Geri Dön

Yenilenebilir enerji bayramı yaptık

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’de Ramazan Bayramı’nın birinci günü olan 24 Mayıs’ta üretilen elektriğin yüzde 90’ının yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlandığını bildirdi.

Yenilenebilir enerji bayramı yaptık

Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu oranla günlük elektrik üretiminde yeni bir rekora daha imza attıklarını kaydetti. Paylaşımında “Milli enerjimiz yenilenmeye devam ediyor” ifadelerini kullanan Bakan Dönmez, şunları kaydetti:

“24 Mayıs günü elektrik üretimimizin yüzde 90’ını yerli ve yenilenebilir kaynaklardan elde ederek günlük üretimde yeni bir rekora daha imza attık. Toplam elektrik üretimindeki yenilenebilir enerji oranları, hidrolik yüzde 43.7 yerli kömür yüzde 16.5, rüzgar enerjisi yüzde 14.5, güneş enerjisi yüzde 7.2, jeotermal enerji yüzde 5.3, biyokütle yüzde 2.6 ve diğer temiz kaynaklardan yüzde 0.2 oldu.”

Bakan Dönmez, Fatih Sondaj Gemisi ile ilgili şu Tweet’i paylaştı: “Gemimiz İstanbul Boğaz geçişi için hazır. Fatih, 29 Mayıs’ta, kutlu fethin yıldönümünde, Karadeniz seferi için hareket edecek.”

Polisten kaçmak isterken kaza yaptılarİstanbul Esenyurt'ta polis denetiminden kaçan lüks araçtaki şüpheliler kovalamaca sırasında kaza yapınca yakalandı. Kaza anı güvenlik kamerasına yansırken araçtan poşet içinde para, ruhsatsız silah ve uyuşturucu madde çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber