Ziraat Bankası

Ziraat Bankası

Son dakika Ziraat Bankası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ziraat Bankası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ziraat Bankası haber sayfamızda...

Ziraat Bankası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.578 ziraat bankasi haberi bulunmuştur.
Yeni katılımlarla 1.3 milyar $’lık güven
Yeni katılımlarla 1.3 milyar $’lık güvenZiraat Bankası, geçen yıl sağladığı 1 yıl vadeli 1.1 milyar dolar büyüklüğündeki sendikasyon kredisini bu yıl yüzde 125 çevirme oranıyla bir kez daha başarılı şekilde yeniledi. Toplamda 1.33 milyar dolar büyüklüğünde sağlanan 367 gün vadeli kredinin koordinatörlüğünü, Abu Dhabi Commercial Bank PJSC, Emirates NBD Capital Limited Bank ve The Commercial Bank (P.S.Q.C.) gerçekleştirdi.
14.04.2021 Ekonomi
Söğüt Altın Madeni Projesi'nde iş birliği
Söğüt Altın Madeni Projesi'nde iş birliğiTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) iştiraki GÜBRETAŞ Maden Yatırımları AŞ ile Ziraat Bankası arasında, Söğüt Altın Madeni Projesi'ndeki altın kaynağının ülke ekonomisine kazandırılması için iş birliği ve kredi sözleşmesi yapıldı.
13.04.2021Altın
Ziraat Bankası Genel Müdürü'nden sendikasyon kredisi açıklaması
Ziraat Bankası Genel Müdürü'nden sendikasyon kredisi açıklamasıZiraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, 45 uluslararası bankanın katılımıyla sağladığı 1,33 milyar dolarlık sendikasyon kredisine ilişkin, "Kredi, Türk Bankacılık sistemine ve Ziraat Bankası’na küresel piyasalarda duyulan güvenin bir göstergesidir." ifadesini kullandı.
13.04.2021Ekonomi
Afet mağduru çiftçiye geçen yıl 1,3 milyar liralık hasar tazminatı ödendi
Afet mağduru çiftçiye geçen yıl 1,3 milyar liralık hasar tazminatı ödendiÇiftçinin doğal afetlerden korunması amacıyla oluşturulan Tarım Sigortaları Havuzu'ndan geçen yıl üreticilere 1,3 milyar liralık hasar tazminatı ödemesi gerçekleştirildi.
5.04.2021Ekonomi
Bankalar saat kaçta açılıyor/kapanıyor? Banka şubeleri hangi saatler arasında hizmert veriyor
Bankalar saat kaçta açılıyor/kapanıyor? Banka şubeleri hangi saatler arasında hizmert veriyorBankalar saat kaçta açılıyor/kapanıyor sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 58 ilde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarının sona ermesinin ardından vatandaşlar banka çalışma saatleri konusunda araştırmalarını sıklaştırdı. Bankaların çalışma saatleri her bir banka için farklılık gösterse de mesai başlangıç ve bitiş saatleri arasında büyük değişiklikler yer almıyor. Peki Banka şubeleri saat kaçta açılıyor/kapanıyor? İşte çalışma saatleri...
5.04.2021Ekonomi
Sanal Pos Nedir, Nasıl Kullanılır? Sanal Pos Nasıl Alınır, Nasıl Kurulur?
Sanal Pos Nedir, Nasıl Kullanılır? Sanal Pos Nasıl Alınır, Nasıl Kurulur?Sanal pos, mağazadan yapılan alışverişlerde kart ile ödeme yapıldığı zaman kullanılan ve POS adı verilen cihazların internet üzerinden kullanım çeşidine POS-VPOS veya sanal pos adı verilir. Sanal POS mantığına bakıldığında mağazada kardı cihaza okutulduğu zaman işlem nasıl gerçekleşiyorsa, online olarak yani internet üzerinden girilmiş olan bilgilerin de kredi ve banka kuruluşundaki hesabından almış olduğu hizmetin ve ürünün bedeli olan para miktarının satıcı kişinin bankasındaki hesabına geçirilmesi olayına dayanır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
4.04.2021Eğitim
Ziraat Bankası’na  400 milyon $ kredi
Ziraat Bankası’na 400 milyon $ krediSon dakika haberlere göre Ziraat Bankası, Çin Exim Bank (The Export Import Bank Of China) ile 400 milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladı.
1.04.2021Ekonomi
Hali Arazi Ne Demek? Hali Arazi Kime Aittir, Kiralanabilir Mi?
Hali Arazi Ne Demek? Hali Arazi Kime Aittir, Kiralanabilir Mi?Hali arazi sözcüğü son zamanlarda sıklıkla duyulan bir kavramdır. Hali arazi sözcüğüne televizyonlarda, dergi ve kitaplarda rastlamak mümkündür. Sosyal medya kullanımının artması ile birlikte değişik sosyal platformlarında da hali arazi ifadesine denk gelmek olanaklıdır. Bu sebeplerle "hali arazi" ifadesinin ne anlama geldiği, neyi anlattığı pek merak konusu olmaktadır. Hali arazi ne demek? Hali arazi ne demek? Hali arazi kime aittir, kiralanabilir mi? İşte sizler için hali arazi hakkında bilgileri derledik.
1.04.2021Ekonomi
Ziraat Bankası 400 milyon dolarlık kredi temin etti
Ziraat Bankası 400 milyon dolarlık kredi temin ettiZiraat Bankası, Çin Exim Bank (The Export Import Bank Of China) ile 400 milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladı.
31.03.2021Uzmanpara
TCMB, 2020 yılı için brüt yüzde 12 kar payı dağıtacak
TCMB, 2020 yılı için brüt yüzde 12 kar payı dağıtacakTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), hissedarlara 2020 yılı kar payı olarak 90 numaralı kupon karşılığında hisse senetlerinin nominal değerleri üzerinden brüt yüzde 12 ödeme yapılmasına karar verdi.
31.03.2021Ekonomi
Merkez Bankası'ndan kar payı açıklaması
Merkez Bankası'ndan kar payı açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), hissedarlara 2020 yılı kar payı olarak 90 numaralı kupon karşılığında hisse senetlerinin nominal değerleri üzerinden brüt yüzde 12 ödeme yapılmasına karar verdi.
31.03.2021Uzmanpara
Emekli maaş promosyonu ücretleri 2021! Emekli promosyonları ne zaman verilecek, ne kadar?
Emekli maaş promosyonu ücretleri 2021! Emekli promosyonları ne zaman verilecek, ne kadar?Emekli maaş promosyonu 2021 ücretleri emeklilerin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Bankalar emekliler için çeşitli fırsatlar hazırlıyor. Emekliler ise bankların promosyon miktarları ve verilecek tarih ile ilgili gelişmeleri merak ediyor. Peki 2021 emekli maaş promosyon ücretleri ne kadar? Emekli promosyonu ne zaman verilecek?
29.03.2021Ekonomi
Son dakika - Beşiktaş'ta çare yüzde 50 küçülme!
Son dakika - Beşiktaş'ta çare yüzde 50 küçülme!Beşiktaş Yönetimi, futbol takımının bütçesini 2 yıl içinde yüzde 50 oranında azaltmak istiyor. Bankalar konsorsiyumu ile yeni anlaşma imzalayan siyah-beyazlılar, Ağustos 2023’ten itibaren tüm ödemelerini aksatmadan gerçekleştirmeyi planlıyor
28.03.2021Beşiktaş
Ziraat Bankası’nda bayrak değişimi
Ziraat Bankası’nda bayrak değişimiZiraat Bankası Genel Müdürlüğü’nü 2011 yılından bu yana sürdüren Hüseyin Aydın, görevini Alpaslan Çakar’a devretti. Yönetim kurulu başkanlığına da Burhaneddin Tanyeri getirildi.
27.03.2021Ekonomi
Ziraat Bankası’nın yeni Genel Müdürü Alpaslan Çakar oldu
Ziraat Bankası’nın yeni Genel Müdürü Alpaslan Çakar olduZiraat Bankası Genel Müdürlük görevine Alpaslan Çakar atandı. Hüseyin Aydın, 15 Temmuz 2011 tarihinden beri yürüttüğü Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini, olağan genel kurul sonrası Alpaslan Çakar’a devretti.
26.03.2021Ekonomi
Sütçü ve kombine sığır yetiştiriciliğinde 7 il daha yararlanabilecek
Sütçü ve kombine sığır yetiştiriciliğinde 7 il daha yararlanabilecekSütçü ve kombine sığır yetiştiriciliğinde Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Muş ve Tunceli'de faaliyet gösteren/gösterecek üreticiler de öncelikli bölge yatırımı kriterinden faydalanabilecek.
26.03.2021Ekonomi
‘Bankalar kredi verme yetkinliğini artırdı’
‘Bankalar kredi verme yetkinliğini artırdı’Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Türk bankacılık sisteminin salgın döneminde kredi kanallarını açık tuttuğunu belirterek, “Sektörün kredi vermeme gibi bir durumu yok. Tam tersine sektör kredi verme konusundaki yetkinliğini artırdı” dedi.
26.03.2021Ekonomi
Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın görevini yarın devredecek
Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın görevini yarın devredecekZiraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, yarın yapılacak Olağan Genel Kurul toplantısında görevini bırakacak.
25.03.2021Ekonomi
Türk bankacılık sisteminin aktif büyüklüğü milli gelirin yüzde 121'ine ulaştı
Türk bankacılık sisteminin aktif büyüklüğü milli gelirin yüzde 121'ine ulaştıTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Türk bankacılık sisteminin bilanço büyüklüğünün 6 trilyon lirayı geçtiğini belirterek, "Toplam aktiflerin milli gelire oranı yüzde 121'e ulaştı." dedi.
25.03.2021Ekonomi
Kamu bankaları frene basmıyor
Kamu bankaları frene basmıyorKamu bankaları, gerek girişimcilere sağladıkları yeni kaynaklar ve imkanlarla gerekse de her kesimden kredi kullanıcılarına gösterdikleri kolaylıklarla gündeme gelmeye devam ediyor. Ziraat Bankası ve Halkbank’ın bu kapsamda attıkları adımlar, takip ediliyor.
24.03.2021Ekonomi
Ziraat Bankası'nın müşterilerine sağladığı ödeme kolaylığı ilgi görüyor
Ziraat Bankası'nın müşterilerine sağladığı ödeme kolaylığı ilgi görüyorZiraat Bankası Kredi Risk İzleme, Tasfiye ve Hukuk Grup Başkanı Recep Türk, takipte borcu bulunan müşterilere sağladıkları ödeme kolaylığının ilgi gördüğünü belirterek, "Uygulamanın yürürlüğe girdiği günden bugüne kadar geçen çok kısa sürede 15 binin üzerinde hesap sahibi müşterimiz uygulamadan faydalandı." ifadelerini kullandı.
23.03.2021Ekonomi
AÖL 2. dönem sınavları ne zaman 2021? AÖL sınavı nasıl olacak, online mı yapılacak?
AÖL 2. dönem sınavları ne zaman 2021? AÖL sınavı nasıl olacak, online mı yapılacak?AÖL 2. Dönem sınavlarına ilişkin kılavuz yayımlandı. AÖL sınavları iptal mi, ertelendi mi, nasıl olacak? gibi sorular da yanıt buldu. MEB tarafından paylaşılan AÖL kılavuzunda sınav tarihleri ve AÖL sınavlarının uygulanış şekli belirtildi. Öğrenciler ise harekete geçti. Peki AÖL 2. Dönem sınavları ne zaman ve nasıl olacak, online mı? İşte AÖL sınav tarihleri 2021 yılı 2. Dönem....
23.03.2021Gündem
ÖSYM son dakika: ALES başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Adaylar için son gün...
ÖSYM son dakika: ALES başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Adaylar için son gün...ALES başvuruları için son gün. 12 Mart tarihinde başlayan ALES başvuruları bugün sona eriyor. Peki, ALES başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM AİS aracılığıyla yapılan ALES için başvuru ücreti ne kadar? İşte ALES başvuruları ile ilgili ayrıntılar.
22.03.2021Gündem
75 bin çiftçi 213 organik ürün
75 bin çiftçi 213 organik ürünTürkiye organik üretim payını 2023’e kadar yüzde 3’e çıkarmaya çalışırken, destekleme ve teşvik sistemleri de gelişmeye devam ediyor. 75 bine yakın üretici organik üretim yapıyor, pazar büyüyor. Ancak ‘organik’ arkasına sığınan ‘fırsatçılar’ gıda fiyatlarının yükseldiği dönemde yeniden devreye girdi. Hem organikte güven algısı sarsılırken, hem de tüketici ödediği değerde ürüne ulaşamadı
21.03.2021Ekonomi
Futbolda yeni sayfa! İmzalar resmen atıldı...
Futbolda yeni sayfa! İmzalar resmen atıldı...Dört büyük kulüp Bankalar Birliği ile yeni bir anlaşma yaptı. Daha önce 5 senelik olarak atılan imzalar, 9 yıl olarak revize edildi. TFF Başkanı Özdemir törende yaptığı açıklamada, “Günü kurtarmak için değil, gelecek adına adımlar atıyoruz” dedi
20.03.2021Futbol

Benzer Haber Etiketleri

Ziraat Bankasıbankaziraatkredibankası

Ziraat Bankası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.