Geri Dön

Tarımda büyümemiz Avrupa’yı solladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin, Avrupa ölçeğinde birçok ülkeyi geride bırakarak tarımda sağladığı büyüme oranıyla ikinci sırayı elde ettiğini bildirdi. Albayrak, Twitter hesabından Türkiye’nin tarımsal büyümesine ilişkin paylaşımda bulundu.

Tarımda büyümemiz Avrupa’yı solladı

Bu alanda sağlanan gelişmeye dikkati çeken Albayrak, “Avrupa ölçeğinde birçok ülkeyi geride bırakarak tarımda sağladığımız büyüme oranıyla ikinci sırayı elde ettik. Hedefimiz, dünyada ve Avrupa’da lider ülkeler arasında yer almak” ifadelerini kullandı.

Albayrak, bu başarı için çaba gösteren ve emek veren tüm üreticileri de kutladığını kaydetti. Bakan Albayrak, paylaşımında, tarımda Avrupa ülkelerinin 2003 - 2019 dönemine ilişkin ortalama büyüme hızlarına ilişkin bir tabloya da yer verdi. Buna  göre, Slovakya yüzde 7.89’luk büyüme hızıyla listenin ilk, Türkiye yüzde 3.03’lük oranla ikinci sırasında yer alıyor. Türkiye’yi yüzde 2.83 ile Norveç izliyor. Listeye göre, Danimarka, Almanya ve Belçika gibi ülkelerde ise daralma yaşandı.

Tarımda büyümemiz Avrupa’yı solladı

 

Gaziantep'te bir milyon dolar değerinde İncil ele geçirildiGaziantep'te, Suriye'nin Halep kentinde yağmalanan müzeden çalınan çok eski tarihli olduğu değerlendirilen, ceylan derisi üzerine İbranice yazılmış İncil ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber