Geri Dön
DekorasyonDünyanın En Lüks Tema Parklarından Biri: Ferrari World

Dünyanın En Lüks Tema Parklarından Biri: Ferrari World

Dünyanın En Lüks Tema Parklarından Biri: Ferrari World

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dhabi, Ortadoğu'da eğlencenin de başkenti olma yolunda hızla ilerliyor. Bu ilerlemeyi en güzel anlatan örneklerden biri de Abu Dhabi'de bulunan Ferrari World. Dünyaca ünlü İtalyan lüks araç üreticisi Ferrari tarafından yaptırılan lüks tema park, alanında en büyükler arasında yer alıyor.Mimaride uzay çatı olarak bilinen yöntemle, birbirine geçmeli olarak inşa edilen yapı, mimari açıdan da oldukça başarılı bir örnek olarak Yas Adası'nı çekici kılıyor. Ferrari'nin alımlı kırmızısı sayesinde hem iç hem dış mimarisi parkın temasını oldukça iyi anlatıyor.

Yapabileceklerinizin Sınırı Yok

Dünyanın En Lüks Tema Parklarından Biri: Ferrari World

Gezegende, saatte 240 km'ye 2.49 saniyede ulaşabileceğiniz tek yer burası. Hız düşkünleri için tasarlanan dünyanın en hızlı roller coaster'ı, Ferrari World çatısı altında bulunuyor. Teknolojinin tüm imkanlarının kullanıldığı Ferrari World, farklı simülatörleri de ziyaretçilerine sunuyor.

Dünyanın En Lüks Tema Parklarından Biri: Ferrari World

Çok sensörlü simülatörü ile İtalya üzerinde seyahat ediyormuşsunuz hissi uyandıran Viaggio in Italia, Yas Adası'nda bulunan marinanın etrafında yarıştığınızı hissettiğiniz Scuderia Challenge bunların başında geliyor.Ferrari World'de bulunan her alan kalp atışlarınızı artıracak şekilde tasarlanmış. Kullanabileceğiniz oyun alanlarının tümü, hız teması üzerine kurulu ve bu da adrenalin dolu bir deneyimin garantisini veriyor.

Dünyanın En Lüks Tema Parklarından Biri: Ferrari World

Ferrari World'de yetişkinler için roller coaster ve simülasyon gibi eğlence alanları bulunurken, çocuklar da unutulmamış. Her yaştan çocuğun keyifli vakit geçirebileceği alanlarda Junior GT ile çocuklar minik Ferrarilerde güvenli sürüşün keyfini yaşıyor. Benzer şekilde Junior Grand Prix ise çocukların yarış heyecanını yaşamasını sağlıyor. Tyre Change Show ise komedi içeriği ile heyecana ara verip eğlenceli vakit geçirmenize yardımcı oluyor.

Ferrari Tarihine Tanıklık Edin

Dünyanın En Lüks Tema Parklarından Biri: Ferrari World

Dünyanın efsanevi markalarından biri olan ve ilgili ilgisiz herkesin aklında bir imaja sahip olan Ferrari'yi burada daha yakından tanıyabilirsiniz. Tema parkın bir alanında, tıpkı fabrika turu gibi markaya dair alanlar ayrılmış. Bir Ferrari'nin ortaya çıkış sürecini anlatan, her yaştan insana hitap eden mükemmel hikayeler, benzersiz bir Ferrari Müzesi bunların başında geliyor.

Dünyanın En Lüks Tema Parklarından Biri: Ferrari World

Ferrari'nin yaratıcısı Enzo Ferrari'nin ilham verici hayat hikayesi ise büyük ekranlardan anlatılıyor. Ferrari hakkında bilgilerinizi test edebileceğiniz interaktif oyunlar ve sürüş deneyimi yaşatan simülatörler de Ferrari'nin alana kattığı eğlenceler arasında. Bir çocuğun keyifle tüm gününü geçirebileceği Junior Training Camp ve araba temalı oyun alanı olan Khalil’s Car Wash çocuklara Ferrari'yi sevdiriyor.Ferrari mağazalarından çeşitli obje alışverişleri yapabileceğiniz, gerçek İtalyan pizzasını tadabileceğiniz ve günün enerjisini yakalamak için harika bir Espresso tadabileceğiniz mekanları ile Ferrari World, Abu Dhabi ziyaretlerinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.