Geri Dön
Gündem0-17 yaş arası vaka sayısı kaç?

0-17 yaş arası vaka sayısı kaç?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünkü Kabine toplantısı sonrası bugün gazetecilerin sorularını yanıtladı. Okulların tekrar kapanıp kapanmayacağı gündem olurken Bakan Koca 0-17 yaş arası vaka sayısını açıkladı. İşte konu hakkındaki detaylı bilgiler...

0-17 yaş arası vaka sayısı kaç?

Son günlerde artan vaka sayıları sonrası okulların kapanıp kapanmayacağı gündem oldu. Dünkü Kabine toplantısının ardından bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuya açıklık getirdi. Bu gelişmeler sonrası "0-17 yaş arası vaka sayısı kaç?" sorusu sorulmaya başlandı.

0-17 YAŞ ARASI KAÇ VAKA VAR?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Okulların son üç hafta açık kalmasıyla 0-17 yaş arası vaka sayısı bir kat daha arttı. Ortalama aktif vakamız şu an 400 bin. Dörtte biri 0-17 yaş grubunda. Yüzde 25 oranında. Daha önce yüzde 10-11 oranındaydı. Bu vaka sayılarındaki artış hastane yatışına yüzde 10 yansıdı. Yoğun bakım ve entübe sayılarına yansımadı. Dolayısıyla bu anlamda tedirgin olabilecek bir durum yok. Yakından takip ediyoruz. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı olarak ikili ve hafta sonu eğitim dahil olmak üzere bütün alternatiflerin denenmesini ve her haliyle okulların açık kalmasını düşünüyoruz. Sadece Milli Eğitim Bakanlığı okulları değil üniversite eğitimi için de aynı şekilde düşünüyoruz." dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Kontrolden çıkan kamyonet 100 metreden uçuruma yuvarlandıTokat'ın Zile ilçesinde, sürücüsünün virajı alamadığı kamyonetin 100 metrelik uçuruma yuvarlandığı kazada 3 kişi yaşamını yitirdi, 1 kişi yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler