Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez

Son dakika Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez haber sayfamızda...

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.412 enerji ve tabii kaynaklar bakanı fatih dönmez haberi bulunmuştur.
Karadeniz Gazı için 3'ü sondaj 16 gemi çalışıyor
Karadeniz Gazı için 3'ü sondaj 16 gemi çalışıyorKaradeniz'de keşfedilen 540 milyar metreküplük doğalgazın karaya çıkartılması 3'ü sondaj gemisi olmak üzere 16 geminin çalışmaları sürüyor. Bölgedeki çalışmaları yerinde inceleyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Eş zamanlı 6 bin ayrı faaliyet var. Dünya ölçeğinde bir proje" dedi.
28.05.2022Ekonomi
Bakan Dönmez tarih verdi! 4. sondaj gemisi ne zaman sefere çıkacak?
Bakan Dönmez tarih verdi! 4. sondaj gemisi ne zaman sefere çıkacak?Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 4. sondaj gemisinin 2 aylık bakım ve kontrol süreci olacağını ve ardından ilk sondajı için demir atacağını söyledi.
27.05.2022Ekonomi
Yerli jeneratör seri üretilecek
Yerli jeneratör seri üretilecekEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Yerli ve milli jeneratör üretiminde artık seri üretime geçiyoruz. İlk yerli türbinimizi ve seri üretimden çıkaracağımız ilk yerli jeneratörümüzü Sakarya nehri üzerinde bulunan Hasan Polatkan Hidroelektrik Santrali’nde kullanacağız” dedi.
26.05.2022Ekonomi
Bakan Dönmez: Yerli jeneratörde seri üretime geçiyoruz
Bakan Dönmez: Yerli jeneratörde seri üretime geçiyoruzEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Hedef 2053: Termik Santrallerin Geleceği Çalıştayı"nda açıklamalarda bulundu.
25.05.2022Ekonomi
Karadeniz gazının karaya çıkartılma çalışmaları sürüyor
 Karadeniz gazının karaya çıkartılma çalışmaları sürüyorKaradeniz gazını karaya çıkartmak için çalışmalar sürüyor. 10 sondaj kuyusunun açılması hedeflenirken su altı borularının Temmuz ayından itibaren döşenmeye başlanması bekleniyor.
23.05.2022Ekonomi
Haneler için enerji verimliliği kredisi
Haneler için enerji verimliliği kredisiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Enerji Zirvesi’nde yaptığı konuşmada “Elektrik üretim, iletim ve dağıtımından, karalarda ve denizde petrol ve doğal gaz arama ve üretimine, madencilikten nükleer enerjiye kadar son dönemde hem özel hem de kamu eliyle ciddi bir altyapı ve üstyapı yatırımlarına giriştik. Bugün itibariyle elektrikte kurulu gücümüz 100 bin megawattı geçmiş durumda” dedi.
21.05.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'den elektrik üretimi açıklaması
Bakan Dönmez'den elektrik üretimi açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, MÜSİAD Uluslararası Enerji Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "Özellikle son dönemde yeni yapılan binalarımızda mutfakta kullanılan ocaklar elektrikle çalışıyor. Elektrik bizim için ikincil bir kaynak. Yani başka bir kaynak tarafından üretilmesi gerekiyor. Buradan inşaat sektörüne bir çağrıda bulunmak istiyorum. Yeni yapılarda mutfaklarda pişirme yöntemlerini elektrikle değil doğal gazla pişirmeye uygun bir şekilde inşa etmemiz kaynaklarımızı daha verimli ve etkin kullanılmasını sağlayacaktır. Eğer burada bir mesafe kat edemezsek bununla ilgili bir düzenleme de yapabiliriz" dedi.
20.05.2022Ekonomi
Bakan Dönmez: 4'üncü sondaj gemimiz, dünyadaki 5 gemiden 1'i
Bakan Dönmez: 4'üncü sondaj gemimiz, dünyadaki 5 gemiden 1'iEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin 4'üncü sondaj gemisinin, kendi klasmanında dünyadaki 5 gemiden 1'i olduğunu belirterek, yakında keşif faaliyetine başlayacağını açıkladı.
20.05.2022Haberler
Bakan Dönmez: 4'üncü sondaj gemimiz, dünyadaki 5 gemiden 1'i
Bakan Dönmez: 4'üncü sondaj gemimiz, dünyadaki 5 gemiden 1'iEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin 4'üncü sondaj gemisinin, kendi klasmanında dünyadaki 5 gemiden 1'i olduğunu belirterek, yakında keşif faaliyetine başlayacağını açıkladı.
20.05.2022Ekonomi
Fuat Oktay, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile bir araya geldi
Fuat Oktay, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile Türkiye-Cezayir İş Yatırım Forumu'nda bir araya geldi. Burada konuşan Oktay, "Cezayir'de faaliyet gösteren yaklaşık bin 400'ü aşkın Türk şirketi, 30 bin Cezayirli kardeşimize sağladığı istihdam ile Cezayir ekonomisine katkı sunmaktadır. Biz Cezayir'i bir pazar olarak değil, bölgedeki en önemli ticaret ve üretim ortaklarımızdan biri olarak görüyoruz. Cezayir'in Mağrip bölgesinde ve Afrika kıtasında barış ve huzurun tesisi ve korunmasında kilit öneme sahip olduğu bilincindeyiz" dedi. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ise Türk iş insanlarına yatırım çağrısı yaptı.
17.05.2022Gündem
4’üncü sondaj gemisi 19 Mayıs’ta Türkiye’de
4’üncü sondaj gemisi 19 Mayıs’ta Türkiye’deEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Daha önce milletimizle müjdesini paylaştığımız 4’üncü sondaj gemimiz inşallah 19 Mayıs günü Türkiye’de olacak” dedi.
17.05.2022Ekonomi
Türkiye-Cezayir arasında 15 anlaşma, bir ortak bildiri imzalandı
Türkiye-Cezayir arasında 15 anlaşma, bir ortak bildiri imzalandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun arasında Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi 1. Toplantısı Ortak Bildirisi imzalandı. Ayrıca Türkiye ile Cezayir arasında siyasi, askeri, ekonomik, ticari, kültürel, turistik alanlarda iş birliğini içeren 15 anlaşma imzalandı.
16.05.2022Gündem
Bakan Dönmez dördüncü sondaj gemisi için tarih verdi
Bakan Dönmez dördüncü sondaj gemisi için tarih verdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Daha önce milletimizle müjdesini paylaştığımız 4'üncü sondaj gemimiz inşallah 19 Mayıs günü Türkiye'de olacak" dedi.
16.05.2022Ekonomi
Yatırımda ‘büyük’ hamle
Yatırımda ‘büyük’ hamleYeni tasarımları hayata geçirmeyi, enerji verimliliği sağlamayı ve israfı önlemeyi hedefleyen Eczacıbaşı, büyük ebatlı ürünlerin üretileceği yeni Vitra Karo tesisini hizmete aldı.
14.05.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ile masa tenisi oynadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ile masa tenisi oynadıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile masa tenisi oynadı.
10.05.2022Siyaset
Son dakika: Kazakistan ile 15 anlaşma imzalandı! Erdoğan yeni hedefi belirledi: 10 milyar dolar...
Son dakika: Kazakistan ile 15 anlaşma imzalandı! Erdoğan yeni hedefi belirledi: 10 milyar dolar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile başbaşa görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası iki ülke arasında 15 yeni anlaşma imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tokayev anlaşmaların ardından ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan "5 milyar dolar olarak belirlediğimiz hedefimizi geride bıraktık. İnşallah birlikte atacağımız adımlarla 10 milyar dolar hedefine ulaşacağız." dedi. Tokayev ise açıklamasında, "Türkiye, Kazakistan için çok önemli bir stratejik ortaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman bize destek olduğunu biliyoruz. Erdoğan vizyon sahibi bir lider." ifadelerini kullandı.
10.05.2022Siyaset
Son dakika! Erdoğan, Tokayev'i resmi törenle karşıladı
Son dakika! Erdoğan, Tokayev'i resmi törenle karşıladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev’i resmi törenle karşıladı.
10.05.2022Siyaset
Gaz depolamada önemli eşik aşıldı
Gaz depolamada önemli eşik aşıldıDoğal gaz arz güvenliği için depolamada önemli bir eşik geçildi. Silivri Yeraltı Depolama Tesisi’nde kapasite artırımı için açılan kuyuların ikisinde gaz yakma testi tamamlandı.
9.05.2022Ekonomi
Şehit teğmenin baba ocağında yas var
Şehit teğmenin baba ocağında yas varZeytindalı harekât bölgesinde teröristler tarafından düzenlenen füze saldırısında şehit olan İstihkam Teğmen Talha Bahadır'ın (29) Yalova'nın Çiftlikköy ilçesindeki baba ocağında yas var.
4.05.2022Gündem
Hedef dünyada ilk 3
Hedef dünyada ilk 3Türkiye’nin güneş paneli üretiminde önemli artış sağlandı. Türkiye 7960 megavatlık panel üretimi kapasitesiyle dünyada 4’üncü sırada. Enerji Bakanı Dönmez, gelecek yıl güneş paneli üretiminde dünyada ilk 3’e girmeyi hedeflediklerini söyledi.
2.05.2022Ekonomi
Bakan Dönmez: Meydanı bunların yalanlarına, iftiralarına bırakacak değiliz
Bakan Dönmez: Meydanı bunların yalanlarına, iftiralarına bırakacak değilizEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yalan siyasetiyle gündeme gelmeye çalıştığını belirterek, "Önce '4 milyon abonenin elektriği kesik' dedi. Yalanını rakamlarla ortaya koyduk. Ardından geçen hafta ziyaret ettiği evin 'elektrikleri 4 aydır kesik' dedi. Öyle olmadığını belgelerle ortaya koyduk. Bunlara laf anlatmak aslında zaman israfı, ancak gel gör ki meydanı da bunların yalanlarına, iftiralarına bırakacak değiliz" dedi.
30.04.2022Haberler
Bakan Dönmez: Meydanı bunların yalanlarına, iftiralarına bırakacak değiliz
Bakan Dönmez: Meydanı bunların yalanlarına, iftiralarına bırakacak değilizEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun yalan siyasetiyle gündeme gelmeye çalıştığını belirterek, "Önce '4 milyon abonenin elektriği kesik' dedi. Yalanını rakamlarla ortaya koyduk. Ardından geçen hafta ziyaret ettiği evin 'elektrikleri 4 aydır kesik' dedi. Öyle olmadığını belgelerle ortaya koyduk. Bunlara laf anlatmak aslında zaman israfı, ancak gel gör ki meydanı da bunların yalanlarına, iftiralarına bırakacak değiliz" dedi.
30.04.2022Gündem
Bakan Dönmez gençlerle iftar programında buluştu
Bakan Dönmez gençlerle iftar programında buluştuEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen "Haluk Dursun Kütüphanesinde Gençlerle İftar" programına katıldı.
29.04.2022Siyaset
Bakan Dönmez: "Elektrikte sessiz bir devrim yaptık"
Bakan Dönmez: "Elektrikte sessiz bir devrim yaptık"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Elektrikte sessiz bir devrim yaptık. Neredeyse 100 milyar doların üzerinde yatırım yaptık. Bu dile kolay. Büyük çoğunluğunu da kendi milli bütçemiz, Hazine kaynaklarımızdan karşılamadan yaptık. Yüzde 80-90’ı özel sektör kaynaklı" dedi.
28.04.2022Haberler
Bakan Dönmez: Elektrikte sessiz bir devrim yaptık
Bakan Dönmez: Elektrikte sessiz bir devrim yaptıkEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Elektrikte sessiz bir devrim yaptık. Neredeyse 100 milyar doların üzerinde yatırım yaptık. Bu dile kolay. Büyük çoğunluğunu da kendi milli bütçemiz, Hazine kaynaklarımızdan karşılamadan yaptık. Yüzde 80-90’ı özel sektör kaynaklı" dedi.
28.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.