Geri Dön

Vakıf Katılım’dan 630 milyonluk ihraç

Vakıf Katılım’ın iştiraki Vakıf Varlık Kiralama aracılığı ile 16 Ocak 2020’de 630 milyon TL tutarında, 76 gün vadeli, nitelikli yatırımcıya satış yöntemiyle kira sertifikası ihracı gerçekleştirildi.

Vakıf Katılım’dan 630 milyonluk ihraç

Vakıf Katılım’dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) verilerine göre; katılım bankaları arasında 2019 yılında en fazla yurt içi TL kira sertifikası ihracı gerçekleştiren ve 2020 yılı için SPK’dan 12 milyar TL’lik kira sertifikası ihraç tavanı onayı alan Vakıf Katılım, yılın ilk kira sertifikası ihracını gerçekleştirdi.

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Amacımız, sadece büyümek değil, bu sektörü ve ülke ekonomisini daha da büyütmektir” dedi. Göktaş, 2019’da yatırımcılardan toplamda yaklaşık 9 milyar TL’lik fon sağladıklarını ve 16 Ocak 2020 itibarıyla tedavülde yaklaşık 2,6 milyar TL’lik kira sertifikalarının bulunduğunu belirtti.

Bakan Soylu paylaştı: Eyvallah Rıza Babaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal D'nin sevilen dizisi Arka Sokaklar'daki bekçi sahnesini Twitter hesabından 'Eyvallah Rıza Baba' diyerek paylaştı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber