Sözlü

Sözlü

Son dakika sözlü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sözlü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sözlü haber sayfamızda...

Sözlü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.319 sozlu haberi bulunmuştur.
Esenyurt'ta iki aile arasında taşlı sopalı kavga
Esenyurt'ta iki aile arasında taşlı sopalı kavgaİstanbul, Esenyurt'ta iki aile arasında yaşanan sözlü tartışma büyüyerek taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Çok sayıda kişinin yaralandığı kavgayla ilgili polis çalışma başlattı.
13.05.2021Gündem
Meslek Eş Anlamlısı Nedir? Meslek Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Meslek Eş Anlamlısı Nedir? Meslek Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerFarklı eş anlamlı kelimeleri ile beraber meslek sözcüğünü değişik yerlerde kullanmak mümkün. Günlük yaşamın da yaygın kelimeleri arasında yer alan meslek, ayrıca değişik eş anlamlı sözcüklere sahiptir. Peki meslek eş anlamlısı nedir? Meslek kelimesinin eş anlamı olan sözcükler üzerine merak edilenler.
13.05.2021Eğitim
AYETEL KÜRSİ Okunuşu: Ayetel Kursi Duası Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı
AYETEL KÜRSİ Okunuşu: Ayetel Kursi Duası Türkçe Anlamı ve Arapça YazılışıBakara Suresi'nin 255. ayeti olarak bilinen Ayetel Kürsi birçok durumda okunabilen dualar arasında yer almaktadır. Özellikle sabah saatlerinde okunan Ayetel Kürsi duasının anlamı da bir o kadar etkileyicidir. Ayetin Türkçe olarak anlamını, Arapça olarak yazılışını ve faziletlerini merak ediyorsanız içeriğin devamını okuyabilirsiniz.
12.05.2021Ramazan
Bilim Kurulu üyesi Akın'dan 'bölgesel normalleşme' önerisi
Bilim Kurulu üyesi Akın'dan 'bölgesel normalleşme' önerisiSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın, 17 Mayıs'ta sona erecek tam kapanma sürecinin ardından kademeli normalleşme sürecinde illere ve bölgelere göre farklı adımlar atılabileceğini söyledi. Akın, "Bakanlık en fazla artış olan iller, en fazla vaka görülen illeri ilan ediyor. Buna bağlı olarak da bölgelerdeki ya da illerdeki vaka sayılarının hastalık hızlarına göre de normalleşme adımları atılabilir" dedi. 
12.05.2021Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman, nasıl yapılır? MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakata giderken gerekli belgeler 2021...
Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman, nasıl yapılır? MEB sözleşmeli öğretmenlik mülakata giderken gerekli belgeler 2021...Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri geçtiğimiz günlerde açıklandı. 20 Bin sözleşmeli öğretmen ataması sürecinde mülakat (sözlü sınav) tarihleri merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı kılavuzda sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav (mülakat) tarihlerine de yer verdi. Atanmayı bekleyen öğretmenler ise Sözleşmeli öğretmenlik mülakata giderken gerekli belgeler 2021 nedir? sorusunun cevabını öğrenmek istedi. İşte sözleşmeli öğretmenlik mülakatlarına katılacak öğretmenlerin dikkat etmesi gereken tarihler ve belgeler...
11.05.2021Gündem
Beşik Ulemalığı Nedir? Osmanlı'da Beşik Ulemalığı Sistemi Nasıl Uygulanmıştır?
Beşik Ulemalığı Nedir? Osmanlı'da Beşik Ulemalığı Sistemi Nasıl Uygulanmıştır?Eski dönemlerdeki pek çok devletin temeli beşik ulemalığı üzerinden oluşturulmuştur. Bu sadece Türk toplumu değil aynı zamanda dünyanın birçok farklı toplumu için de öne çıkar. Peki Beşik ulemalığı nedir? Osmanlı'da beşik ulemalığı sistemi nasıl uygulanmıştır? İşte bu konuda merak edilen farklı bilgiler.
9.05.2021Eğitim
Mesaj attığı kızın ailesini mahkemelik olunca tarlada öldürdü!
Mesaj attığı kızın ailesini mahkemelik olunca tarlada öldürdü!İzmit’te, Mehmet Akkuzu (53), K.A.’ya (20) mesaj attığı gerekçesiyle mahkemelik olduğu komşuları Serkan Akarsu (45) ve Gülseren Akarsu'lu (42) karşılaştıkları tarlada öldürdü.
9.05.2021Gündem
Pazarcılarla yabancı uyruklu kişiler birbirine girdi!
Pazarcılarla yabancı uyruklu kişiler birbirine girdi!İstanbul Bağcılar’da pazarcılar ile Suriye uyruklu kişiler arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle taşlı sopalı kavga çıktı. Çıkan kavgada 3 kişi yaralanırken, kavga anı cep telefonu kamerasına yansıdı.
9.05.2021Haberler
Pazarcılarla yabancı uyruklu kişiler birbirine girdi!
Pazarcılarla yabancı uyruklu kişiler birbirine girdi!İstanbul Bağcılar’da pazarcılar ile Suriye uyruklu kişiler arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle taşlı sopalı kavga çıktı. Çıkan kavgada 3 kişi yaralanırken, kavga anı cep telefonu kamerasına yansıdı.
9.05.2021Gündem
Çocuğunun gözü önünde şiddete uğradı
Çocuğunun gözü önünde şiddete uğradıAnkara'da, otoyol kenarında bir kadına şiddet anları cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde, kadının sözlü ve fiziki şiddete uğradığı ve olay yerindeki çocuğun da korkuyla ağladığı görüldü.
9.05.2021Haberler
Az Eş Anlamlısı Nedir? Az Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Az Eş Anlamlısı Nedir? Az Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerBirçok farklı alanda ve amaç altında en çok kullanılan kelimelerden biri olarak az sözcüğü geliyor. Tabii bu sözcüğün alternatif olarak farklı eş anlamlı karşılıkları da bulunmaktadır. Peki az eş anlamlısı nedir? Az kelimesinin eş anlamı olan sözcükler üzerine merak edilenler.
9.05.2021Eğitim
Ankara'da skandal görüntü! Çocuğunun gözü önünde yaptı
Ankara'da skandal görüntü! Çocuğunun gözü önünde yaptıAnkara'da, otoyol kenarında bir kadına şiddet anları cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde, kadının sözlü ve fiziki şiddete uğradığı ve olay yerindeki çocuğun da korkuyla ağladığı görüldü.
9.05.2021Gündem
Son dakika - Tahkim Kurulu Fenerbahçe'nin başvurusunu reddetti
Son dakika - Tahkim Kurulu Fenerbahçe'nin başvurusunu reddettiTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu; Fenerbahçe'nin Aytemiz Alanyaspor maçında kural hatası yapıldığı yönündeki itirazını reddetti.
8.05.2021Fenerbahçe
Sağlık-Sen: Nisanda 27 sağlık çalışanı şiddete uğradı
Sağlık-Sen: Nisanda 27 sağlık çalışanı şiddete uğradıSağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası'nın (Sağlık-Sen) 'Sağlıkta Şiddet Raporu'nda, nisan ayında 27 sağlık çalışanının şiddete uğradığı belirtildi. Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Sağlık çalışanları hem pandemiyle hem de şiddet virüsü ile mücadele ediyor. Bugün 4 sağlık çalışanından 3'ü bir şekilde şiddet gördüğünü söylüyor" dedi.
8.05.2021Gündem
Bilinen İlk Yazılı Kanun Nedir Ve Hangi Uygarlığa Aittir?
Bilinen İlk Yazılı Kanun Nedir Ve Hangi Uygarlığa Aittir?Kanun sözcüğü günlük yaşamda sıklıkla karşılaşılan bir kavramdır. toplumsal yaşam yasal düzenlemeler ve kanunlar olmazsa yürümez, kaos ve kargaşa oluşur. Kanun kelimesi her platformda karşılaşılan bir sözcüktür. televizyonlarda, kitap ve dergilerde olduğu gibi her türlü sosyal mecrada kanun sözcüğüne rastlamak olanaklıdır. Fakat kanun nedir, ilk kanun ya da kanunlar ne zaman ortaya çıkmıştır gibi pek çok soru merak uyandırmaktadır. İşte sizler için kanun ve ilk yazılı kanun hangi uyarlıkta ortaya çıkmıştır gibi meseleler hakkında bilgileri derledik.
8.05.2021Eğitim
Su Yosunu' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'su Yosunu' Yanıtları
Su Yosunu' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'su Yosunu' YanıtlarıSu yosunu bulmaca severlerin sıkça karşılaştığı sorular arasındadır. Su yosunu sorusuyla ilk kez karşılaşanlar ise cevabı merak etmektedir. Bulmacalarda karşılaşılan su yosunu sorusunun cevabını öğrenenler kelime dağarcıklarını da geliştirmiş olmaktadır. Su Yosunu' bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada 'Su Yosunu' yanıtlarını merak edenler için derledik.
7.05.2021Eğitim
Cuma mesajları resimli 2021 yeni seçenekler! Cuma mesajları listesi: Kısa, uzun, anlamlı...
Cuma mesajları resimli 2021 yeni seçenekler! Cuma mesajları listesi: Kısa, uzun, anlamlı...Bugün haftanın en mübarek gününe özel Cuma mesajlarını haberimizde derledik. 7 Mayıs 2021 Cuma günü için resimli yeni seçenekler burada. Müslüman vatandaşlar, günün anlam ve önemini anlamak ve anlatmak için Cuma günü ile ilgili resimler, sözler, mesajlar araştırıyor. İşte Cuma mesajları resimli 2021 yeni seçenekler...
7.05.2021Gündem
Namzet Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'namzet' Yanıtları
Namzet Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'namzet' YanıtlarıFarsça kökenli bir kelime olan Namzet, nam ve zet sözcüklerinden oluşan birleşik bir isimdir. Nam ad anlamına gelirken, zet de koyan ve öne süren demektir. Hem çengel hem de kare bulmacalarda sorulan namzet sözcüğünün birçok eş anlamlısı var. Namzet bulmaca cevabı nedir? Merak edenler için anlamları ile birlikte harf sayısına göre derledik.
7.05.2021Eğitim
Son dakika - TFF Tahkim Kurulu, Berat Özdemir'in iki maçlık cezasını onadı
Son dakika - TFF Tahkim Kurulu, Berat Özdemir'in iki maçlık cezasını onadıTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun (PFDK) Trabzonsporlu futbolcu Berat Özdemir'in iki maçlık men cezasını onadı.
6.05.2021Trabzonspor
Babanın itirafıyla gelen mucize! Tamer bebek için sınır ötesi operasyon
Babanın itirafıyla gelen mucize! Tamer bebek için sınır ötesi operasyonBursa'da, Suriye uyruklu ailenin bebeği, 1 yaşındaki Tamer Al Jadou'ya, akut karaciğer yetmezliği tanısı konuldu. Karaciğer nakli olması gereken Tamer’in Suriye'de yaşayan üvey annesi Hmameh Elhalef'in nakile uygun olduğu anlaşıldı. Uludağ Üniversitesi Organ Nakli Merkezi görevlileri, Kilis Valiliği ile iletişime geçerek Elhalef'i, sınır ötesindeki Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı ekiplerin de yardımıyla Türkiye'ye getirdi. Üvey anne, Tamer'e karaciğerinin parçasını verdi. 1'inci yaş gününde karaciğer nakli olan Taner, sağlığına kavuştu.
5.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Gaziantep'te camideki biber gazlı müdahalenin ardından Emniyet Müdürü'nden flaş karar
Son dakika haberi: Gaziantep'te camideki biber gazlı müdahalenin ardından Emniyet Müdürü'nden flaş kararSon dakika gelen habere göre; Gaziantep İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, kentteki bir camide yaşanan olayın ardından emekliliğini istediğini duyurdu.
5.05.2021Gündem
Kara Eş Anlamlısı Nedir? Kara Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Kara Eş Anlamlısı Nedir? Kara Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerTürkçede hemen hemen birçok farklı kelimenin eş anlamlısı bulunur. Böylece arka arkaya cümle kurarken aynı anlama gelen değişik yazılıştaki kelimeleri kullanmak mümkün olur. Peki Kara eş anlamlısı nedir? Kara kelimesinin eş anlamı olan sözcükleri hakkında merak edilenler.
ABD'de yönetici, siyahi çalışanına 546 bin dolar tazminat ödeyecek!
ABD'de yönetici, siyahi çalışanına 546 bin dolar tazminat ödeyecek!ABD'nin Güney Carolina eyaletinde bir restoran yöneticisi, eksik ücret ödediği siyahi çalışanına 546 bin dolardan fazla tazminat ödemeye mahkum edildi.
4.05.2021Dünya
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavı, mülakatı ne zaman? 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları hangi tarihte olacak?
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavı, mülakatı ne zaman? 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları hangi tarihte olacak?Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağı duyurulmuştu. Atanmayı bekleyen öğretmenler ise 15-26 Mart 2021 tarihleri arasında ön başvuru ve sınav merkezi tercihlerini yaptı. Kılavuzda yer alan tarih bilgisine göre dün sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı. Ardından ise sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihleri ne zaman arayışı başladı. Peki Sözleşmeli öğretmenlik atamaları hangi tarihte olacak? İşte 20 bin sözleşmeli öğretmen atama süreci takvimi...
4.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kavganasıl2021sözleşmeli öğretmenliksözlü

Sözlü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.