Geri Dön
EkonomiSuperb, ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ oldu

Superb, ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ oldu

Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) bu yıl ilk kez düzenlediği “Türkiye’de Yılın Otomobili” (TYO) yarışmasında Skoda Superb, en çok oyu alarak birinci seçildi. Superb, OGD üyesi 64 otomotiv gazetecisinden toplam 3080 puan aldı.

Superb, ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ oldu

OGD tarafından düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışması sonuçlandı. İki aşamada gerçekleşen ve Ocak 2015 - Mart 2016 tarihleri arasında satışa sunulmuş “tamamen yeni” modellerin katıldığı yarışmanın ilk turunda, OGD üyelerinin oyu ile 22 aday arasından 7 otomobil finale kalmıştı. Finale kalan Audi A4, Fiat Egea, Hyundai Tucson, Opel Astra, Renault Talisman, Skoda Superb ve Volvo XC-90 için ikinci kez oy kullanan 64 otomotiv gazetecisi, böylece “Yılın Otomobili”ni de seçmiş oldu.

Törende açıklandı
İkinci oylamanın sonuçları, önceki gün Sheraton Grand Ataşehir’de otomotiv gazetecileri ve sektörün önde gelen temsilcilerinin katıldığı törende açıklandı. Buna göre jüriden 3080 puan almayı başaran Skoda Superb, Türkiye’de “Yılın Otomobili” seçilirken, ödül de, Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel’e takdim edildi. OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, “Otomobilleri değerlendirirken, fiyat-donanım, tasarım, inovasyon, motor, yol tutuş gibi konuları göz önünde tutuyoruz. Dünyada otomotiv gazetecileri bir otomobili nasıl değerlendiriyorsa, biz de aynı profesyonellikte değerlendirme yaptık. Bu bizim kırmızı çizgimiz” dedi.
Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Senyücel de, sonuçtan duydukları mutluluğu dile getirirken, “Otomotiv sektöründe ilk olan bu ödülü bizlere layık gören kişiler, uzman basın mensupları. Bu açıdan baktığımızda çok daha büyük bir mutluluk yaşıyoruz.Bu çok önemli ve değerli yarışmanın devamı gelecektir diye düşünüyorum” dedi.

Mustafa Koç’a plaket
TYO ödül töreninde, OGD tarafından, yakın zaman önce hayatını kaybeden merhum Mustafa Koç’a “Türk otomotiv sektörüne yaptığı katkılardan” dolayı şükran plaketi verildi. Şükran plaketini, Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen aldı. Çimen, Mustafa Koç’un ufku geniş ve yol gösterici bir kimliğe sahip olduğunu belirterek “Bizlere hep destek verdi, cesaret verdi. Kendisini hasretle özlemle anıyoruz” diye konuştu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler