Geri Dön
EkonomiTaha Çakmak kimdir, kaç yaşında? Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na atanan Taha Çakmak kariyeri...

Taha Çakmak kimdir, kaç yaşında? Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na atanan Taha Çakmak kariyeri...

Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Taha Çakmak kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devma ediyor. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan imzası ile yayımlanan kararda Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevine Taha Çakmak getirildi. Peki Taha Çakmak kimdir, hayatı ve kariyeri...

Taha Çakmak kimdir, kaç yaşında? Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na atanan Taha Çakmak kariyeri...

Resmi Gazetenin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan imzası ile yayımlanan kararda Merkez Bankası Başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük görevden alınırken iki isimden boşalan başkan yardımcılığı koltuğuna Taha Çakmak getirildi. Kararın duyulmasının ardından Merkez Bankası Başkan yardımcılığı görevine getirilen Taha Çakmak kimdir sorusu gündeme geldi. İşte Taha Çakmak hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler...

TAHA ÇAKMAK KİMDİR?

1981’de Elazığ’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünü bitirdi.

2004 yılında Deloitte Touche & Tohmatsu’da Denetçi, 2005 yılında Sosyal Sigortalar Kurumunda Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2005-2019 yılları arasında Ziraat Bankası A.Ş.’de Teftiş Kurulu Müfettişi, Operasyon Merkezi Bölüm Başkanlığı İş Tasarımı Yöneticisi, Ankara Perakende Şube Yöneticisi, İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı ve Ankara Kamu Kurumsal Şube Yöneticisi olarak görev aldı.

2019-2021 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Çakmak, 13 Ekim 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atanmıştır.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
El freni çekilmediği için hareket eden aracı durdurup, olası faciayı önlediManisa'nın Turgutlu ilçesinde kargo çalışanının el frenini çekmeyi unuttuğu kapalı kasa minibüs, geri geri giderek seyir halindeki araçların ortasına daldı. Cadde esnafından Bilal Elmas (34), araca binip el frenini çekerek durdurdu. O anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler