Ayçiçeği

Ayçiçeği

Son dakika Ayçiçeği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ayçiçeği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ayçiçeği haber sayfamızda...

Ayçiçeği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.076 aycicegi haberi bulunmuştur.
Sertifikalı tohumla üretilen patateste kuraklığa rağmen rekolte arttı
Sertifikalı tohumla üretilen patateste kuraklığa rağmen rekolte arttıTarım ve Orman Bakanlığının desteğiyle Erzurum'un verimli topraklarıyla buluşturulan sertifikalı patates tohumu, kuraklığa rağmen üreticinin yüzünü güldürdü.
24.09.2021Ekonomi
Trakya'da ayçiçeği hasadında sona yaklaşıldı
Trakya'da ayçiçeği hasadında sona yaklaşıldıTürkiye'nin ayçiçeği üretiminin önemli bir bölümünün yapıldığı Trakya'da hasat çalışmalarında sona yaklaşıldı.
22.09.2021Ekonomi
Muş Ovası'nda 28 milyon lira gelir beklenen ayçiçeği hasadına başlandı
Muş Ovası'nda 28 milyon lira gelir beklenen ayçiçeği hasadına başlandıMuş Ovası'nda sıvı yağ ve kuruyemiş için 23 bin dekar alanda ekilen ayçiçeğinin hasadına başlandı.
20.09.2021Ekonomi
Türkiye'de üretildi! 20 ülke satın almak için sıraya girdi
Türkiye'de üretildi! 20 ülke satın almak için sıraya girdiAfyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde bir tesiste üretilen mısır ve ayçiçeği hasat tablaları, Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarında 20 ülkeye ihraç ediliyor.
15.09.2021Ekonomi
3 kıtada 20 ülkeye tarım makinesi ihracatı
3 kıtada 20 ülkeye tarım makinesi ihracatıAfyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde bir tesiste üretilen mısır ve ayçiçeği hasat tablaları, Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarında 20 ülkeye ihraç ediliyor.
14.09.2021Haberler
Damar sağlığını korumak için 5 öneri
Damar sağlığını korumak için 5 öneriToplumumuzda ölümlerin en yayın nedenlerinden biri kalp ve damar hastalıkları ve bunların sonuçlarıdır. Yüksek tansiyonu şeker hastalığı, kolesterol yüksekliği, kilolu olmak ve sigara içmek en önemli risk faktörleridir. Sağlıklı bir beslenme ile hem bu risk faktörleri hem de damar sertliği engellenebilir. Kalp ve Damar Hastalıkları Uzmanı Dr. Muharrem Arslandağ konu hakkında bilgi verdi.
10.09.2021Genel Sağlık
TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan ayçiçeği desteği açıklaması
TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan ayçiçeği desteği açıklamasıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ayçiçeği prim desteğinin artarak devam etmesi gerektiğini belirterek, "İthalata harcanan milyarlarca liranın çok daha az bir bölümü, akılcı politikalara dayanan dişe dokunur desteklerle ayçiçeği üreticilerimize aktarılırsa kısa vadede kendimize yeter hale geleceğimize inanıyoruz." ifadesini kullandı.
8.09.2021Ekonomi
Tescilli arpa çeşidi 'Yağmur' verimiyle çiftçinin yüzünü güldürecek
Tescilli arpa çeşidi 'Yağmur' verimiyle çiftçinin yüzünü güldürecekTrakya Tarımsal Araştırma Enstitüsünce geliştirilen yeni arpa çeşidi "Yağmur", verimiyle çiftçinin yüzünü güldürecek.
6.09.2021Ekonomi
M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri: M Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri: M Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adayları bebeklerinin cinsiyetini öğrendikten sonra isim verme konusu üzerinde derin bir araştırma içerisine giriyor. Bebeklerine hayat boyu taşıyacakları isim verirken anne ve baba adayları seçici oluyor. Karar verme sürecinde zorlanan ebeveynler yakınlarına danışırken internet üzerinden kız isimleri ve anlamları konusunda bilgi alıyor. Popüler olması ve modern çağa uygun olmasını isteyen anne ve baba adayları nadir bulunan, keşfedilmemiş, güzel anlamlar olan isimleri kızlarına vermek istiyor. M harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “M ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Bebek
Boyunuzun kısaldığını düşünüyorsanız dikkat! Tetikleyici durumlar var
Boyunuzun kısaldığını düşünüyorsanız dikkat! Tetikleyici durumlar varZamanla boyunuzun kısaldığını ve kilo aldığınızı düşünüyorsanız osteoporoz ile karşı karşıya olabilirsiniz. Özellikle de sırt ağrılarınız yaşam kalitenizi etkilemeye başladıysa ve en küçük aktivitede bile yorulup nefes almakta zorlanıyorsanız geciktirmeden bir doktora gitmelisiniz. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Şenay Şıldır, osteoporoz (kemik erimesi) ile ilgili bilinmesi gerekenleri ve savaşmak için önemli ipuçlarını anlattı.
Trakya'da ayçiçeğinde dekar başına 200-350 kilogram ürün bekleniyor
Trakya'da ayçiçeğinde dekar başına 200-350 kilogram ürün bekleniyorTürkiye'nin ayçiçeği ihtiyacının önemli bölümünün karşılandığı Trakya'da dekar başına 200-350 kilogram verim alınması tahmin ediliyor.
1.09.2021Ekonomi
Konya Şeker ayçiçek alımına başladı
Konya Şeker ayçiçek alımına başladıKonya Şeker ayçiçeği avans fiyatlarını açıklayarak ayçiçeği alımına başladı.
1.09.2021Ekonomi
Türkiye'nin ilk Mısır Labirenti kapılarını açtı
Türkiye'nin ilk Mısır Labirenti kapılarını açtıŞile Ağva'da yaklaşık 100 dönüm arazinin 40 dönümünde oluşturulan Türkiye'nin ilk 'mısır labirenti' dün ziyaretçilere kapılarını açtı. İçerisinde panayır, balkabağı, çilek, mısır ve ayçiçeği tarlaları, yeme-içme alanı, çocuk oyun ve gezi parkurları, korku labirenti, müzik grupları olan projenin açılışı yoğun ilgi gördü.
30.08.2021Vitrin
Profesörün, evine dadanan bozayı ile başı dertte
Profesörün, evine dadanan bozayı ile başı dertteTrabzon'un Maçka ilçesinde yaz tatilini geçiren İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Merkezi ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun, evine dadanan ayı ile başı derde girdi. Pencerelere tırmanan, eve ve tarım ürünlerine zarar veren, ‘meteor’ adını verdiği bozayıyı görüntülemek için güvenlik kamerası taktıran Prof. Dr. Kadıoğlu, hayvanın eve yaklaşmaması için müzik yayını ile ses çıkarıyor. Prof. Dr. Kadıoğlu, “Kamera kurdum yakışıklı bir fotoğrafını çekeyim diye ama ayı nedense öbür taraftan geliyor. Ayıyla başım dertte” dedi.
27.08.2021Gündem
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.08.2021Oyun
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la AK Partili İba ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la AK Partili İba ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ile görüştü.
25.08.2021Siyaset
Ayçiçek Yağı Nasıl Yapılır Ve Nerelerde Kullanılır?
Ayçiçek Yağı Nasıl Yapılır Ve Nerelerde Kullanılır?Ayçiçeği yağı, altın renginde, sağlıklı ve hafif bir çeşit yağdır. Aynı zamanda bu yağ, diğer bitkisel yağlardan daha çok E vitamini içerir. Bitkisel ve bitkisel bazlı yağlar kolesterol içermez. Aynı zamanda doymuş yağ oranı oldukça düşüktür ve çoklu doymamış yağ bakımından da zengindir. Ayçiçek yağı nasıl yapılır ve nerelerde kullanılır tüm detayları ile derledik.
25.08.2021Yemek
Ayçiçeği üreticisi alımda kilogram başına 6 lira fiyat bekliyor
Ayçiçeği üreticisi alımda kilogram başına 6 lira fiyat bekliyorTürkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve İpsala Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Darcan, ayçiçeği alım fiyatının 40 yağ oranlı üründe kilogram başına 6 lira olmasını beklediklerini belirtti.
23.08.2021Ekonomi
'Doğanın sarı gelini' ayçiçeğinde hasat başladı
'Doğanın sarı gelini' ayçiçeğinde hasat başladıTürkiye'nin ayçiçeği üretiminin önemli bölümünün yapıldığı Edirne'de hasat başladı.
20.08.2021Ekonomi
Yemek yedikten oluşan şişkinliğin asıl nedeni buymuş!
Yemek yedikten oluşan şişkinliğin asıl nedeni buymuş!Yemek yedikten bir süre sonra hızla karnınız şişiyor ve pantolonunuzun düğmesini dahi kapatamaz hale mi geliyorsunuz? Veya sabah dümdüz bir karın ile uyanıp; akşam 6 aylık hamile görünümüne mi bürünüyorsunuz? Tüm bunların ardındaki sebeplerden biri SIBO yani ince bağırsaktaki zararlı bakteri artışı olabiliyor. Yıllardır süren gaz ve şişkinlik şikayetlerinin sorumlusu olabilen SIBO, uzman hekim ile diyetisyenler tarafından uygulanacak programlarla tedavi edilebiliyor. Beslenme Danışmanı Uz. Dyt. Yeşim Temel Özcan, SIBO ve tedavisinde uygulanan diyetler hakkında merak edilenleri anlattı.
16.08.2021Genel Sağlık
Keşan'da yılın ilk ayçiçeği ürününün salon satışı yapıldı
Keşan'da yılın ilk ayçiçeği ürününün salon satışı yapıldıKeşan Ticaret Borsası'ndaki salon satısında, çiftçi Recep Gürsel'in getirdiği 800 kilogram ayçiçeği, sembolik salon satışında kilosu 9,35 liradan Salahaddin Kızıl tarafından satın alındı.
11.08.2021Ekonomi
Fosfor İçeren Besinler Nelerdir? Yüksek Fosforlu Yiyecekler Listesi
Fosfor İçeren Besinler Nelerdir? Yüksek Fosforlu Yiyecekler ListesiÖzellikle kemik yapısını oluşturmak ve güçlendirmek için fosfor oldukça önemli bir mineral kaynağıdır. Peki, fosfor içeren besinler nelerdir? Yüksek fosforlu yiyecekler listesi hakkında detayları derledik.
4.08.2021Eğitim
Üretimi 5 kat artan 'sarı gelin' çiftçinin yüzünü güldürdü
Üretimi 5 kat artan 'sarı gelin' çiftçinin yüzünü güldürdüAğrı'da son 5 yılda çiftçiye sağlanan devlet desteğiyle üretildiği alan 5 kat artan ayçiçeği, hem üreticiye kazanç sağlıyor hem de tarlaları sarıya boyayan görüntüsüyle kente güzellik katıyor.
4.08.2021Ekonomi
Tarım ve turizm aynı projede buluştu: 'Mısır Labirenti'
Tarım ve turizm aynı projede buluştu: 'Mısır Labirenti'Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, İstanbul Kalkınma Ajansı, Şile Kaymakamlığı ve TÜRSAB tarafından desteklenen tarım ve turizm projesi Corn Maze (Mısır Labirenti) açılış için gün sayıyor.
4.08.2021Vitrin
Anız yangının sıçradığı ayçiçeği tarlaları zarar gördü
Anız yangının sıçradığı ayçiçeği tarlaları zarar gördüEdirne'de geniş alanda çıkan anız yangınında ayçiçeği ekili tarlalar zarar gördü.
1.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ayçiçeğiedirneTrakyapasinlerkuraklık

Ayçiçeği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.