Geri Dön

1 Ağustos korona tablosu yayınlandı - Vaka sayısı ve ölü sayısı bugün kaça yükseldi? Bakan Koca açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Ağustos koronavirüs tablosunu vatandaşların erişimine açtı. Gün itibariyle yayınlanan son tabloya göre; test sayısının toplamda 5 milyona yaklaştığı, toplam vaka sayısı ise 230.873'e ulaştığı belirtildi. 15 vatandaşımızın ise hayatını kaybettiği açıklanırken toplam iyileşen sayısı ise 214.535 olarak duyuruldu...

1 Ağustos korona tablosu yayınlandı - Vaka sayısı ve ölü sayısı bugün kaça yükseldi? Bakan Koca açıkladı

Tüm dünyada etkisi devam eden koronavirüs ile ilgili ülkemizdeki son durum bu akşam 20.00 sularında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanacak. İşte yurt genelindeki vatandaşlarımızın her gün heyecanla beklediği günlük tablonun son ayrıntıları... 

TÜRKİYE'DE VAKA SAYISI KAÇ OLDU? 

(31 TEMMUZ CUMA)

BUGÜNKÜ TEST SAYISI: 44.846

BUGÜNKÜ VAKA SAYISI: 996

BUGÜNKÜ CAN KAYBI:  19

BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI: 981

TOPLAM SAYILAR

TOPLAM TEST SAYISI: 4.845.669

TOPLAM VAKA SAYISI: 231.869

TOPLAM CAN KAYBI: 5.710

TOPLAM İYİLEŞEN SAYISI: 215.516

1 Ağustos korona tablosu yayınlandı - Vaka sayısı ve ölü sayısı bugün kaça yükseldi Bakan Koca açıkladıALMANYA'DA COVID-19 PROTESTOSU

Almanya’nın başkenti Berlin’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri protesto edildi.

'Querdenken 711' adlı bir oluşum tarafından Kovid-19 önlemlerini protesto etmek amacıyla düzenlenen gösteri için binlerce kişi kent merkezindeki Unter den Linden Caddesi'nde toplandı.

Daha sonra yürüyüşe geçen göstericiler, maske takma ve mesafe kuralları gibi Kovid-19’dan dolayı alınan tedbirlerin eleştirildiği dövizler ve pankartlar taşıdı.

Maske takma ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı gözlenen gösteride, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Sağlık Bakanı Jens Spahn aleyhine sloganlar da atıldı.

Ülke basınında yer alan haberlerde, göstericilerin ülkenin değişik bölgelerinden geldiği ve aralarında çok sayıda aşırı sağcının da bulunduğu belirtildi.

Gösteri sırasında maske takan gazetecilere de tepki gösterildiği ifade edildi.

Berlin polisinden yapılan açıklamada, hijyen kurallarına uyulmadığı gerekçesiyle gösteriyi düzenleyen kişi hakkında suç duyurusunda bulunulduğu aktarıldı.

Gösteriye 17 bin kişinin katıldığı bilgisi paylaşılan açıklamada, 17 Haziran Caddesi’nde son bulması planlanan gösterinin, yürüyüşü organize eden kişi tarafından daha önce sonlandırıldığı kaydedildi.

Öte yandan yürüyüşün güzergahında çok sayıda karşıt gösteriler düzenlendi.

Buradaki göstericiler, yürüyüşe aşırı sağcıların katılmasına tepki gösterdi.

Yürüyüşe katılanlar ile karşıt göstericiler arasında tartışmalar da yaşandı.

Akıllara durgunluk veren kaza! Seyir halindeyken üzerinden atladılarAdana’nın Kozan ilçesinde akıllara durgunluk veren bir kaza yaşandı. Şoförü ve yanındaki yolcunun atlayıp kayıplara karıştığı çalışır durumdaki sepetli motosiklet lokantada kuryelik yapan şahsa çarptı. Kendisine sürücü olmayan sepetli bir motosikletin çarptığını söyleyen kuryeye kimse inanmadı. Görülmemiş kaza güvenlik kamerası görüntüleri sayesinde aydınlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber