DünyaDanimarka Başbakanı Mette Frederiksen saldırıya uğradı

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen saldırıya uğradı

07.06.2024 - 23:14 | Son Güncellenme:

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen'in saldırıya uğradığı belirtildi. Başbakan Frederiksen saldırı sonrası şok geçirdi. İşte detaylar...

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen saldırıya uğradı

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, başkent Kopenhag’da bir adamın saldırısına uğrayarak darp edildi. Başbakan Frederiksen'in saldırı sonrası şok geçirdiği belirtildi.

Haberin Devamı

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, başkent Kopenhag'da bir adamın saldırısına uğrayarak darp edildi.

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen bugün başkent Kopenhag'da saldırıya uğradı. Danimarka polisi, darp edilen Frederiksen'in aldığı yaralar hakkında detaylı bilgi vermezken, saldırganın tutuklandığını aktardı.

Başbakanlık Ofisi ise saldırının ardından Frederiksen'in şok geçirdiğini bildirdi.

GEÇTİĞİMİZ AY HAKARETLERE İSYAN ETMİŞTİ

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, kendisine gelen ve ahlaksız, hakaret içeren sözler içeren e-posta ve mesajların bir bölümünü hem Instagram hem de Facebook hesabından yayınlayarak adeta isyan etti.

“Bir demokrasi konuşarak yaşanır!” diyen Frederiksen, sosyal medyadaki sert üsluplara ilişkin de “Kimse buna katlanmak zorunda değil!” ifadesini kullandı. Durumun giderek daha da kötüleştiğine ve bunun demokratik diyaloğa zarar verdiğine inandığını belirten Frederiksen, demokrasilerin, konuların aynı fikirde olmayan kişilerle de tartışılarak, argümanlar sunarak ve insanların birbirlerini dinlemesiyle de yaşanabildiğine dikkat çekti. Frederiksen, “Başbakan olarak elbette hoşgörünüz yüksek olmalı... Ama o kadar şiddetli sözler ve yorumlar var ki, kimse buna katlanmak zorunda değil” yorumunda bulundu.