Bu tarihlere dikkat!

Mars, Boğa burcuna ilerliyor.

Sevgili okurlar, yarın 9 Haziran’da mücadele ve savaş gezegeni Mars Boğa burcuna ilerliyor. En son Güneş tutulması Koç burcunda gerçekleştiği için bu transite daha fazla dikkat etmemiz gerekebilir. Zira bu dönemde yeni bir şeyler yapma ve bireyselliğimizi gösterme isteği oldukça yüksek seyrediyor. Ancak Mars’ın Boğa’da zararlı konumda olmasından dolayı oldukça test edici olacağını da söyleyebiliriz. Bu konumda güven ve istikrar problemleri, maddi konular, aşkta kıskançlıklar ve genel olarak tam istediğimiz gibi harekete geçememe sıkıntısı ile karşılaşabiliriz. Mars Boğa burcunda oldukça dirençli ve inatçı olabilir. Ancak eyleme geçmek konusunda daha zor bir dönemde olabiliriz.

Haberin Devamı

Mars’ın Boğa burcunda kalacağı 9 Haziran – 20 Temmuz tarihleri arasında parasal alanda ekstra harcamalar ve enerjimizi ısraf ettiğimiz durumlarla, kimi zaman maddi kayıplarla karşılaşabiliriz. Mars bu süre boyunca açılar yapıyor olacak ancak özellikle iki tarihe daha çok dikkat etmek gerekebilir. Bunlar 11 Haziran ve 15 Temmuz’da gerçekleşecekler. 11 Haziran civarında Mars-Plüton kare açısı eğer dikkat etmez isek yüksek çatışma riski, kazalar ya da inatlaşmalara dayalı kavgalara işaret edebilir. Yüksek bir enerji açığa çıkarken, gücümüzü doğru yönde kullanmaya ve daha esnek olmaya bakalım.

15 Temmuz’da ise Mars, Uranüs ile yanyana gelecek. Genel olarak bu transit orijinal girişimler ve kimi zaman başkaldıran unsurlar, özgürlük talepleri ve ani gelişen olaylarla ilişkilidir. Ancak bu transit aynı zamanda şiddet içeren özellikleri ile tanınan Algol sabit yıldızı üzerinde gerçekleşmekte. Dolayısı ile 15 Temmuz civarında öfkemizi daha kontrollü şekilde yönetmeye çalışalım. Bu kombinasyon yıkıcı olaylara, kazalara ya da yoğun öfke içeren durumlara işaret edebilir.

Mars Boğa’da sizin için nelere işaret ediyor?

9 Haziran 20 Temmuz tarihleri arasında eğer yükselen burcunuz Koç ise harcamalarınızı ve bütçenizi çok daha iyi yönetmeye çalışmalısınız. Bu dönemde para kazanma yönünde daha fazla mücadele olabilir. Israftan kaçınmak ve maddi durumunuzu korumak gerekiyor. Boğa ise bu transit size yüksek enerjiler, kararlılık ve dümende kalabilme imkanı getirmekte. Böylece pek çok konuda harekete geçebilir, başlangıçlar yapabilirsiniz. Ancak kaza riskine ve aynı zamanda ilişkilerdeki tavrınıza daha çok özen göstermelisiniz. İkizler ise bu dönemde kararlarınızda istikrarsızlık, yanlış değerlendirmeler gündeme gelebilir. Çoğu zaman göremediğiniz ya da ihmal ettiğiniz bir durum nedeni ile maddi kayıplar ya da aşkta güvensizlikler söz konusu olabilir. Yengeç ise bu dönemde arkadaşlar ve gruplar içinde daha sakin ve soğukkanlı olmaya özen gösterin. Yanlış yönlendirmeler yüzünden tartışmalar ve aynı zamanda maddi durumunuzu zora sokabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bir sosyal konu için çaba sarfetmeniz de mümkün. Aslan ise bugünler işte ve kendinizi herkesin önüne koyduğunuz durumlar içinde daha sakin ve dengeli olmaya bakın. İşte büyük bir hırs ya da mücadele gereği olabilir. Otorite figürleri ile ya da ailevi konularda daha dengeli olmaya çalışın. Başak ise bu günlerde kendi bakış ve inançlarınız yönünde test edilebilirsiniz. Medya, eğitim, uzaklar ve yolculuklarla ilgili gelişmeler daha tartışmalı ve hırslı bir hal alabilir. Düşüncelerinizde ılımlılık geliştirmeye bakın.

Haberin Devamı

Eğer yükselen burcunuz Terazi ise bugünlerde ortaklı parasal konulara, borçlar, alacaklar, miras ya da yatırımlarla ilgili gelişmelere daha fazla odaklanabilirsiniz. Birikimlerinizi korumak için çaba gösterebilirsiniz. Kimi zaman endişe yaratabilecek durumlar ya da sağlık konuları gündeme gelebilir. Akrep ise bu dönemde önemli konularda sonuçlar, değerlendirmeler gündeme gelmekte. Özellikle evlilikte ve ortaklıklarda hatta yakın arkadaşlıklarda bazı tartışmalar,

Haberin Devamı

güvensizlikler gündeme gelebilir. Eğer ilişkilerinizde biriken gerilimler var ise bu dönemde iyice açık düşmanlığa ya da davalara dönüşebilir. Yay ise bu dönemde çalışma ortamında daha fazla çaba ve pratik olmayı gerektiren durumlar gündeme gelebilir. Sağlığınıza önem vermelisiniz. İş ortamında huzursuzluk, güvensizlik ya da kaza unsuru olabilecek durumlara dikkat edin. Oğlak ise bu dönemde kendinizi sahneye koyabileceğiniz girişimler, daha fazla arzu ve tutku ortaya çıkıyor. Kimi zaman bu durum aşkta tartışmalara neden olabilir. Çocuklarla ilgili konular da sizi daha çok uğraştırabilir. Saka ise bu dönemde dikkatinizi ev hayatına, ailevi konulara, anne-babanızı ilgilendiren gelişmelere daha çok yöneltebilirsiniz. İş açısından düşük bir dönem olabilir. Bitişler dikkat çekebilir. Daha sabırlı olmanız gereken bir dönemdesiniz. Balık ise bu dönemde yakın çevrenizde kendinizi göstermek isteyeceğiniz çabalar var. Görüşmelerinizde daha dengeli kalmaya bakın. Kardeşlerle ilgili konular da sizi meşgul edebilir. Eğitim, belgelere ait durumlar veya tasarımla ilgili konularla daha fazla ilgilenebilirsiniz.