üzerine çıkması bekleniyor"Doğu Anadolu'nun tarım başkenti" olarak nitelendirilen Iğdır'da, iyi geçen hava koşulları nedeniyle bu sezon 40 bin tonun üstünde kayısı rekoltesi bekleniyor.
6.05.2021Ekonomi
Kirazda yeni sezon 'rekor ihracat' hedefiyle başladı
Kirazda yeni sezon 'rekor ihracat' hedefiyle başladıTürkiye'nin önde gelen tarımsal ihraç ürünlerinden kirazda geçen yıl yaklaşık 224 milyon dolarla kırılan ihracat rekorunun, yeni başlayan sezonda 250 milyon dolara taşınması hedefleniyor.
6.05.2021Ekonomi
Erkenci hasat endişeyle başladı
Erkenci hasat endişeyle başladıPandemi nedeniyle okullar, yurtlar, firma yemekhaneleri kapalı, turist sayısı ise 15 milyonda kaldı. Patates soğanda ihtiyaç fazlası oluştu. Erkenci hasatla tarlada soğan fiyatı 35 kuruşa kadar düştü. Çiftçi, ürünü toplamadan tarlayı sürüyor.
5.05.2021Ekonomi
Erik fiyatları düştü, birlik başkanı 'geçici bir durum' dedi
Erik fiyatları düştü, birlik başkanı 'geçici bir durum' dediMersin'in Silifke ilçesinde mart ayı başında örtü altında ilk çıktığında 500 liradan alıcı bulan can eriğinin kilosu açıkta hasadın başlamasıyla 20 liraya kadar düştü. Üreticiler kısıtlama döneminde tüccarın gelmeyeceğini bu nedenle fiyatların daha da düşeceğinden endişe ederken, Erik Üreticileri Birliği Kurucu Başkanı Mustafa Göktaş, "Üreticimiz endişelenmesin, bu durum geçici bir durumdur" dedi.
4.05.2021Ekonomi
İslahiye'de özel izinle çilek hasadına başlandı
İslahiye'de özel izinle çilek hasadına başlandıGaziantep’in İslahiye İlçesinde, son yıllarda alternatif ürün olarak üretimi yaygınlaşan çilek hasadına başlandı.
4.05.2021Ekonomi
Buğday üreticisini memnun edecek alım fiyatı açıklanacak
Buğday üreticisini memnun edecek alım fiyatı açıklanacakToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, hububat için üreticinin memnun olacağı şekilde alım fiyatlarını açıklamayı planladıklarını bildirdi.
4.05.2021Ekonomi
Kırlangıç gün sayıyor!
Kırlangıç gün sayıyor!Ayvalık Belediyesi, eskiden sabunhane olarak kullanılan Kırlangıç Fabrikası’nda restorasyon çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı
3.05.2021Ege
Fındık diyarı Ordu'da çilek hasadına başlandı
Fındık diyarı Ordu'da çilek hasadına başlandıOrdu'da üreticilere fındığın yanında ek gelir getirmesi amacıyla üretimine başlanan çilekte sezonun ilk hasadı başladı.
3.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

çilekkirazson haberlerrekolteege

Hasat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.