Geri Dön
Gündem2016 KPSS önlisans sonuçları için heyecan dorukta!

2016 KPSS önlisans sonuçları için heyecan dorukta!

16 Ekim'de yapılan KPSS önlisans sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Binlerce aday ÖSYM'den gelecek açıklamayı beklerken henüz resmi bir duyuru yapılmadı. KPSS önlisans sonuçları ÖSYM sonuç açıklama sayfasında görüntülenecek.

2016 KPSS önlisans sonuçları için heyecan dorukta!

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ÖnLisans ÖSYM tarafından 16 Ekim Pazar günü gerçekleştirildi. Binlerce aday KPSS Ön Lisans sınavının sonuçları beklemeye koyuldu. Hayallerini gerçekleştirmek için KPSS sınavının sonuçlarını bekleyen adaylar için henüz resmi bir açıklama gelmedi. KPSS Ön Lisans sonuçları ÖSYM resmi internet sayfasından açıklanacaktır. Henüz KPSS Ön Lisans sonuçları açıklanmadı. ÖSYM sınav takvimine göre KPSS Ön Lisans sonuçları sınavdan sonra iki hafta içerisinde açıklanacağı yönündedir. Kasım ayının ilk haftası KPSS Ön Lisans sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

KPSS Ön Lisans Sonuçları Nereden Açıklanacak?

KPSS Ön Lisans Sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden açıklanacaktır. Sınav sonuçlarının açıklandığı gün adaylar ÖSYM internet sayfasına giriş yapıp, T.C. kimlik numaraları ve Şifre ile giriş yaptıktan sonra KPSS Ön Lisans sonuçlarını görüntüleyebilirler. Sınavın ne zaman açıklanacağı tam olarak belli olmadığı için bu sayfayı kontrol etmeniz gerekmektedir.

KPSS Ön Lisans Geçerli Sayılması İçin Gerekenler

Adayın;

·Sınava, atandığı salonda girmesi,

·Sınav başlamadan önce sınava giriş belgesini sınav görevlilerine teslim etmesi,

·Kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaması,

·Cevap kâğıdına T.C. Kimlik Numarasını ve soru kitapçığı numarasını doğru olarak yazıp kodlaması,

·Soru kitapçığı ile cevap kâğıdına yazması ve işaretlemesi gereken bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması,

·Sınav sonunda soru kitapçığını (sayfaları eksiksiz olarak) ve cevap kâğıdını sınav görevlilerine

·Teslim etmesi,

·Salonda sınav kurallarına ve sınav görevlilerinin uyarılarına uyması ve diğer sınav kurallarına uyması zorunludur. Bu kurallara uymayan adayların sınavları iptal edilecektir.

KPSS Ön Lisans Değerlendirilmesi

Sınavda yer alan her ders kategorisi kendi içerisinde değerlendirilecektir. Doğru cevap sayısından yanlış sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar hesaplanacaktır. Bu puanlara etki eden standart sapma ve ortalama alınarak standart puanlar hesaplanacaktır. KPSS puanları hesaplanırken genel yetenek ve genel kültür bölümlerinden elde edilen standart puanlar kullanılacaktır. Genel yetenek ve genel kültür testlerinin KPSS puanları içerisindeki ağırlığı 0,5 olmaktadır. Bu testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır. Ağırlıklı standart puanın hesaplanabilmesi için adayın söz konusu hesaplamasına giren testlerin her birinden standart puanı olması gerekir. Sınavdan sonra ÖSYM tarafından geçersiz sayılan bir soru olduğu takdirde tüm adaylar için bu soru doğru cevaplanmış kabul edilecektir. Sınava giren adayların ağırlıklı standart puanı kullanılarak KPSSP93 puanları hesaplanacaktır. B gurubu kadrolara yerleştirmeler ise ÖSYM tarafından KPSS puanları esas alınarak yapılmaktadır.

Sınavını tamamlamış olan adayların, cevap kağıdını ve soru kitapçığını salondaki görevlilere teslim etmesi gerekmektedir. Herhangi bir sebepten dolayı sıra üzerinde bırakılan evraklar geçersiz sayılacaktır. Bu durumdan adayın kendisi sorumlu tutulacaktır. Sınav giriş belgesi, cevap kağıdı ve soru kitapçığının sınav görevlisine teslim edilmesi tamamen adayın kendisine ait bir sorumluluktur.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Ordu'da 2 bin yıllık olduğu tahmin edilen ikinci lahit bulunduOrdu'nun Fatsa ilçesinde kazı çalışmalarının devam ettiği alanda, yaklaşık 2 bin yıllık olduğu tahmin edilen ikinci lahit bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler