Geri Dön
Gündem15 bin öğretmen atama takvimi MEB | Sözleşmeli öğretmen ataması mülakat yerleri açıklandı mı, sınav ne zaman?

15 bin öğretmen atama takvimi MEB | Sözleşmeli öğretmen ataması mülakat yerleri açıklandı mı, sınav ne zaman?

MEB, yeni atama müjdesini duyurmuştu. Adaylar ise, '15 bin sözleşmeli öğretmen atama sınavı ne zaman, başvuru sonuçları açıklandı mı?' sorularına yanıt aramaya başladı. 27 Eylül - 8 Ekim tarihleri arasında alınan sözleşmeli öğretmen ataması başvurularının ardından gözler mülakat yerlerinin açıklanacağı tarihte. Peki, MEB 15 bin öğretmen ataması sözlü sınavı ne zaman?

15 bin öğretmen atama takvimi MEB | Sözleşmeli öğretmen ataması mülakat yerleri açıklandı mı, sınav ne zaman?

15 bin yeni sözleşmeli öğretmen atamasını ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu. Ardından MEB, 15 bin öğretmen atama takvimini yayımladı. Branş ve kontenjan dağılımları bildirilen atamanın detayları açıklandı. Adayların beklediği mülakat yerlerinin ilan edileceği tarih 25 Ekim olarak takvimde yerini aldı. İşte, 2021 öğretmen atama takvimi...

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI MÜLAKAT YERLERİ AÇIKLANDI MI?

15 bin yeni öğretmen alımına ilişkin branş ve kontenjan dağılımı yapılmış ve en fazla atama yapılacak ilk 3 branş sırasıyla 2 bin 175 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1.755 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği ve 1.302 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği şeklinde açılanmıştı. Ayrıca öğretmenlik için atamaya esas teşkil eden 110 alandan her birine kontenjan verildi. Söz konusu atamanın başvuruları 8 Ekim tarihinde son buldu. Sözlü mülakat yerleri ise 25 Ekim 2021'de belli olacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA SINAVI NE ZAMAN?

Mülakat da 12-27 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar 27 Aralık'ta ilan edilecek. Atama tercihleri 221-26 Ocak 2022'de alınacak ve sonuçlar ise 31 Ocak 2022'de duyurulacak.

MEB 15 BİN ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN...

 

 

 

 

 

 

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
'Sosyal medya' tartışması kanlı bittiAntalya'da Yiğit A.A. (28), sosyal medya paylaşımları nedeniyle tartışıp otomobiliyle evinin önüne gelen uzaktan akrabası Erdoğan Öztürk'ü (47), balkondan pompalı tüfekle ateş açarak öldürdü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler