Geri Dön

20 ay sonra gelen trafik cezası vatandaşı mağdur etti

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’nden kapalı kasa aracıyla geçişinin yasak olduğunu 20 ay sonra, kendisine gelen tebligatla öğrenen vatandaş, Kamu Denetçiliği Kurumu'na (KDK) şikâyet başvurusunda bulundu.

20 ay sonra gelen trafik cezası vatandaşı mağdur etti

Ticaretle uğraşan ve işi dolayısıyla Anadolu yakasından Avrupa yakasına sürekli FSM Köprüsü’nü kullanarak geçen vatandaş, trafik cezası tebligatının kendisine ulaştığı güne kadar köprüden geçişini sürdürdü. Tebligatla birlikte kapalı kasa aracıyla köprüden geçişinin yasak olduğunu öğrenen vatandaş, büyük bir şaşkınlık yaşadı. Bununla da kalmayıp cezanın kesildiği tarihten bu yana 20 ay boyunca köprüden defalarca geçtiği için yüklü bir para cezasıyla karşı karşıya kaldı.

VATANDAŞ MAĞDURİYETİNİ KDK'YA İLETTİ

Büyük bir mağduriyet yaşadığını ifade eden vatandaş KDK’ya yaptığı başvuruda; ticaretle uğraştığını, işi gereği bir yakadan diğer yakaya sürekli geçiş yaptığını belirtti. 7 Aralık tarihinde gelen ve 29 Nisan 2017 tarihine ait ceza ile aracının FSM Köprüsü’nden geçişe yasaklı olduğunu öğrenen vatandaş, bunu 20 ay sonra öğrendiğini ve doğal olarak bu süre zarfında köprüden geçmeye devam ettiğini ifade etti.

"İKAZ DAHİ YAPILMADI"


Başvuruda köprüden geçişlerinde polis tarafından kontrol için durdurulduğunda dahi ikaz yapılmadığı, köprüde yol boyunca bilgilendirme tabelalarında sadece otobüs ve ağır vasıta araçlarının yasaklı olduğu ikazının yer aldığı bilgisi de paylaşıldı. Vatandaşın; ikazın geç gelmesi nedeniyle köprüden geçmeye devam ettiği, ticarete yeni başladığı ve tek başına çalıştığı, ceza bedelinin çok yüksek olduğu, borcu ödemesinin mümkün olmadığı bilgisi yer aldı.


Vatandaş şimdi idarenin her türlü eylem ve işlemleri ile tutum ve davranışlarını; insan haklarına dayalı adalet anlayışı içinde, hukuka ve hakkaniyete uygunluk yönlerinden incelemek, araştırmak ve idareye önerilerde bulunmakla görevlendirilen KDK’dan gelecek haberi bekliyor.

Ağaca çarpan kamyon parçalandı!İstanbul Avcılar’da kamyon ve otomobilin çarpıştığı kazada 2 kişi yaralandı. Kamyonun, parçalandığı kaza anı kameralara saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber