Geri Dön
EkonomiZiraat Bankası Genel Müdürü Çakar: Demirören Grubu'na sağlanan kredi canlı hesaplarda izleniyor

Ziraat Bankası Genel Müdürü Çakar: Demirören Grubu'na sağlanan kredi canlı hesaplarda izleniyor

Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, bankanın Demirören Grubu'na medya sektöründe satın alma için kullandırdığı kredinin şu anda canlı hesaplarda izlendiğini söyledi.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Çakar: Demirören Grubu'na sağlanan kredi canlı hesaplarda izleniyor

Demirören Grubu'nun Hürriyet gazetesinin satın alınmasında bankadan 750 milyon dolar kredi çektiği ve söz konusu kredinin ise geri ödenmediği iddia ediliyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonunda, Ziraat Bankası'nın hesaplarının görüşülmesi sırasında muhalefet milletvekilleri, Demirören Grubuna verilen 750 milyon dolarlık krediyi ve ödenmediği iddialarını gündeme getirerek, 'Taksitleri ödenmeye başlandı mı?', 'hangi ipotekleri aldınız?' sorularını sordular.

Sorular üzerine, Ziraat Bankası'nın ticaret, hizmet, enerji sektörü, inşaat gibi medya sektörüne de kredi verebileceğini belirten Çakar şunları söyledi:

"Söz konusu firma da bu kapsamda kredilendirilmiş olan bir firmadır. Bu firmanın kredileri an itibarıyla Ziraat Bankasında canlı hesaplarda izleniyor. Ancak şunun altını özellikle çizeyim, Bankamız bu firmaya karşı da bütün müşterilerine olduğu üzere bankacılık usul ve esaslarının getirdiği çerçevede muamele edecektir."

Yolcu otobüsünün bagajından 11 kaçak göçmen çıktıGaziantep'te, bir yolcu otobüsünde yapılan kontrolde bagaj kısmına gizlenen ve yurda kaçak yollarla girdiği belirlenen Afganistan uyruklu 11 kaçak göçmen yakalandı. Otobüs şoförü ile muavin hakkında 'göçmen kaçakçılığı' suçundan adli işlem başlatıldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler